Verne, Jules Gabriel

Kategoria: Biografie

Elena Lavrenova

(Verne Juliusz) (1828/05)

francuski humanista pisarz, jeden z twórców gatunku science fiction. Jules Verne Urodził się 08 lutego 1828 w bogatym mieście portowym w Nantes (Francja), w rodzinie prawnik. W ciągu 20 lat, został wysłany do rodziców w Paryżu w celu kolegium edukacji prawnej. Rozpoczął swoją karierę w 1849 roku literacką, pisanie kilka sztuk (wodewil i opera komiczna). " Moja pierwsza praca była mała komedia wierszem napisany z udziałem Aleksandra Dumasa, fils, którzy była i pozostaje jednym z moich najlepszych przyjaciół, aż do jego śmierci. Była nazywane" Przerwane słomki" i umieścić na scenie historii teatr, którego właścicielem był Dumas. Spektakl miał pewne sukcesy i Zarząd Dumas Sr I umieścić go w druku. " Nie martw się - zachęcał mnie.- Dam Ci pełną gwarancję, że istnieje co najmniej jeden nabywca. Kupujący Ja to zrobię!" [...] Wkrótce stało się jasne, że nie ma utwory dramatyczne daj mi ani honoru, ani środków do życia. W tych latach, skulony na strychu i było bardzo słaba." (Z wywiadu z reporterami Verne Jules) sekretarz pracy " Teatr Lyric" Jules Verne, gdy na czarno w jednym z popularne czasopisma, tworzenia notatek na nauki historycznej i popularnej motyw. Pracować na pierwszej powieści," Pięć tygodni w balonie", był rozpoczęła się jesienią 1862 roku, a pod koniec roku powieść została już wydrukowana słynny paryski wydawca Pierre-Jules Hetzel, współpracę, która trwała około 25 lat. Na podstawie umowy zawartej z Etzel, Jules Verne miał rocznie wydawca daje dwie nowe powieści głośności, dwa lub jeden (Pierre Jules Hetzel zmarł w 1886 roku, a kontrakt został przedłużony do syna). Wkrótce powieść została przetłumaczona prawie wszystkie języki europejskie i przyniosła mu sławę. Najbardziej Sukces finansowy spadł do powieści" Dookoła świata w 80 dni", wydrukowanym w 1872 roku.

Jules

Vern był zapalonym podróżnikiem: na swoim jachcie" Saint Michel" on dwukrotnie pomijany Śródziemnomorska, odwiedził Włochy, Anglia, Szkocja, Irlandia, Dania, Holandia, Skandynawia, przyszedł do wód afrykańskich. W 1867 roku odwiedził Juliusz Verne Ameryka Północna:" Francuska firma nabyła liniowiec " Great Eastern" transport Amerykanów Wystawie w Paryżu ... Odwiedziliśmy z bratem w Nowym Jorku i kilku innych miast widziałem Niagara w zimie Na lodzie ... Uderzyło mnie uroczystym spokoju olbrzymi wodospad." (Z wywiadu z reporterami Jules Verne)

Że

, że przewidywania odkryć naukowych i wynalazków zawartych w powieści Julesa Verne stopniowo się prawdą, fiction pisarz wyjaśnia:" To proste zbieg okoliczności, i wyjaśnić bardzo prosto. Kiedy mówię o niektórych zjawisko naukowe, wstępnie zbadać wszystkie dostępne źródła i mnie wyciągnąć wnioski na podstawie zestawu faktów. Jak za dokładność opisu, w związku z tym mam wszystkie rodzaje wyciągów z książek, gazet, czasopism, różne eseje i raporty, że mam zamówione na przyszłość i stopniowo uzupełniane. Wszystkie te nuty dokładnie sklasyfikowane i służyć jako podstawa dla mojego opowiadania i powieści. Nikt z mojej książce nie jest napisane, bez pomocy katalogów. Ja uważnie patrzeć przez ponad dwadzieścia gazet starannie przeczytać wszystkie dostępne raporty naukowe dla mnie, a wierzcie mi, ja zawsze czuje pokryw radość, gdy słyszę o jakimś nowym odkryciem ..." (Z wywiadu Jules Verne reporterzy) Jedna z szafek w ogromnej bibliotece Juliusz Verne był wypełniona mnóstwem szuflad dębu. W szczególności, aby były one laid liczne oświadczenia, notatki, wycinki z gazet i czasopism, nowe karty na tym samym formacie. Karty podniósł na tematach i zainwestował w owijkę. Pobrane nieusieciowanych notebooków o różnej grubości. W sumie, w zależności Juliusz Verne, że zgromadził około dwudziestu tysięcy z tych zeszytów zawierających ciekawe info...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi. Jules Verne
  • Podsumowanie na temat: Ciekawe osób: Charles de Gaulle, Jules Verne, Dante, Conan Doyle, Alexandre ...
  • Podsumowanie na temat: Jules Verne
  • Podsumowanie na temat: Jules Verne
  • Podsumowanie na temat: Jules Verne