Znaczenie języka rosyjskiego w kulturze bezpieczeństwa ludzi

Kategoria: Bezpieczeństwo życie

Gafner VV

Kiedy

klasy społecznej używa się języka tych, którzy go uciskają, staje się uciskanych końcu.

Rosyjski

język nie jest tylko wartość narodowej i kulturowej, ale także stanowi do krajowego systemu zabezpieczeń, który wymaga uwagi i ochrony. W Kultura bezpieczeństwa ludzkiego języka jest jednym z kluczowych miejscach i jego wartość może być ustalona z punktu widzenia bezpieczeństwa informacji-psychologiczne indywidualne i naród.

prowadzone Colin K. analiza aspektów bezpieczeństwa narodowego informacji Rosja pokazuje, że dzisiaj, w języku rosyjskim nie jest wystarczająco poważnych zagrożeń, które nie pozwalają na ignorowanie to ważne, ale jeszcze niewystarczająco świadomi problemu. Colin K. określa cztery najważniejsze zagrożeń, które obejmują [1]:

1) zatykanie języka rosyjskiego i zagranicznego pod względem obroty słownych pochodzenia, nie specyficzne tradycje literatury rosyjskiej,

2) rosnące wykorzystanie słowa w rosyjskich slang słów i zwrotów charakter,

3) aktywna redukcja przestrzeni rosyjskojęzycznego w" pobliżu za granicą" , czyli nowe niepodległe państwa, a ostatnio były Republik radzieckich;

4) wyrugowanie języka rosyjskiego z terenu" daleko za granicą" oraz zwiększanie ograniczyć jego zastosowanie jako jeden z języków światowych międzynarodowych komunikacja.

Społeczność wysyłanie tych zagrożeń jest to, że język - jest" narodoobrazuyuschy rod" , która łączy naród razem. Linki językowe teraz ludzie z jego historycznej przeszłości i przyszłości życia. Ale najważniejszym przedmiotem, wymyka się wielu badaczy, nie jest pojedynczy pręt i Pręt łączący siła tego języka, który wprowadza zmysły słowa. W języku zawiera więcej historycznego i kulturowego informacji o średnie, niż większość ludzi, jeśli" na żywo" badać jego maniery, tradycje i zwyczaje. Dlatego odkrywają starożytny język, i można przywrócić ożywić wizerunek jego Carrier-ludzi, nawet jeśli osoby te zniknęły z powierzchni ziemi. Rozumie języka, można realizować norm kulturowych, specyficznych cech relacji wspólnota ludzka i społeczna, w której jest zawarte. Na przykład, w niniejszym natomiast zdanie" radzić sobie" rozumiane jako" jakiś" podczas gdy wcześniej było prawdopodobnie wykorzystane przeciwko prostytutek zachowania, które" same sobie bałaganu".

Jeśli

znika język z nim i zostawić skomplikowany świat oryginalnej kultury lub zbiorowość. W Rosji, zmuszony normalizacji życia doprowadziły do zniknięcie wielu małych grup etnicznych, bo został wyrzucony języka ojczystego. Wraz z utrata języka kruszenie życia świata: tradycje, zwyczaje, tożsamość kulturowa małe narodowości.

W

Świadomość nie każdego człowieka jest system normatywny, który jest model świata, dając program działań i ukryte, a składający się z jednoznacznych norm. Niejawne reguły są programowane w języku, który odzwierciedla kompleks Struktura bytu, system relacji i powiązań między ludźmi. Słowa działają na Świadomość ludzka poprzez stowarzyszenia, tworząc przepływ obrazów i uczuć. Np. Rosyjski, gdy osoba słyszy słowo" assassin" podnoszą się jego umysł całe warstwy znaczeń, że używa tych słów w ich stosunku referent do swoich imprez. Ale jeśli powiesz mu," morderca", on dostrzec tylko bardzo skromne, i nie bez poczucia przebudzenie jasne skojarzenia co oznacza. I to poczucie, że będzie akceptować pasywnie" Killer - zawód jako malarz lub tokarz" .

Myślenie

dorosły, normalny rozwój człowieka jest nierozerwalnie związana z mową. Przemówienie jest narzędziem myślenia. Myśl nie może ani powstać ani istnieć poza język jest mową. Uważamy, że w słowach, które są wymawiane lub wypowiedziane głośno sam, czyli myślenie występuje w postaci mowy. Równie dobrze ludzie wielojęzyczn...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: Jest studentem języka rosyjskiego (zagraniczne) Rosyjski żargonu
  • Podsumowanie na temat: Jest to trudne do wdrożenia CRM-projekt? Na temat relacji między naturą CR ...
  • Podsumowanie na temat: JEST Wyszukiwań Turgieniewa "nowy" maniery opowiadania 50s. Hi ...
  • Podsumowanie na temat: Co to jest tymczasowe rent i gdy jest on przypisany. Jak jest wielkość tym ...