Planety Układu Słonecznego

Kategoria: Aerospace

Wprowadzenie.

tworzą układ słoneczny około 4,6 miliarda lat temu. Grupa planet wraz ze Słońcem i się Układ Słoneczny. Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton, który z jej 57 satelitów na orbicie masywny gwiazdy w eliptycznych orbitach.

Słońce - centralny organ Układ Słoneczny - oznacza wannę piłkę gazu. Jest 750 razy przewyższa wszystkie inne masy ciała układu słonecznego razem. Mianowicie więc wszystko w Układzie Słonecznym można w przybliżeniu traktować jako obracające się wokół Pn. Ziemia Słońce" przeważa" 330000 razy.

Słońce - najbliżej Ziemia Star, to jest - tylko gwiazda, której wyraźnie widoczne na dysku gołym okiem. Wszystkie inne gwiazdy, lata świetlne odległe od nas, nawet patrząc w najpotężniejszych teleskopów, nie otwierać szczegóły ich powierzchni. Światło ze Słońca dociera do nas przez osiem i minut trzecich. Według jednej z hipotez, a mianowicie od Słońca utworzone System planetarny, Ziemia, a następnie życie na nim.

Podobnie jak wszystkie gwiazdy, słońce Urodził się w mgławicy pyłu zwężone gaz. Temperatura centralna część Słońce jest 15.000.000 K, a ciśnienie osiąga setki miliardów atmosfer.

Wszystkie planety

warunkowo podzielone na dwie grupy o podobnym składzie chemicznym, średnią porównywalną gęstość i wymiary.

wewnętrzny lub ziemia grupa (znajduje się bliżej Słońca) - składa się z Merkurym, Wenus, Ziemia, Mars.

Zewnętrzne (planety grupy

giganci) - składa się z Jowisza, Saturna, Urana, Neptuna.

Planet Pluto, z powodu ich cechy lub zawarte, w żadnej z grup i traktowane oddzielnie.

Merkury

zvezdi-oriona.ru/pictures/131785/mercury_.gifМеркурий - najmniejsza planeta naziemnej i najbliżej Słońca wszystkich planet. Merkury nie ma na horyzoncie oddala się od środkowej luminary - maksymalna na 29 °. Widział lub przed wschodem słońca (widoczność rano), albo po wezwanie (Widoczność w nocy), a tylko w pobliżu (maksymalnie kątowych odległościach od Słońce). Ale nawet w tych czasach, aby zobaczyć jego nie zawsze można ze względu na znaczne nachylenie orbity od Planeta widoczny gołym okiem w postaci sierpa (rozróżnialne, oczywiście tylko teleskopu lub lornetki). W okresach Widoczna jasność Merkurego jest w maksymalna około -1.

Przegląd

odległość od Słońca - 0.39 au, średnica równikowa - 4, 8000 km, 0.4 masy Ziemi - 3.3. 1023 kilogram, 0,06 masy Ziemi. Okres orbitalny wokół Słońca - 88 dni. Otrzymała swoją nazwę na planecie cześć boga togrovli.

odkrycia Historia

dość powszechne Legenda głosi, że Kopernik nie widział w życiu Mercury'ego, jak bardzo zmartwiony. I rzeczywiście, nie jest to łatwe do zrobienia. Cóż, jak na ironię, Losy urodziny Kopernika Wyśmienita okazja, aby spojrzeć na Rtęć: tego dnia przeszedł pięć dni z wydłużeniem planety, wieczorem można był postrzegany jako gwiazda wielkości 0,8. Miesiąc później przyszedł z małym piękny widoczność rano Merkurego! W wieku 4 lub 5 miesięcy Copernicus przechodzi dwa więcej okres widoczności Merkurego, ITD - w pierwszym roku życia Kopernika (Polska) Rtęć nie jest dużo ukrywać.

Jeśli wrócisz do

roku jego powrót do domu po przejściach edukacyjnych w Europie, w tym roku 1503-ty, widzimy, że Merkury był dostępne obserwacje w styczniu, kwietniu, maju, Sierpień, wrzesień i listopad. Losowo przy roku 1540, widzimy, że tutaj można został, jeśli to konieczne, w maju, zwłaszcza w październiku nie pozostają bez widać Merkury. Dlatego, niech nam kwestionować wiarygodność niektórych legend.

1631 po raz pierwszy obserwowano przejście Merkurego całej Słońca przewidywaną przez Keplera. Kopernika, przy okazji, na przykład możliwość zaprezentowania tylko dwa: w +1.506-ga i 1.536-ci lat. A jeśl...


strona 1 z 17 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Układ Słoneczny (Słońce, Ziemia i Mars)
  • Podsumowanie na temat: Obrót planet wokół Słońca
  • Podsumowanie na temat: Ziemia jest żywa th zhyttya Planety
  • Podsumowanie na temat: Ziemia jako planeta układu słonecznego. Problemy holistycznego rozwoju Zie ...
  • Podsumowanie na temat: Planety Merkury i Wenus