Budowa układu słonecznego

Kategoria: Aerospace

Występowanie Układ Słoneczny

Kosmologia jest naukowe Dyscyplina, gałąź astronomii, która bada pochodzenie i rozwój ciała niebieskie, galaktyki, gwiazdy i planety.

gwiazd kosmogonii bada źródła i sposobu życia gwiazd, a przede wszystkim Nasz najbliższy pn.

Na miejscu Układu Słonecznego istniała ogromna raz powoli obracania gazowej mgławicy z uszczelką w środku, tak zwane protosun.

mgławica wzajemnego przyciągania cząstek doprowadziły do ​​stopniowego kurczenia Chmury gazu i zmniejszyć jego rozmiar. Zwiększona prędkość obrotową mgławicy. Duża ilość równika mgławicy spadając z niej, tak powstają obracając pierścień.

Hipoteza

Laplace

Więcej kurczenie i przyspiesza jej obrót, jeden pierścień mgławicy odłupać po drugim. Każdy pierścień stopniowo ochłodzić i zamieniła się w dużym gąszczu gazu szybko wiruje wokół swojej osi. Zwoju, co z kolei, obrane pierścienie i ostatecznie stał się małe kulki gazu. Ostatnio, fajne, stał satelity dużych kulek, które zamieniły się w planety. Centralny Główny Mgławica pozostał Błyszcząca gwiazda jest Słońce.

hipoteza Schmidt

Schmidt przyznał, że raz w ogromnym obracającym chmurze kolosalna gaz i pył tworzą kondensacji-protosun który powoli zatonął. Inny część chmury, który ma masę około dziesięć razy mniejsza powoli obracał zagęszczania wokół niego.

Mgławica

niezliczone cząstki zderzają i przesuwając stopniowo wprowadzane protosun się tak, aby nie kolidowały ze sobą.

końcu ich drogi położony prawie w tej samej płaszczyźnie i okrągłej stali. Stało przeważającym kierunkiem obrotu w określonej części.

strata zderzenia cząstki obliczenia prędkości pokazują, doprowadziły do ​​tego, że stopniowo spłaszcza sferyczny obłok i stał się jak naleśnik. Cząstki znajdują się w jednej płaszczyźnie zaczęła przyciągać się nawzajem, tak Odległość pomiędzy nimi zmniejszała się. Większość dużych, szybko powiększały i ciężar.

Schmidt Obliczono, że w środku układu planetarnego musiał być najbardziej duże planety, a bliżej Słońca i bardzo daleko od niego, najmniejszy.

hipoteza Jeans

Prosząc

W 1916 roku James Jeans nowej teorii, która przeszła w pobliżu Słońca a jego główną atrakcją jest spowodowane emisją materiału słonecznego, z którego następnie Formularz planety, miał wyjaśnić paradoks dystrybucji momentu pędu. Obecnie jednak eksperci nie obsługuje tej teorii. Wiele elementów z powyższych teorii wykorzystuje nowoczesne kosmogonii.

struktura układu słonecznego

Słoneczna System składa się z Słońca, planet, satelitów, planet, planetoid i komet ich fragmentów i międzyplanetarnej. Najwyraźniej leży granica zewnętrzna o 200 tysięcy AU od Słońca. Wiek układu słonecznego około 5 miliardów lat. Kłamstwa w pobliżu płaszczyzny Galaktyki, w odległości około 26 tysięcy lat świetlnych (około 250 tysięcy miliard km) od centrum galaktyki i krąży wokół niego z prędkością liniową około 220 km / s.

Johannes Kepler

Urodzony:

27 grudnia 1571

Miejsce urodzenia:

Weil der Stadt

Data śmierci:

15 listopada 1630

Miejsce śmierci:

Regensburg

Obywatelstwo:

Święte Cesarstwo Rzymskie

sfery naukowe:

astronomii, matematyki, Fizyka

Alma Mater:

Uniwersytet w Tybindze

Znany jako:

prawami ruchu planet

Pierwsze prawo

Keplera (1609)

Wszystkie planety

przenieść w eliptyczne orbity, z których jeden koncentruje się na Słońcu.


Drugie prawo

Keplera (1609)

promień wektor Planety w równych odstępach opis...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Pochodzenie Układu Słonecznego (hipoteza Schmidt)
  • Podsumowanie na temat: Planety Układu Słonecznego
  • Podsumowanie na temat: Planety Układu Słonecznego
  • Podsumowanie na temat: Planety Układu Słonecznego
  • Podsumowanie na temat: Elektroniczna archiwizacja planet układu słonecznego