Konstelacje - obszary nieba

Kategoria: astronomia

Podsumowanie na temat:

" Konstelacje - obszary gwiaździste niebo" .

W ciemności, bezksiężycową i bezchmurnym niebie widać wiele gwiazd. Wydaje się trudne do zrozumienia tej majestatycznej obraz nieba, które inspirowane naszą wielką pisanie rodak Michaił Łomonosowa (1711-1765):

«otworzył otchłań stars pełna,

Gwiazdki

​​ma numeru, otchłań - dolna »

.

nadal trudne Problem wydaje się policzyć wszystkie widoczne gwiazdy na niebie. Ale trudno pierwszy rzut oka, staje się całkowicie rozpuszczalny, jeśli stosuje się prawo jak go rozwiązać. Metody te nie zostały utworzone bezpośrednio, ale dziesięcioleci wieków, a pierwsze z nich są zakorzenione w starożytności. Jest on świt ludzkiego społeczeństwa, kiedy po raz pierwszy pojawił prymitywną produkcję koczownicze plemiona musiały poruszać się po pas przejścia od miejsce miejsce, aby wybrać drogę do swoich dawnych miejsc parking. Na wyższe etap rozwoju społeczeństwa ludzkiego, w przypadku rolnictwa, istnieje konieczność prowadzenia, chociaż szorstka, ze względu na czas do regulacji prac rolnych.

Jakie wyjście wynika z sytuacji starożytnej parodia, nie ma w jego dostępny do nawet najbardziej podstawowych pierwociny naszej współczesnej nauki? Jedyną rzeczą, która zawsze była przed nimi, a raczej nad nimi - gwiaździste Niebo, w którym starożytne ludy stopniowo nauczyć się koncentrować na teren i śledzić czas. Praktyczna potrzeba przeanalizowania gwiazd niebo doprowadziło do narodzin nauki, co było później, w starożytnej Grecji Nazwa astronomia, pochodzi od dwóch greckich słów, Astron - Star i nomos - prawo

. Ale sama nazwa

absolutnie żadnego dowodu pochodzenia i rozwoju tej nauki tylko Starożytna Grecja. Astronomia powstała i rozwinęła się niezależnie od dosłownie wszystkie narody, ale stopień jego rozwoju, oczywiście, był w bezpośrednim W zależności od poziomu rozwoju sił wytwórczych i kultury ludzi.

Jeśli ktoś

wykonane ekscytującą podróż z Moskwy do Yaroslavl autostrady, nie mógł zwrócić uwagę na stosunkowo małą liczbę obrotów w całym. Autostrada prawie liniowo, a okazuje odnoszą się jedynie do wąwozy Bypass, podmokłe miejsca lub zbyt strome wzgórza. Ale Jarosław Autostrada ustanowione głównie na starym karetki łączącej dawnych czasach drogi Moskwa do Jarosławia.

Oba miasta - prawie w tym samym wieku. Moskwa wspomniano w kronikach w 1147, chociaż, sądząc po Ostatnie wykopaliska archeologiczne na Kreml, ona jako osada istniała już w drugiej połowie X wieku. Jarosław został założony w 1010 do tego jednocześnie, że pojawienie się ścieżki przechodzącej pomiędzy dwoma miastami. Jak w ten sam sposób można było w tamtych czasach, aby utorować zaskakująco bezpośredni najkrótszym Droga pomiędzy dwoma oddalonymi od siebie miastami? Tak, tak samo jak został złożony co najmniej prosta droga między Moskwą a Vladimir - orientacja gwiazd; inne sposoby orientacji w tamtych czasach nie było.

Ale jak nawigacji przez gwiazdy, jeśli można zobaczyć wiele różnych pas nieba? Wydawało się, byłoby łatwo się pogubić w obfitości gwiazd. Ale to i konieczne było najpierw wszystkie zgrupowane jasna gwiazda (który jest w niebie, nie jest tak dużo) na rysunku, dobrze pamiętał swoje kontury. Takie figury gwiazd - połączenie gwiazdek i konstelacje - były izolowane, a następnie przypisać do nich i słabsze gwiazdkowych znajdujących się w konstelacji. To naturalne, że różne ludzie tworzą ich wyobraźni różne konstelacje, a jeśli przez przypadek kontury konstelacje i spotkania, były one nazywane inaczej. Nazwy źródeł Kami konstelacje, co do zasady, były mity o bogach, opowieści o legendarnych bohaterach i podobne wydarzenia, różne narzędzia zwierzę i wreszcie produkcji wykorzystywane przez ludzi w codziennym życiu.

Więc


strona 1 z 7 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Konstelacje nieba gwiazdy
  • Podsumowanie na temat: Konstelacje, które nie są. Podróż przez starożytnych map gwiezdnych
  • Podsumowanie na temat: Pochodzenie galaktyk i gwiazd. Struktura naszej Galaktyki. Ewolucja Gwiaz ...
  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: Wspomnienia Janet A. Mattei, były dyrektor Stowarzyszenia amerykańskich obs ...