Stellar aberracji przeciwko relatywistycznej astronomii

Kategoria: Aerospace

wiatła . Podstawowym punktem odniesienia brak efektu Dopplera, aberracja światła i innych zjawisk. Parametry mierzone w układzie odniesienia baza są standardy (standardy) z którym porównamy te same parametry w ramy ruchomej.

obserwuje zmiany (zniekształcenia) wynikające wyświetlania, gdy obserwator porusza się z jednego bezwładności ramki do drugiej, patrz wydarzenia (zjawiska i w istocie patrz [3]). Na przykład, zaobserwowano zmniejszenie lub ruchomego segmentu obserwowano zmiany w przebiegu czasu jest zjawiskiem, który jest zniekształcony mapowanie przestrzenny przedział lub odstęp czasu bazy systemu ramy odniesienia ruchomego obserwatora. Należy pamiętać, że w takich stacjach Einstein Podejście brakuje. To zjawiska są interpretowane jako prawdziwych zmian, a nie jako kinematyczne warunki.

Opcje które odnoszą się wyłącznie do systemu podstawowego, będziemy obchodzić Indeks « 0 ».


1. Aberracja światło Wyobraź sobie

sobie, że patrzysz w lustro i zobaczyć obiekty umieszczone z tyłu. Ty wiemy, że obiekty widoczne są w lustrze wirtualny obraz rzeczywistych obiektów. My z wyimaginowanych obrazów spotkać w szkole. Teleskopy, mikroskopy, lupy - wszystkie te urządzenia oparte są na za pomocą wirtualnego dysku.

Jednak

z wirtualnego obrazu możemy zmierzyć bez urządzenia. Noc rozważa ciemnym niebie gwiazdy, zapominamy, że światło Ona przychodzi do nas przez miliony lat. W tym czasie gwiazda ma czas, aby przesunąć, a my zobaczyć jej ducha obraz. Gwiazdka w czasie obserwacji jest niewidoczny, to znaczy będzie w innym miejscu w przestrzeni.

Kąt pomiędzy kierunkiem widocznym położeniu gwiazdką (wirtualnych obrazów) kierunek do jego faktycznego położenia nazywa kąt aberracji. Zjawisko gwiazda aberracja występuje tylko w obecności ruchu względnego pomiędzy obserwatorem a obserwowanym obiektem. Taki ruch względny zakłóca widoczny (wyimaginowany) obraz ruchomego obiektu. Istnieją jeszcze inne zjawiska, takie jak Efekt Dopplera (zniekształcenie przedziałach czasowych), zniekształcenia niektórych rozmiarów ruchomego obiektu. Zniekształcenia widoczne rozmiar ze względu na zmianę kierunek od czoła fali z powodu ruchu względnego. Wszystkie te zakłócenia są obserwowane (urojony) obiektu. Prawdziwy obiekt nie znajduje się pod nadzorem występują żadne zniekształcenia.

Niech

obserwator n przenosi w stosunku do źródła światła S z prędkością V , jak przedstawiono na fig.. 1. Podstawowe źródło układ odniesienia S ( x 0 , r 0 , oo 0 , t 0 ). W czasie emisji źródła światła impulsowego S będzie obserwator w punkcie N *. W pkt N impuls światła i obserwator wystąpić. Ze względu na kierunek ruchu czoła fali światła obserwatora, to obserwatora będzie postrzegać zniekształcony. Postrzegane przez obserwatora nie będzie przednia prostopadłej do kierunku SN . Obserwowana linia frontu będzie prostopadła SN *. Oczywiste stanowisko S * opiera się na kontynuacji promieni z punktu N .

Fot. . 1 V - prędkość obserwatora w odniesieniu źródło; S * - wirtualny obraz źródła w Światło punkt sygnału; S - rzeczywiste położenie źródła w tym samym czasie; R - odległość mierzona obserwator w momencie odbioru sygnału; R 0 - rzeczywista odległość między źródłem i Obserwator w czasie odbioru sygnałów przez obserwatora.

Ten

ciekawy i ważny fakt. Ponieważ obserwator postrzega czoła fali w zniekształcony (obracany), to" przegrywa" obiekt z jego cech, kontynuowania belki prostopadle do przodu . To nie jest subiektywny i obiektywny fakt. Podobnie i stanowi urządzenia pomiarowego związanego z obserwatorem.

Obserwator ma do czynienia z dwoma obiektami: ważny obiekt ( istocie ) i jego wirtualny obraz (zjawisko ). To wynagrodzenie Relatywiści obwodnicy. Rzeczywiste położenie obiektu opis...


Poprzednia strona | strona 2 z 11 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Obserwator i jego ciało
  • Podsumowanie na temat: Adaptacyjny obserwator szybko kompensacja opóźnienia nieznanego systemu
  • Podsumowanie na temat: Obserwator Lyuenbergera
  • Podsumowanie na temat: Światło - fala elektromagnetyczna. Prędkość światła. Interferencja światł ...
  • Podsumowanie na temat: Badania doświadczalne zakresie światła widzialnego źródła światła