Biografia Michaiła Bułhakowa

Kategoria: Biografie

Rosyjski

pisarz. Michaił Bułhakow urodził się 15 maja (starego stylu - 3 maja) 1891 w Kijowie, profesor nadzwyczajny w rodzinnym Kijowie Akademia Teologiczna Atanazy Iwanowicz Bułhakow i Varvara Bulgakova (z domu - Wstawiennictwo). Imię najstarszy syn i przyszły pisarz otrzymał na cześć opiekuna miasta Kijowa Michała Archanioła. Później w rodzinie urodziły: Faith (1892), Nadzieja (1895), Barbara (1895), Mikołaj (1898), Ivan (1900), Helen (1902).

18 Sierpnia 1900 Michaił Bułhakow wszedł do klasy przygotowawczej II Kijów Gimnazjum, a 22 sierpnia 1901 - pierwsza klasa Pierwszej Kijowie mężczyzna Gimnazjum Alexander. 14 marca 1907 od ojca zmarł stwardnienie nerek Michael. W maju 1909 roku przyszły pisarz ukończył Alexander Pierwszy gimnazjum, sierpień 21, został wpisany student medycyny Kijów Uniwersytet.

26 Kwietnia 1915 w Kijowie-Podolsk kościół św Mikołaja Dobre wesele Michaił Bułhakow Tatiana Nikołajewna Lappa, córka Treasury Manager Izba, która spotkała Michaela z powrotem w 1908 roku (Saratów uczennica przybył do Kijowa na święta).

Więcej

Latem 1914 roku, po rozpoczęciu 19 lipca, pierwsza wojna światowa, wziął Bulgakov udział w organizacji szpitala dla rannych na rzecz Skarbu Państwa w Saratowie i pracował tam jako lekarz. W kwietniu - maju 1915 roku złożył wniosek o usługi lekarza w Departamencie Marynarki Wojennej, ale został uznany za niezdolnego do służby wojskowej na zdrowia. Po otrzymaniu uprawnień, rektor Uniwersytetu, 18 maja Michael Kijów dołączył Szpital Wojskowy w Pechersk. W okresie maj - wrzesień 1916 pracował jako lekarz w frontowych szpitalach i Kamenetz-Podolski Czerniowce. 16 lipca został zapisany" Rezerwat lekarz Moskwa Wojskowa administracja medyczna" oddelegowaniem do dyspozycji Gubernator smoleński do pracy w zemstvo. 31 października 1916 w Uniwersytet w Kijowie Michaiła Bułhakowa otrzymał stopień akceptacji" w Stopień doktora z wyróżnieniem z wszystkich praw i korzyści ustaw Imperium Rosyjskie przypisana ta moc."

Z

Lato 1917 roku rozpoczął regularne stosowanie morfiny Bułhakowa: po zmuszony był dokonać szczepienia przeciwko błonicy, obawiając infekcji z powodu tracheotomii przeprowadzono chore dziecko, rozpoczął intensywne swędzenie stał niemy morfiny; jak wynika z używania narkotyków stało się nawykiem. 18 września 1917, otrzymała certyfikat Sychyovka Rejonowy Zemstvo o , że" okazał się energiczny i niestrudzony pracownik," było przeniesione do Vyazemsk miejskiego szpitala powiatowego i szefa zakaźne Dział wenerycznych.

jesień 1917 Michaiła Bułhakowa rozpoczął pracę nad cyklem autobiograficznych opowiadań o praktyce lekarskiej w Szpitalu Św. W grudniu 1917, po raz pierwszy przybył do Moskwy, by pozostać ze swoim wujkiem, słynnego lekarza Moskwie NM Pokrovsky (prototyp Przemienienia profesor od historii" Dog serce" ). 19 lutego 1918 roku został zwolniony ze służby wojskowej z powodu choroby i na koniec miesiąca z żoną powrócił do Kijowa. Wiosną 1918 roku, z drugim męża matki - Lekarz Iwan Pawłowicz Zmartwychwstanie, Michaił Bułhakow pozbyć z thebaism i otworzył prywatną praktykę jako chorób wenerycznych.

W

rozpoczynających się w lutym 1919 r. jako lekarz wojskowy, został wcielony do armii ukraińskiej Republika Ludowa, a w nocy z 3 lutego podczas odwrotu wojsk ukraińskich z Kijów powodzeniem uciekł. W końcu sierpnia 1919 r. zgodnie z jedną wersją była zmobilizowany do Armii Czerwonej jako lekarz wojskowy; 14-16 października, z Armia Czerwona wrócił do Kijowa i podczas walk ulicznych przeniesiony do strony Sił Zbrojnych Południowej Rosji (według innej wersji - uderzyć w niewoli) i stał się lekarz wojskowy trzeci Terek Pułk Kozaków. W listopadzie, w wojsku lekarz trzeci Terek Pułk kozacki, udział w kampanii przeciwko czeczeńskiej-AUL i Szal-AUL Czeczenów przeciwko rebeliantom. Od poc...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Okres korekty, zamach sierpnia 1991 roku. Wspomnienia Ryżkow, Michaił Gorb ...
  • Podsumowanie na temat: Rewolucja rosyjska z 1917 roku. od lutego do października
  • Podsumowanie na temat: Rosja w 1917 roku i podczas wojny domowej i obcej interwencji wojskowej
  • Podsumowanie na temat: Farmaceuta jako lekarz paraprofessional: analiza problemu
  • Podsumowanie na temat: Rewolucja i Kultura. Rewolucyjny Art Rosji Radzieckiej w 1917 roku - na po ...