Astrologia-stopniowy rozwój astronomii

Kategoria: astronomia

Streszczenie Temat: Astrologia-stopniowy rozwój astronomii. TREŚCI 1.Vozniknovenie astrologia. 2.What jest astrologia? 3.Otrasli Astrologia. Prognoza

4.Obschy 2003

5. Znani astrologów

6. Literatura

1.Vozniknovenie astrologia. Limbo astrologia odnosi się do najwcześniejszego okresu historii ludzkość. Już w Dolnej paleolitu, według zachowanego szlaku źródła utrzymania, zaczęła obserwacji nieba, podkreślił sezony rok. Istnieją dowody, że Mousterian epoki (ok. 40 - 100000 lat temu) było ustalenie najprostszych obserwacji ruchu słońca, jak również Początkowy rozwój liczenia i różnych konstrukcji geometrycznych sposoby, w różnych regionach Eurazji. I intensywne gromadzenie i łowiectwo zażądał uwagę na przestrzenne i czasowe zabytków, w tym odgrywa ważną rolę niebo, a na nim - zwłaszcza gwiazdkowy wzory i ruch Księżyc i jego zmiany w ciągu faz. Astrologia od początku swojego istnienia i do renesansu uznano za dyscyplina naukowa jest nierozerwalnie związane z astronomią. Ponadto, obie te nauki są ze sobą w kontakcie z matematyki, tak, że terminy" astronomiczny"," astrologia" i " Matematyk" były synonimami. Astronomia jest monitorowany niebo, matematyki - obliczyć ruch ciał niebieskich i obliczania danych dla horoskopy i astrologia - interpretacja uzyskanych danych. Dopiero w czasach współczesnych Te trzy dyscypliny zostały ostatecznie wyznaczone jako astrologii do tego Czas odmówiono naukowe. Nie tylko w starożytności i średniowieczu Astrologia jest ściśle powiązane z nauką, ale nawet w nowych i nowoczesnych czasach, w epoka triumfu mechanistyczny paradygmat, liczba naukowców nadal wierzą Astrologia może wzbogacić naukę (i odwrotnie). Historycy Nauka musi uznać, że były w historii astrologii Ancient World i średniowiecze Głównym impulsem dla rozwoju astronomii. Wiele gałęzie matematyki też zawdzięczają postęp astrologii. Jest to przede wszystkim z kolei oznacza geometrii sferycznej, jak również teorii logarytmów. W XX wieku. Szczególnie bliska współpraca została ustanowiona między astrologią i statystyk: Statystyki potwierdzić lub obalić zarzuty stał astrologiczna jeden z wiodących trendów w nowoczesnej" nauki gwiazd." Geografia, kosmografia i nawigacji morskich były związane z astrologią w wcześnie etapy jego istnienia - po części dzięki na nierozerwalny związek astrologii i astronomia. 2.What jest astrologia?

powszechnie przyjęta definicja astrologii jest jeszcze nie istnieje, Różne źródła podają różne preparaty (ich liczba biegu kilkadziesiąt). Wydaje się najbardziej odpowiednia definicja zaproponowana przez Roberta Hand:

" Astrologia - nauka badająca właściwości tego punkt w przestrzeni poprzez skorelowanie go z innymi punktami sam continuum, i korzystających z języka symbolicznego związane z przestrzenią struktur" .

Szczotkowanie bok tyle kontrowersyjne Kwestia" naukowe" astrologia, należy podkreślić kilka ważnych chwile związane z definicji. Po pierwsze, nie jest określenie Oznacza bezpośredniego wpływu ciał niebieskich na ziemskich wydarzeń, odnosi się głównie do symbolicznej korelacji między wydarzeniami inaczej skalę. Po drugie, nie jest astralne kult; poglądy na temat animacje ciał niebieskich i że dyktować swoją wolę ludzi, którzy nie tutaj są wiążące i odrzucony przez wielu astrologów w starożytności. Niebiańskie konstelacje są często postrzegane jedynie jako odbicie świat, a nie jako jego przyczyny. Po trzecie, astrologia nie jest fatalistyczne doktryna postulując absolutny determinizm życia ludzi i Ziemi jako całości. do Cyceron mówi:" Jeśli wszystko decyduje los, co używam od czary?" Po czwarte, astrologia rzeczywiście nie jest systemem przewidywania i wróżby. Astrologia - nauka o ludzkiej pokrewieństwa Rytmy z rytmem kosmosu. Po przeanalizowaniu wpływu czynnikó...


strona 1 z 5 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Grecka astronomia i astrologia
  • Podsumowanie na temat: Astrologia i przyczyny jego popularności
  • Podsumowanie na temat: Astrologia i przyczyny jego popularności
  • Podsumowanie na temat: Astrologia jako instytucji społecznej
  • Podsumowanie na temat: Magia i astrologia jako nienaukowych form wiedzy