Dymitr Szostakowicz

Kategoria: Biografie

Radziecki kompozytor, pianista (1906-1975)

Szostakowicz bez wątpienia, był i pozostaje największym kompozytorem XX wieku. Rówieśnicy, którzy wiedzieli, to blisko, twierdził, że myślał tak: dlaczego, jeśli zapytać o kłopoty potomkowie będą nadal świadomi utworów muzycznych dla Ciebie? Szostakowicz nie pogorszyć stosunków z rządem. Ale muzyka protestował przed nadużyciami osobowość. I to w czasie, kiedy był członkiem KPZR i bezwarunkowo przestrzegać jego instrukcji. Dzięki takiej" miękkiej zasadniczy charakter", mówił w Imprezy Komory i rozmawiał z podium, które było wymagane od niego. Te słowa nie są tylko polemikę z jego pracy, ale także poszedł na jego własnym życiu. To jest opinia wielu ludzi, którzy wiedzieli, Szostakowicza osobiście. I ta opinia jest w w dużej mierze w oparciu o" kuchni" rozmowy z kompozytorem.

Dmitrij

Dmitriewicz Szostakowicz urodził się 25 września 1906 w Sankt Petersburgu. W 1925 r. Ukończył konserwatorium w Leningradzie. Już pierwsze Symphony, który napisał 19-letni kompozytor, ogłosił narodziny niezwykłego talentu.

Po

Rewolucja w Rosji w lewo - wielu utalentowanych kompozytorów Rachmaninowa, Prokofiewa, Strawiński, Glazunov. Tworzy się próżnia wypełniona szybko muzyka miernoty, które połączone w różnych społeczeństwach, takich jak Proletcult. W takim środowisku zaczął twórcze życie młodego Szostakowicza.

Rewolucyjna Partia tematem jego prac jest w tych latach, świetne miejsce było w centrum uwagi Kompozytor podczas pracy nad muzyką do filmów" Licznik"," Wielki obywatel" trylogia o Maxim i innych prac.

W

1932 26-letni kompozytor napisał operę" Lady Makbet Mtsensk." W Stycznia 1934 odbyła się premiera w Operze i Leningrad Maly Moskwa Teatr Muzyczny Niemirowicz-Danchenko. Opera była wielka sukces. Przez dwa sezony w Leningradzie przeszedł 83 występ w Moskwie -. Około 100 Sukces kompozytor spowodował silną reakcją w dokumentach w momencie została przyjęta winę wszystkich niezrozumiałe. Wraz z podziwiania recenzje, artykuły w prasie, w których kompozytor został oskarżony o formalizm. Szostakowicz odpowiedział na takich artykułów, chroniąc ich prawo do kreatywności i wypiera nadany mu formalistycznej eksperymentów. On twierdzi, że to niemożliwe, aby zniesławić tylko nowy produkt w jakim języku jest to niezrozumiałe.

W

1935 jego opera i balet" Jasny strumień" zostały umieszczone w Teatrze Bolszoj. Później Premiera rozpoczął nową kampanię prześladowań Szostakowicza. Nie jest to zaskakujące: dwa premiery najważniejszych dzieł młodego kompozytora - i prawo w Teatrze Bolszoj. Ten rodzaj" uderza Prime", ale sukces, przyciąga uwagę wielu. Również w 1935 roku, muzyka zabrzmiała Szostakowicza powodzeniem Za granicą, jego kompozycje były wykonywane w Europie i Ameryce.

28 Styczeń 1936" Prawda" gazeta opublikowała zjadliwy artykuł" zamęt zamiast muzyka." Oto cytat z niej:" Skrawki melodii, początki muzycznej zlewu frazy, znikają w zgiełku i zgrzytając skowyt ... szarlatani Muzyka, Hoots, prycha, wzdycha do sposób naturalny może przedstawiać sceny miłosne ..." Kilka dni później pojawił się kolejny artykuł:" Balet fałszu." Szostakowicz pierwszych muzyków wziął cios, którego celem jest wielu jego kolegów.

Jednak

w jego obronie, że nie opublikuje jednej linii. Kompozytor milczy przez dwa lata, choć wiele oczekiwać, żeby odpowiedzieć. I 21 listopada 1937 w Konferencji Leningrad Philharmonic odbyło się prawykonanie V Symfonii Szostakowicz. Stała się w istocie reakcją na wydarzenia z kompozytorem dwa lata temu, dał środki muzyczne.

Kilka

Krytyków uważany za treść piątego, i składa się po raz szósty symfonie, jak spojrzenie na rolę rewolucji w emancypacji jednostki. Jednakże rola może to być postrzegane w każdym.

W

1941 nauczyciel Szostakowicz Ne...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Dymitr Szostakowicz. "Inwazja odcinku" z pierwszej części siódme ...
  • Podsumowanie na temat: Dymitr Szostakowicz
  • Podsumowanie na temat: Dymitr Szostakowicz
  • Podsumowanie na temat: Dymitr Szostakowicz
  • Podsumowanie na temat: Muzyka Szostakowicza, jako odzwierciedlenie epoki