Energia słoneczna

Kategoria: Aerospace

000 lat zawartość wodoru w pierścieniu Słońce jest tak zmniejszona, że ​​"palenie" rozpoczną się warstwą około jądro. Prowadziłoby to do" balonem" atmosfery słonecznej, wzrost rozmiar słońce, temperatura spadnie na powierzchni i wzrostu jej jądrze. Stopniowo słońce będzie czerwony olbrzym - gwiazda stosunkowo chłodny nabrzmiałym atmosfera, lepsza granica orbity Ziemi. Życie Słońce nie przestanie, to ulega on o wiele więcej zmian, aż Wreszcie na zimno i nie będzie gazoszczelna balon, w którym to nie czyni żadnych reakcje termojądrowe.

oscylacje słoneczne. Heliosejsmologii

sejsmologia

Ziemia oparciu od specyfiki dźwięku podziemia. Jednak sejsmograf Słońce nie może dostarczyć. Dlatego oscylacje słoneczne mierzy się zupełnie inaczej metody. Najważniejszym z nich jest oparta na efekt Dopplera. Od słonecznej powierzchnia rytmicznie podnosić i opuszczać (zakresy), to Zbliżanie-usunięcie wpływa na spektrum emitowanego światła. Widma zwiedzania różne części tarczy słonecznej, uzyskać obraz rozkładu prędkości; Oczywiście, w miarę upływu czasu zmienia się - fale podróży. Okresy te fale są w w zakresie od około 3 do 10 minut. Kiedy zostały po raz pierwszy odkryte, znaleziono Okres wartość wynosiła około 5 min. Ponieważ te drgania są nazywane " Pięć minut".

Szybkość zmiany w słonecznej

powierzchni są bardzo małe - kilkadziesiąt centymetrów na sekundę, i zmierzyć ich niezwykle trudne. Jednak często nie jest bardzo interesujące dla prędkości i jak zmienia się w czasie (jak fale przechodzą przez powierzchnię). Przyjąć osoba w pokoju z zasłoną okna szczelnie; na zewnątrz, słońce, ale w pokoju jest ciemno. Nagle słaby ruch powietrza zmienia się nieznacznie kurtyny i rzuca się w oczy oślepiający promień słońca. A światło przyczyny bryza taki silny efekt! O, jak naukowcy mierzyli najmniejsza Prędkość promieniowa powierzchni słonecznego. Linie absorpcyjne zasłony naśladująca widma słonecznego. Urządzenie do pomiaru jasności światła słonecznego, można dostosować tak, aby coś, co tylko on przegap światło o długości fali w ścisłym centrum wąskie linia absorpcji. Następnie najmniejsza zmiana długości fali urządzenia wejściowego nie dostać ciemną i jasną linię sąsiedniej działce o widmie ciągłym. Ale nie wszystko.

Do pomiaru fali z okresu maksymalna dokładność, należy zauważyć, tak długo, jak to możliwe, bez przerw lub później nie można ustalić, które wave - sam czy jest inny. I co wieczór słońce znika za horyzontem, a nawet chmury od czasu do czasu uderzyć ...

pierwsze rozwiązanie składało się z obserwacji Południowego Kręgu Polarnego - gdzie słońce nigdy nie zachodzi lato horyzont na tydzień i też bardziej pogodne dni, niż w Arktyce. Ale organizować prace astronomów na Antarktydzie jest trudne i kosztowne. Innym proponowanym sposób bardziej oczywisty, ale to jest jeszcze droższe: obserwacje z kosmosu. Taki Obserwacje czasami utrzymywane jako badaniami (na przykład Rosyjski" Phobos", jak ich latające na Marsa. Na koniec 1995 roku SONO uruchomiła satelitę międzynarodowej (Solar and Heliospheric Observatory) na w którym wiele urządzeń, opracowany przez naukowców z różnych krajów.

Ale większość uwag nadal prowadzi z Ziemi. Aby uniknąć zakłóceń związanych z nocy i zła pogoda, słońce, obserwuje z różnych kontynentów. Po wszystkim, kiedy w Wschodzie półkula noc na Zachodzie - dzień i na odwrót. Nowoczesne metody pozwalają przedstawienia takich uwag jako jeden ciągły serii. Istotnym warunkiem to - teleskopów i instrumentów są takie same. Podobne obserwacje przeprowadzone w ramach dużych projektów międzynarodowych.

Czego możemy dowiedzieć się o Słońce, studia te niezwykłe, bezgłośne fale dźwiękowe? Pierwotnie złożenie ich natura nie jest bardzo różni się od tego...


Poprzednia strona | strona 2 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Słońce Ziemia Rosyjski
  • Podsumowanie na temat: Nic nie jest bardziej skomplikowane i dlatego droższe, niż jest w stanie po ...
  • Podsumowanie na temat: Słońce i jego wpływ na ziemi
  • Podsumowanie na temat: Oczy i słońce
  • Podsumowanie na temat: Słońce świeciło wszystkim ... Aleksander