Galileusza satelity Jowisza

Kategoria: Aerospace

1. IO

Io (greckie Ιώ ) - Jowisza najbliżej planety czterech Galileusza satelitów. Inna gwałtowna aktywność wulkaniczna.

wulkanizm: ma największy wulkaniczną Io Aktywność w Układzie Słonecznym. W tym samym czasie może przerodzić się 10 wulkany. Wybuchy konfiguracja zmienia się bardzo szybko, na przykład przez 4 miesiące obejmuje między Voyager 1 i Voyager 2 miał jakieś wulkany wymierają i początek erupcją innych. Ulga Io zmienia się całkowicie w ciągu kilkuset lat. Największa erupcja wulkaniczna wysuwania sprawa z Ionic stawka 1 km na sekundę na wysokości 300 km. Wiele wulkanów otwory mają ogromne rozmiary.

Jak wulkanów lądowych, wulkanów na Io wyrzucają siarkę i dwutlenek siarki. Wcześniej zakładano, że lawa Przepływy io to głównie związki siarki, ale teraz Naukowcy uważają, że jest stopiona skała, jak również na Grunt (chociaż znaczące zanieczyszczenia siarkowe odbywa).

Energii na wulkanicznej

Aktywność jest wytwarzany, prawdopodobnie ze względu na pływów grawitacyjnych Skutki uboczne Jowisza, Europa i Ganimedes. Efekty grawitacyjne wahania powodują powierzchni Io w pionie do 100 m.

Cechy fizyczne: , Io nie jest jak większość satelitów Gaz planety (zawierający wiele lodem) i składa się zasadniczo ze skał jak również planet skalistych. Według" Galileo" Io posiada własne Pole magnetyczne, co wskazuje na obecność płynnego rdzenia żelaznego. Jego Promień - nie mniej niż 900 km. Według jednego z naukowców wewnętrznego Struktura podobna Io Ganymede, pozbawiony warstwy wody i lodu.

Kiedy w 1979 roku Voyager 1 przeszedł pierwsze obrazy Io, naukowcy spodziewają się zobaczyć wiele kraterów dowody starożytności powierzchni księżyca. Jednak wpływ kraterów na Io jest prawie nie istnieje, jak i ciągłe wybuchy zniszczone lawy.

Oprócz wulkanów Io nie są góry wulkaniczne, jeziora stopionej siarki, lepka lawa przepływy do kilkuset kilometrów, kaldery na głębokość kilku kilometrów.

barwność satelita wyjaśnił właściwości siarki po ochłodzeniu do utrzymania jego kolor, otrzymuje się przez ogrzewanie do wysokiej temperatury. Od siarki podczas Wybuchy ogrzewano do różnych temperatur, to uzyskanie różnych kolorów. Ponadto, związki siarki są również szeroka gama barwników.

skład powierzchni prawdopodobnie zawiera krzemiany (rock) i związki siarki. Pomiary prowadzi Kosmiczny Teleskop Hubble'a wykazały niespodziewanie wysoką zawartość sodu. Może skład chemiczny poszczególnych części powierzchni zmienia się znacznie.

przeciwieństwie do innych Galileusza satelity Io ma wody lub lodu. Być może było to wynikiem że Jupiter wczesne etapy ewolucji, które były znacznie gorętsze doprowadziły do ​​BALAYAGE lotnych pobliżu Io, ale nie tak gorąco pozbawić wody bardziej odległe satelity.

Io znaleziono bardzo rozrzedzona atmosfera składająca się z dwutlenku siarki i być może innych gazów.

radiobursts: , Io przechodzi przez pole magnetyczne Jowisza, generując silne wyładowania elektryczne. Ich zdolność do osiągnięcia 1000 GW i różnica potencjałów - 400 Sq. W efekcie istnieje silne impulsy radiowe które są rejestrowane w świecie, a nawet długo za" tajemnica Jowisz" . Prąd elektryczny płynie z uwagi na obecność węgla zjonizowane, które Wielkość Io pozostawiając kilka tysięcy funtów na sekundę. Źródłem tego substancje są wybuchy. Szybkie obracanie się pola magnetycznego Jowisz, naładowane cząstki utworzone wzdłuż orbity Io torusa osocza, które świeci jasno w widmie ultrafioletowym.

Cząstki

​​pozostawiając to torus, częściowo tworzą niezwykle potężny magnetosfery Jowisza. W rezultacie poziom promieniowania w pobliżu Jowisza jest bardzo wysoka.

2.

Europa (al-Greek.. Ευρώπη) - księżyc Jowis...


strona 1 z 6 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Wybór reaktor do reakcji utleniania dwutlenku siarki do trójtlenku siarki
  • Podsumowanie na temat: Organiczne związki siarki
  • Podsumowanie na temat: Związki siarki tlen
  • Podsumowanie na temat: Określania prędkości wyrzutu materii z wulkany Io - księżyca Jowisza
  • Podsumowanie na temat: Samoorganizacja struktur przewodzących jonów w przepływie procesów elektroc ...