Psychologiczne cechy zarządzania w sytuacjach ekstremalnych

Kategoria: Bezpieczeństwo życie

Ptukha Nikolai Kurbanov Vadim Dzhumikulych, Konstantin Sorokin

Ekstremalne

Sytuacja jako zjawisko wielowymiarowe, jest chwilowy zbieg okoliczności negatywne okoliczności, wyrażone w specyficznych niekorzystnych warunkach działalność człowieka. W organach spraw wewnętrznych, są specjalne warunki, które różnią się od tradycyjnego podejścia do rozwiązywania specyficznych profesjonalnych zadań, mobilizacja zasobów zewnętrznych i wewnętrznych umożliwiających działa z maksymalną wydajnością.

W

w większości przypadków, jest to zadania związane z użyciem broni w czynności, aby znaleźć i aresztować uzbrojony i niebezpieczny przestępcy, likwidacja gangi, tłumiąc masa Zamieszki w aresztach, itp.

Mechanizm opracowanie decyzji zarządczych w sytuacjach ekstremalnych jest ustanowienie odpowiednich działań przez myślenie, logiczne planowania działań, opracowanie odpowiednich programów sytuacja sprzeczności i odpowiedź.

Efektywność wsparcie psychologiczne dla organów wewnętrznych wyraził gotowość do głowy, aby działać w szczególnych okolicznościach, właściwa ocena jego roli w rozwiązywaniu zadań operacyjnych i konserwacji, możliwości decyzja w sprawie zarządzania i odpowiedzialności za jej realizację.

Efektywność Rozwiązania do zarządzania produkcją, jak wiemy z teorii i praktyki, bezpośrednio zależy od osobistych cech przywództwa, jego teoretyczne i praktyczne gotowości, a stan, w którym znajduje się w okresie próbnym ekstremalna sytuacja.

optymalne stan psychiczny jest stosunek wewnętrznej osobowości gotowość do rzeczywistej możliwości ich realizacji, które wyrażone w następujących formach:

- pełne zrozumienie tego, co się dzieje i właściwa ocena sytuacji;

- jasny plan działania i jego rzeczywistej przydatności do specyficznych Sytuacja panująca;

- zaufanie w sukces podjętych działań;

- zaufanie, koledzy, podwładni, technika i uzbrojenie;

- Optymalny poziom stresu emocjonalnego,

- pełna samokontrola i samorząd.

Osiągnięcia Optymalny stan psychiczny, proces wymaga głowy powaga, wytrwałość, cierpliwość, kreatywne podejście do rozwoju pewne psychologiczne cechy osobiste wymagane jaskrawość.

Mówiąc

psychologiczne wsparcie dla zarządzania systemem zaprojektowanym do rozwiązania starszy Zadania roboczo-biurowych w sytuacjach ekstremalnych, to należy postępować z założenie, że osiągnięcie pozytywnych wyników będzie skuteczne, jeśli koncentrują się na trzech obszarach:

- Trening psychologiczny podczas specjalnego szkolenia (teoretyczne aspekty i szkolenia),

- Trening psychologiczny podczas codziennej realizacji;

- Praktyka psychologiczna w realizacji rzeczywistej służby operacyjnej Zadanie natychmiast w sytuacji awaryjnej, ale z najmniejszą objętość zadań i odpowiedzialność, pod bezpośrednim nadzorem doświadczonego mentorzy konsultantów.

Organizowany

zatem wiodącym system szkolenia personelu ustala tworzenie i kierunek zmian w stanie psychicznym wpływem rzeczywiste warunki operacyjne wykonywanie zadań BHP, zarówno w kategoriach codziennie i ekstremalne. Stopniowo wraz ze wzrostem profesjonalizm i poziom stanu psychicznego, stanu przejściowego między skrajnościami codziennie i się warunkowe i specyficzne działania w krytycznych momentach bardziej metodyczny i wykonywane niemal automatycznie, co pozwala na pozytywną decyzję deficytu Czas, który, jeśli jest dostępny, można stosować do głowy zrozumienia (a następnie, jeśli to konieczne, dostosowane do specyficznych sytuacja) awaryjne.

W

Lider rozwiązań zarządzania decyzja w ekstremalnych sytuacje powinny rozważyć następujące kroki promowanie jakości Decyzja:

1. Projekt formacji.

2. Zbudować rozwiązanie.

3. Podjęcie ostatec...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Organizacja serwisu porządki komendantury wojsk wewnętrznych, wykonywanie z ...
  • Podsumowanie na temat: Szkolenia, przygotowanie emocjonalne stabilności sytuacjach ekstremalnych
  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: Wyposażony jest w nowoczesny system zarządzania zasobami ludzkimi oraz szko ...
  • Podsumowanie na temat: Człowiek pod wpływem wojny i ekstremalnych sytuacjach