Pochodzenie Układu Słonecznego (hipoteza Schmidt)

Kategoria: astronomia

Rockhampton Akademia Rolnicza.


Praca sterowania na temat:

pochodzenie Układu Słonecznego (hipotezy O. Schmidt).

wszechświat jest tak ogromna, że ​​nawet honorowym grać skromna rola.

Harlow Shapley .

Zakończony: Student 1 Oczywiście PR Andreyuk GM Nauczyciel:. __________________________

Nalczyk 1999


PLAN:

Część

1: Kosmologia

Część

2:. Nebula

Część

3:. Narodziny Słońca

Część

Planety Edukacja:: 4

) Etap pierwszy - koagulacji.

b) Etap drugi-ocieplenie.

c) Etap trzeci-aktywność wulkaniczna.


Część 1: kosmologii.

Kosmologia - nauka badająca pochodzenie i ewolucję ciał niebieskich, takich jak planety i ich satelity, słońce, gwiazdy, galaktyki. Astronomowie obserwować kosmiczne ciało różne etapy rozwoju, utworzony niedawno i w odległej przeszłości, szybko " Starzenie się" lub prawie" zamrożony" w rozwoju. Porównując Liczne obserwacje procesów fizycznych, które mogą występują w różnych warunkach w kosmosie, naukowcy starają się wyjaśnić, jak są ciała niebieskie. Jedna, kompletna teoria powstawanie gwiazd, planet, galaktyk, lub nie istnieje. Problemy odczuwane przez naukowców, czasami trudne do rozwiązania. Kwestia pochodzenie Ziemi i Układu Słonecznego jako całość jest znacznie utrudnione przez fakt, inne podobne systemy, które nie spełnią. Nasz Układ Słoneczny nie jest niż jeszcze porównać, chociaż system, jak to powinno być na tyle powszechne, a ich występowanie nie powinno być przypadkowe, ale naturalne zjawisko.

W

Obecnie weryfikacja hipotezy o pochodzeniu energii słonecznej System w dużej mierze zależy od składu chemicznego i wiek skał na Ziemi i innych ciał w Układzie Słonecznym. Najdokładniejsza metoda określić wiek skał jest obliczyć stosunek radioaktywnego uranu ilości ołowiu obecnego w hodowli. Szybkość tego sposobu jest dokładnie znana i nie może być zmieniona przez dowolny sposoby. Najstarsze skały wieku kilka miliardów lat. Ziemia jako całość, oczywiście, nie było trochę czasu, zanim skorupie ziemskiej.

W

połowy XVIII wieku, niemiecki filozof Immanuel Kant zaproponował swoją teorię wychowania Systemy solarne oparte na prawie powszechnego ciążenia. To polega na występowaniu w układzie słonecznym z chmury pyłu zimnej, repozytoria niekontrolowanej chaotyczny ruch. W 1796 r. francuski Hipoteza naukowiec P. Laplace opisał powstawanie słońca i planet już obracanie gazowej mgławicy. Laplace uwzględniła główne cechy System solarny, który miał wyjaśnić wszelkie hipotezy o jego pochodzenie. W tym okresie, najbardziej rozwinięty jest hipoteza O. Schmidt opracowany w połowie wieku.

Część

2: Nebula.

Niech

Szybki skok do odległej przeszłości, około 7 miliardów lat temu. Współczesna nauka, jak mówią naukowcy, z wystarczającym stopniem prawdopodobieństwa pozwala nam przedstawić wydarzenia, a następnie zachodzące. W skrócie, " Hang" w przestrzeni i obserwować życie jednego z gazu i pyłu, wodór hel (zanieczyszczone ciężkich pierwiastków) mgławice. To, w jaki będzie stanowić podstawę do przyszłości naszego układu słonecznego, Słońce, Ziemia i my z tobą. Mgławica jest ciemna i nieprzezroczysta, jak dym. Sinister niewidoczne powoli pełzanie to jest niezgodne z czarnej otchłani, a jej poszarpane, niewyraźne kontury można tylko spekulować, jak stopniowo zanikać i umrzeć od niej odległych gwiazd. Po chwili okazuje się, że obraca się powoli mgławica w jego centrum, ledwo zauważalne obraca. Za...


strona 1 z 7 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Pochodzenie Układu Słonecznego i Ziemi. Główne etapy historii geologicznej
  • Podsumowanie na temat: Solar System. Pochodzenie Układu Słonecznego
  • Podsumowanie na temat: Ziemia jako planeta układu słonecznego. Problemy holistycznego rozwoju Zie ...
  • Podsumowanie na temat: Gdzie jest krawędź układu słonecznego
  • Podsumowanie na temat: Pochodzenie Układu Słonecznego