Ziemia

Kategoria: astronomia

Podsumowanie astronomii

TREŚCI.

Wprowadzenie

Ogólne informacje na ziemi

Ziemia

Jak Ziemia

Wiek Ziemi

antykami reprezentacje Ziemi

Antyczne i nowoczesne

Poszukiwanie ziemi

mierzy promień Ziemi

Jak ciężki

​​Ziemia

naukowców dowiedzieliśmy się, że jest w środku Ziemi

Zawsze

czy Ziemia jest samej odległości od Słońca?

Dlaczego nie czujemy się jak nasza planeta obraca się

satelitarny tylko z Ziemi - Księżyc

studiować Ziemię z kosmosu

Wnioski

Słownik

Referencje

Wprowadzenie.

Ziemia wchodzi do systemu i planety inne ciała niebieskie krążące wokół gwiazdy o nazwie słońca. Układ Słoneczny -. Tylko jeden z wielu takich systemów we wszechświecie

Ziemia - jeden z dziewięciu niebieskich organy (planet), poruszające się w przestrzeni wokół Słońca. Planety stanowią podstawę systemu słonecznego.

Idea proponowanego systemu solarnego w 1543 roku polski astronom Mikołaj Kopernik, obalając przez wieki panował pogląd, że Ziemia - Centrum Wszechświat.

Planety są na różne odległości od słońca i obraca się wokół niego w orbitach eliptycznych z różne prędkości w tym samym kierunku i prawie w jednej płaszczyźnie. Oni w następującej kolejności od Słońca: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton.

Oczywiście świecie, jak również wszystkich Wszechświat, z dala od ludzi i obojętny na niego. Ale Ziemia, ta blada szafir Piłka zaobrączkowanych świt - ta ziemia do Jurija Gagarina nie widziałem nikogo. Człowiek poleciał w kosmos. Tylko jedna orbita wokół Ziemi nie Radziecki kosmonauta na statku" Wostok", ale on zawsze pozostanie w pamięci Pierwsi ludzie Earthling latały w przestrzeni.

Ogólne informacje o Ziemi. Ziemia w liczbach [pic]. Powszechne przekonanie, że Ziemia jest kulą, tak, to jest spłaszczonej elipsoidy obrotowej, tj. nieregularna kula, lekko spłaszczona na biegunach.

Odległość z południa na północ Biegun 12 713,505 km, zaś średnica Ziemi na równiku - 12 756,274 km., Co 42,769 km więcej. Ale żeby być bardziej precyzyjnym, Ziemia ma gruszkowaty, co Promień polarny na północy 45 km dłuższe niż południowa. Równik ma także małe eliptyczność: jego osi podłużnej (przechodząc w pobliżu 37" W), na 159 m dłuższy niż krótkiej osi. Największe Odchylenia od prawidłowej postaci elipsoidy Ziemi obserwowanego w regionie Papua-Nowa Gwinea (wypukłość 73 m) i Ocean Indyjski na południu Sri Lanka (rynna 105 m).

masa

Ziemi jest 5974 1021 ton.

maksymalny obwód Ziemi na równiku - 40 075,02 km, wzdłuż południka 40 007,86 km. Obszar Powierzchnia Ziemi jest 510.065.600 km2. Termin obrót wokół osi, tzn. Rzeczywisty dzień gwiazdowy, 23 godzin, 56 min z 4,0996 nadal. Średnia gęstość 5,515 g/cm3. Objętość km3 Ziemia 1 083 207 000 000. Hydrosfery - 70.98% Powierzchnia Ziemi planety (362033000 km2).

średnia głębokość 3554m hydrosfery.

wagowy całej ilości wody ok. 1.32h1018 m lub 0,022% całkowitego ciężaru ziemi.

oceany

Volume Szacuje planety 1 349900000 km3 objętość wody słodkiej 35 milionów km3.

Ziemi.

1. Spotkanie z indywidualnych ma takie ciała planetarne typu, zaczynamy z" podwójnym planety", jak często nazywa układu Ziemia-Księżyc. Te dwie instytucje, mimo ich wspólnych pochodzenia są bardzo różne w ich właściwości.

liczne fotografie z Ziemi pobrane od statku kosmicznego; jeden z nich jest pokazany na fig. 1, Dodatek. Inne zdjęcia dać okazję zobaczyć trzy kluczową powłoki kula ziemska: * atmosfera i chmury, hydrosfery i litosfery * jej * naturalne osłony. Odpowiadające tym trzech muszli Zjednoczone kruszywa materia - ciało stałe, ciekłe i gazowe -...


strona 1 z 13 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Ziemia jako planeta układu słonecznego. Problemy holistycznego rozwoju Zie ...
  • Podsumowanie na temat: Ziemia - nasz wspólny dom, sytuacja środowiska, problem ochrony życia na Zi ...
  • Podsumowanie na temat: Ziemia jest żywa th zhyttya Planety
  • Podsumowanie na temat: Struktura Ziemi. Wulkanizm i trzęsienia ziemi. Tektonika kontynenty. Zie ...
  • Podsumowanie na temat: Ziemia - kolebka ludzkości (nowoczesne poglądy na temat pochodzenia i ewolu ...