Ochrona przed hałasem

Kategoria: Bezpieczeństwo życie

treść

1. Klasyfikacja metod i narzędzi Ochrona przed hałasem

kontrola hałasu u źródła

Zmniejszenie

drogę hałasu

ultradźwięki i infradźwięki ochrony

2. Obliczanie dźwiękochłonnych wykładzin

Wnioski

Wykaz źródeł wykorzystywanych

1. Klasyfikacja metod i narzędzi Ochrona przed hałasem

odniesieniu do chronionego obiektu, są sposoby i urządzenia zbiorowej i indywidualnej ochrony.

zadośćuczynienie w stosunku do źródła hałasu podzielone środki zmniejszania hałasu na drodze rozmnażania, i środki do zmniejszania hałasu Występowanie źródło. Oznacza zmniejszenie hałasu u źródła jego pochodzenia w zależności od rodzaju szumu i dzieli się na leki zmniejszające hałasu mechanicznego, aerodynamiczne, hydrodynamiczne i elektrycznej pochodzenia.

Fundusze

zmniejszyć drogę propagacji hałasu, w zależności podzielona na środowisko oznacza zmniejszenie przekazywania hałasu i środkiem zmniejszając przenoszenie hałasu strukturalnego (rozprowadzanego przez elementy stałe).

Środki i metody

zbiorowej ochrony przed hałasem w zależności od sposobów realizacji podzielone na akustycznej, architektury i planowania technicznego i organizacyjnego.

Kontrola hałasu u źródła

przeciwhałasowymi mechaniczne:

- Procesy wpływu wymiany naprężona,

- Zastosowanie przekładni śrubowych i jodełkę,

- wybór par kół zębatych na hałas;

- części zamienne z elementów metalowych" nie wyraził" Materiały (Polimer i bieg guma).

zmniejszanie m.in. zmniejszenie hałasu aerodynamicznego Prędkość wypływu powietrza lub gazu, poprawy przepływu powietrza wokół ciał płynie.

USG ochrona przed hałasem infradźwięki

przeciwhałasowymi hydrodynamiczne sugerują wzrost wewnątrz powierzchni hydrauliczne, regulacji ciągłej płynie w dostawie wody i urządzeń sanitarnych w instalacjach pompowych.

zmniejszanie szumu elektromagnetycznego są ograniczone, głównie poprzez właściwy dobór postaci szczelin stojana i wirnika oraz różnicy między nimi.

Zmniejszanie ścieżki propagacji hałasu

celu zmniejszenia propagacji hałasu używane pochłaniania dźwięku, izolacyjne, zainstalować tłumiki, sprzęt ochrony osobistej. Okładka ściany i sufity materiałów (miękkie materiały włókniste takie jak absorbujące czułem, porowatych pianek) zapewnia redukcję hałasu 68 dB przy wysokich częstotliwościach.

Aby zmniejszyć zakłócenia wysokiej częstotliwości są także wykonane na zamówienie amortyzatory z różnych wzorów (szyszki, pryzmaty, prostopadłościanów) zainstalowane bezpośrednio nad stacjami roboczymi. Wchłanianie następuje przelewem noise termicznych straty energii spowodowane tarciem w porach materiału.

Wygłuszenia wykorzystywane do ograniczania wnikanie dźwięku z jednego pomieszczenia do drugiego przez ściany, podłogi, daszki, kabiny. Izolacja akustyczna stosuje się materiały ciężkie i gęste z zamkniętymi porami. Ogólnie izolacja akustyczna przestrzeni uzyskuje się przez tworzenie barier (ściany, podłogi, sufity) z cegły, betonu, żelbetu. Lokalna izolacja akustyczna ma formę kurtki, bluzy, kabiny, pudełka, w którym urządzenie jest umieszczone lub oddzielnej linii produkcyjnej.

stanie pokryć źródło redukcji szumu o wysokiej częstotliwości Szum w miejscu pracy może być osiągnięte poprzez ustawienie ekranu między pracownikiem a źródłem hałasu.

Ekran akustyczny jest

z pewna bariera Zdolność akustycznie, na której znajduje się cień akustycznego, tzn. redukcja SPL. Ekran może być wykonany z blachy aluminiowej lub detergentem 1,5-2 mm grubości, połączonych podszewka, absorbując 50 mm, zwiększona grubość nie zwiększa efektu absorpcji. Ekrany skuteczne tylko dla medium - i hałasu o wysokiej c...


strona 1 z 6 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Oceny poziomu hałasu w pomieszczeniu. Obliczanie środków ochrony przed hał ...
  • Podsumowanie na temat: Tupolew 154M hałasu asesment (Analiza właściwości hałasu samolotu Tu-154M)
  • Podsumowanie na temat: Magnetosfery Ziemi, jego struktura. Złożone środki redukcji hałasu. Sposo ...
  • Podsumowanie na temat: Seismo-akustyczna hałasu. Zastosowanie logowania geo-akustyczna
  • Podsumowanie na temat: Ocena akustyczna poziomu hałasu ruchu miejskim