Tunguska meteoryt

Kategoria: Aerospace

kulina. Jesteśmy spała. Nagle obudził się natychmiast zarówno: - ktoś pcha nas. Słyszeliśmy gwizdek i pachniało silny wiatr. Chukar inny krzyknął do mnie:" Czy słyszysz, jak wiele linii lub nurogęsi Gogol?". Byliśmy w rzeczywistości jeszcze w namiocie i nie mogliśmy zobaczyć, co się dzieje w lesie. Nagle ktoś pchnął jeszcze raz, tyle, że uderzyłem głową w słup i Freaky następnie padł na rozżarzonych węglach w kominku. Bałem się. Chukar zbyt przerażony chwycił słup. Zaczęliśmy krzyczeć ojciec, matka, brat, ale nikt nie odpowiedział. Dla Chum było słychać hałasu spada Lessin. My podeszliśmy Chekarenom worków i już chciał wyskoczyć z namiotu, ale nagle trafia piorun. To był pierwszy cios. Ziemia zaczęła drżeć i swing, silne wiatry hit nasz namiot i rzucił go. I pewnie przypięte bieguny, ale moja głowa nie była pokryte ponieważ ellyun podjechał. Potem zobaczyłem straszny cud: Lessin spadek igieł na nich świeci, suche drzewa na ziemi zapalił mech reniferowy off. Dym, oczy bolesny, gorący, bardzo gorący, można palić.

Nagle nad górą, gdzie las stał się już znacznie spadła światło, i jak byś powiedział, gdyby drugie słońce pojawił, rosyjski mógłby powiedzieć:" nagle błysnął" oczy został ranny, a nawet je zamknięte. Wydawało się, że rosyjska nazywa" błyskawice". I natychmiast agdyllyan ciężkie grzmoty. To był drugi cios. Rano było słońce, chmury nie były nasze Słońce świeciło jasno, jak zawsze, a tu przyszedł drugie słońce!

Konsekwencje

wydarzenia

Tunguska był wybuch w słyszałem o 800 km od epicentrum, podmuch powalił 2100 km ² lasu, 200 km promień wybito okna niektórych domach; trzęsienie ziemi, fala stacji sejsmograficznych zarejestrowanych w Irkucku, Taszkent, Tbilisi i Jena.

Wkrótce po

eksplozja Burza magnetyczna zaczęła, która trwała 05:00.

Niezwykłe

atmosferyczne efekty świetlne, poprzedzone eksplozją, osiągnął w dniu 1 lipca, po który udał się ku upadkowi (ich indywidualne ślady pozostały w miejscu, aż do końca lipca.

Pierwsza publikacja z

Impreza

pierwszy raport Wydarzenie, które miało miejsce w pobliżu rzeki Tunguska, został opublikowany w" Syberyjski życie" 30 czerwca (12 lipca) w 1908 r. [10] [9]:

około 8 rano kilka metrów od linii kolejowej, w pobliżu bocznicy Filimonovo nie do 11 km do Kansk, historie, ogromny meteoryt spadł ... Pasażerowie Podejście podczas upadku meteorytu trenować patrole dziwili niezwykły szum; Pociąg został zatrzymany przez mechanik, i rzucili się do publiczności Miejsce katastrofy oddalone wędrowiec. Ale to bliżej zbadać meteoryt zawiodły ponieważ był red hot ... prawie wszystkie meteoryt uderzył w ziemię - to po prostu wciska Końcówka ...

wyraźnie widać, że Treść tego artykułu jest bardzo daleko od tego, co stało się w rzeczywistości, , ale raport ten został zawarty w tej historii, jak to jest proszony LA Kulik iść w poszukiwaniu meteorytu, że podczas gdy on wciąż wierzy" Filimonov" [9].

gazety" Syberia" 2 (15) w lipcu 1908 jest bardziej wierny rzeczywistości opis (autor Kuleshov) [11] [12]:

17 czerwca rano, rozpocząć od 9. godziny obserwowaliśmy pewną niezwykłą naturę. W Wioska-Karelinskom (200 km na północ od Kirenska) chłopi zobaczyłem na na północny-zachód, a wysoko nad horyzontem, niektóre bardzo silne (Nie widziałem) świecący biały, niebieskawe światło, aby przenieść ciało w W ciągu 10 minut od góry do dołu. Korpus jest w postaci" rury", a następnie nie są cylindryczne. Niebo było bezchmurne, tylko tuż nad horyzontem, w po tej samej stronie, w której nie było świetliste ciało było zauważalnie małe ciemna chmura. To było gorące i suche. Zbliża się do ziemi (lasu), lśniące ciało jak wybuchła na miejscu, ponieważ tworzy ogromny, czarny dym i bardzo głośne pukanie było słychać ...


Poprzednia strona | strona 2 z 5 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Ewolucja człowieka od małpy, a dokładniej, ponieważ nie było
  • Podsumowanie na temat: Aral Sea-Co było i co jest
  • Podsumowanie na temat: , Co jest słuszne, a co było nie tak Raskolnikow?
  • Podsumowanie na temat: Kiedy jeszcze nie było antykoncepcji
  • Podsumowanie na temat: "Jej ciało było zwiedzanie trochę duszy ..."