Budowa układu słonecznego

Kategoria: Aerospace

uje równe pola.

Trzecie prawo

Keplera (1619)

kwadraty gwiazdowych okresy orbitalne dwóch planet są tak duże kostki semiaxes ich orbit

trzecie prawo Keplera odnosi się do wszystkich planet w Układzie Słonecznym z dokładnością powyżej 1%.

Potwierdzenie

z praw Keplera

Pomimo faktu, że prawa Keplera były zasadnicze etapy zrozumienia ruchu planety, wciąż pozostał tylko praktyczne zasady pochodzące z astronomicznych obserwacje. Prawa Keplera potrzebne teoretyczne uzasadnienie. Decydującym krokiem w kierunek ten powstał Isaaca Newtona , który został otwarty w 1682 prawa grawitacja :

gdzie M i m - masa Słońca i planet, r - odległość między im, G =6,67 · 10-11 Nm m2/kg2 - stała grawitacji. Newton pierwszy Sugeruje się, że siły grawitacyjne określenie nie tylko ruch planety Układ Słoneczny; działają między dowolnymi ciałami wszechświata. W szczególności, moc grawitacji działającej na ciało w pobliżu powierzchni Ziemi ma charakter grawitacyjny.

ruch planet

stosunek odległości i okresów planet wokół Słońca jest Wiadomo trzecie prawo Keplera, według którego kwadraty okresy proporcjonalne kostki półfinale głównych osi względem orbity.

Inną podstawową cechą układu słonecznego jest że wszystkie planety krążą wokół Słońca w tym samym kierunku z odpowiadających sobie kierunku osiowy obrót słońca, a w tym samym kierunku, obrotu wokół własnej osi.

wyjątkami są Wenus, Uran i Pluton , obrót osiowy który jest przeciwny słońca.

planet Konfiguracja

orbity planet, których znajdują się wewnątrz orbity Ziemi, nazywane niższe (Merkury i Wenus), które znajdują się poza orbitą orbity Ziemi, - górę (Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Pluton).

Planety wewnętrzne mogą być między Ziemią a Słońcem i Słońca. W takich miejscach niewidocznych planeta od utracone w promieniach słońca. Przepisy te związki zwane planety do Słońca. W dolnej wspólnej najbliższej planety do nas, a na górnym związku jest najdalej od nas.Poprzednia strona | strona 2 z 2


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Obrót planet wokół Słońca
  • Podsumowanie na temat: Charakterystyka orbity planet
  • Podsumowanie na temat: Charakterystyka orbity planet
  • Podsumowanie na temat: Charakterystyka porównawcza planet ziemskich i planet olbrzymów
  • Podsumowanie na temat: Elektroniczna archiwizacja planet układu słonecznego