Jowisz - piąta i największa planeta w Układzie Słonecznym

Kategoria: Aerospace

Jowisz - piąta i najbardziej Największa planeta Układu Słonecznego.

Jowisz, piąta i najbardziej Największa planeta Układu Słonecznego, ponad dwa razy cięższy niż wszystkie inne planety razem i prawie 318 razy cięższy od Ziemi. Posiadania " Solar" Skład chemiczny, największa planeta w słonecznej System ma masę 70 - 80 razy niższe niż to, na którym ciało niebieskie może stać się gwiazdą. Niemniej jednak, w głębi procesów wystarczy wystąpić Jowisza potężna energia: termiczna emisja planety, odpowiednik 4x10 17 W około dwa razy energia otrzymał od Słońca tej planety.

atmosfery Jowisza wodór hel (stosunek objętościowy tych gazów tworzą 89% z wodoru i 11% helu). Wszystko widoczne powierzchni Jowisza - jest gęste chmury znajdujące na wysokości około 1000 km nad" powierzchni", gdzie gazowy zmiany stanu do cieczy i tworzą wiele warstw, żółto-brązowy czerwony i niebieski odcień. Radiometr podczerwieni wykazały, że temperatura zewnętrzny Zachmurzenie jest -133 ° C. konwekcyjne przepływy, dostarczając ciepła na powierzchni wewnętrznej na zewnątrz pojawiają się jaśniej i ciemniej pasy. W jasnych obszarach wyraźnego wzrostu ciśnienia odpowiadającego prądy. Chmura strefy formowania umieszcza się wyższe poziom (ok. 20 km.), a ich barwa światła wyjaśnił przełożony Stężenie jasnych białych kryształów amoniaku. Znajduje się pod ciemnymi chmurami Strefy obejmują głównie czerwono-brązowy kryształów wodorosiarczku amonu i mają wyższą temperaturę. Struktury te stanowią obszary zstępujących. Strefy i pasy mają inną prędkość w kierunku Obrót Jowisza. Zakresy obiegu od 9 chas.49 szerokości 23 min w 9 stopni chas.56 min. na szerokości geograficznej 18 ° N Prowadzi to do istnienie stabilnych przepływów strefowych lub stale wiejących wiatrów jeden równoległy do ​​kierunku równika. Prędkość w układzie globalnym osiągnąć od 50 do 150 m / s granice pasów i stref jest silna Turbulencje, które prowadzą do powstania licznych wiru struktury. Najbardziej znanym z nich jest tworzenie Wielkiej Czerwonej Plamy, obserwuje się na powierzchni Jupiter na 300 lat.

Wielka Czerwona Plama - to owalne edukacji, z różnej wielkości, znajduje się w południowej tropiku. Obecnie ma wymiary 15x30 tysięcy kilometrów, a sto lat Obserwatorzy raportowane 2 razy większe rozmiary. Czasami nie jest widoczne. Wielka Czerwona Plama - jest długowieczny darmo wir (Antycyklonu) w atmosferze Jowisza, robi pełny obrót ziemi w 6 dni i scharakteryzowano jasnych obszarach, rosnąco prądów w atmosferze. Chmura umieszczony nad nim i jego temperatura jest niższa niż w sąsiednich obszarach pasy.

kosmiczne " Voyager 1" marca 1979, po raz pierwszy sfotografowany osłabiony system Szerokość obrączki z około 1000 km i grubości nie większej niż 30 km, na orbicie Jowisz w odległości 57.000 km od zachmurzenia planety. W przeciwieństwie do pierścieni Saturna, pierścienie Jowisza są ciemne (albedo (odbicia) - 0,05). i prawdopodobnie składają się z bardzo drobnych cząstek stałych błyskawicznym naturze. Cząstki Pierścienie Jowisza nie są prawdopodobne, aby w nich przez długi czas (z powodu przeszkód stworzyć atmosferę i pole magnetyczne). W związku z tym, stała czasowa pierścienia, muszą one być ciągle uzupełniany. Mały satelita Metis i Adrastea którego orbity leżą w pierścieniach - oczywiste Uzupełnienia te źródła. Z Ziemi Pierścienie Jowisza można zobaczyć tylko podczas wyświetlania w zakresie podczerwieni.

Jowisz ma ogromny

Pole magnetyczne składa się z dwóch pól rozdziela : z dipola (jak Pole Ziemi), która rozciąga się aż do 1,5 milionów kilometrów. Jowisz i nondipole, zajmuje resztę magnetosfery. Natężenie pola magnetycznego w Powierzchnia planety 10-15 Oe, tj. 20-krotnie wyższa niż w ziemi. Magnetosfery Jowisza rozciąga się 650 mln ...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Galileusza satelity Jowisza
  • Podsumowanie na temat: Określania prędkości wyrzutu materii z wulkany Io - księżyca Jowisza
  • Podsumowanie na temat: Prędkość światła w jednym kierunku w stosunku do powierzchni Ziemi
  • Podsumowanie na temat: Jowisz - planeta olbrzym
  • Podsumowanie na temat: Czy jest ... trzynasta planeta w Układzie Słonecznym!