Nieskończony wszechświat woda

Kategoria: astronomia


«Kompletne woda wszechświat »
Wiedza astronomiczna Egiptu

«...

odległe od tego obszaru nieba w ciemno Granice boiska ... jego południowej, północnej, zachodniej i wschodniej Brak daty nie są znane ... Solar Dusza istnieje, dla tych miejsc nieznanych bogów. Nie ma zła ... świat jest obok - Duat , a także wszędzie tam, gdzie cień niebo i cień Ziemi ..." - te słowa rozpoczyna się jeden z najbardziej znanych egipskich zabytki astronomiczne - Zarezerwuj Benen " Zarezerwuj Opis Projekt Stars" hieroglifów tekst i ulgi ilustracje, które obejmują pułap Osiriyona - podziemne pomieszczenia, przeznaczone do kultu boga Ozyrysa i deifikował króla Sieć I (XIII w.. Pne. E.), kompleks świątynny Abydos.

O

kolosalna starożytna wiedza astronomiczna Egipcjanie dzisiaj, tysiące lat później, możemy sądzić z rozproszone teksty hieroglificzne napisana przez strony papirus skryba lub wapień ostracon. Do" astronomiczne" pułapy Świątynia grobowa królowej Hatszepsut w Deir el-Bahari (. XVI w. pne E..) I Ramesseum - Kondolencje Kompleks Ramzesa II w Tebach (XIII w.. pne. e). zamrożone, wyryte w kamieniu, wizerunki bóstw i duchów niebieskich, konstelacje i planety do czczenia swoich ludzkich dusz.

słynne zodiacs kultowych Fuzja egipskiej, greckiej i babilońskiej myśli astronomicznego, znanego perła-egipskiej architektury okresu Ptolemeuszy - Świątynia Hathor w Dendera, Chór Edfu, Esna Chnuma w Mina i Izydy w Coptos.

Ogromne mapy

nocne niebo odprowadzane Komory grobowe sufity grobowce z czasów faraonów Nowe królestwo w Dolinie Królów w Tebach. Wstąpił Bóg Shu powietrza, pochylił się nad ziemia-Gebom lazuli ciała bogini nieba Nut, matka wszystkich planet i gwiazdozbiorów, pokryte miriady jej złote nieśmiertelnych dzieci, pływających na swoich barkach na nieograniczone Woda Universum.


Celestial krowa. Zwolnienie z grobu I.
sieci Teby, Dolina Królów. XIII wiek. BC. e.

Niebo - to bogini Nut, i spoczywa na filarach boskie wieczne oceanu Nun który wyłonił się z wód bóstwa solarnego, twórcy, a na końcu, Niebiańska Krowa świetnie, stawiając swoje rogi przestrzeni Ciemność dysku słonecznego. Codziennie ciało niebieskie bogini wędruje Rook Manedzhet złoto Nie bóg Ra; wschód Zachód nieuchronnie prowadzić do jego ust wody niebieskie Ciecierzyca przez które przechodzi Duat - życie pozagrobowe. " To przez usta Ciecierzyca majestacie boga odbywa się w Duat. Następnie przesuwa się do przodu, przechodząc przez niebo. Z nim, są to gwiazdy i przekazać je do przodu powoli na swoje miejsca ... To jest pierwsza godzina wieczorem Majesty ten bóg [Ra] wchodzi [Duat]. On staje się triumfalny, staje się świetnie w rękach ojca, Ozyrysa. Oczyścić go tam. Majestat tego boga jest osadzony w życiu Duat w drugiej godzinie wczesnej nocy. Majestat tego boga Zachodnie zamówienia (tj. życia w Duat. - Pne), a on ma swój plan w Duat. Majestat tego Bóg działa na ziemi znowu i znowu powstania w Górnym Egipcie. Jego wielka siła jak [jak to było] pierwszej chwili swego wyglądu. Przychodzi w istnienie Boga w wielkim [miasta] Behdete. Wodach granicznych z nieba, nakrętka Majesty ręcznych ten bóg. Wchodzi w niego w nocy, w środku godzin nocy, i idzie naprzód w ciemności; wszystkie te gwiazdy z nim" - czyta tekst papirus Carlsberg I - katalog i zbiór komentarzy do zdjęć na grobach sufitowych świątynie i niebieskie mapy. W 13 odcinkach to starożytny Ogólnie praca na astronomii, wyjaśniając podstawowe prawa wszechświata, opisuje ciecierzyca, o wschodzie słońca, ruch słońca, o zmroku, o wschodzących gwiazd, granice bezgraniczna miejsca.


Ba-dusza. Wiek...


strona 1 z 6 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Cała moc Boga przez Jezusa Chrystusa
  • Podsumowanie na temat: Żydzi - naród wybrany przez Boga
  • Podsumowanie na temat: Niebo i piekło przez Rudyarda Kiplinga
  • Podsumowanie na temat: Jeżeli dusza nie zna Boga ...
  • Podsumowanie na temat: Konstelacje nieba gwiazdy