Aleksander Griboyedov

Kategoria: Biografie

(1790 lub 1795/29)

Elena Lavrenova

Biografia

Rosyjski

pisarz, poeta, dramaturg i dyplomata. Aleksander Griboyedov urodził się 15 stycznia (w Old Style - Styczeń 4) 1795 (niektóre źródła podają 1790 N) w Moskwie starożytnej rodziny szlacheckiej. " Szlachetna rodzina Griboyedov - Gentry pochodzenie. Yang Grzhibovskiy przeniósł się do Rosji w pierwszym kwartale XVII wieku. Jego syn, Fiodor, był nieco urzędnik z królów i Alexis Fedor Alekseevich i pierwszy zaczął pisać Gribojedowa" . ("Rosyjski Słownik biograficzny" ) dzieciństwo spędził w Moskwie domu, ale kochający uparty i nieustępliwy matka Alexandra - Nastazja Fiodorowna (1768-1839) (Novinsky Boulevard, 17). Alexander i jego siostra Maria (1792-1856, w małżeństwie - M.S.Durnovo) ma poważne edukacji domowej: nauczyciele byli wykształceni obcokrajowcy - Petrozilius i Ion, zaproszeni na prywatne lekcje profesor uniwersytetu. W 1803 roku, Alexander określono w Moskwie Noble pensjonat uniwersytet. W 1806 wszedł Aleksander Griboyedov werbalne wydział Uniwersytetu Moskiewskiego, które ukończył w 1808 roku w randze Literatura kandydat; kontynuował szkolenie w dziale etyczno-polityczne; w 1810 ukończył prawo, a następnie wszedł do fizyki i matematyki. Z moment studiów uniwersyteckich i życia Alexander zachowane miłość na lekcjach historii i nauk ekonomicznych. Po zakończeniu szkolenia w Edukacja Griboyedov przewyższał wszystkich swoich rówieśników w literaturze i Społeczeństwo: mówił po francusku, angielsku, niemiecku, włosku, grecku, łacinie języków, a później opanował arabski, perski i turecki. W 1812 roku, przed Inwazja Napoleona z Rosji, Aleksander przygotowywał się do egzaminu stopień doktora.

W

1812, pomimo niezadowolenia rodziny Griboyedov zapisał Wolontariuszem - kornet Hussars w Moskwie, hrabia Saltykov rekruta, ale kiedy zorganizować, Napoleon musiał opuścić Moskwę, a potem Rosji. Wojna na, ale kariera urzędnik Aleksander postanowił wolą małe atrakcyjne usługi kawalerii w zaułkach Białorusi. Trzy lata później pierwszy odbył się w Irkucku huzarów, następnie w siedzibie kawalerii rezerwy. Brześciu Litewskim, gdzie został oddelegowany kornet Griboyedov do centrali rezerwy i był adiutantem humanitarne i tworzy ogólne kawalerii A.S.Kologrivove, to obudził smak do książek i twórczości: w 1814 roku wysyła do Moskwy" Herald Europy" Jego pierwszy artykuł ("Na kawalerii rezerwy" oraz" Opis wakacje na cześć Kologrivova" ). Będąc w 1815 roku w Sankt Petersburgu, a przygotowanie jej przejście do Kolegium Spraw Zagranicznych, marzec 1816 Griboyedov emeryturze.

W

1817 Aleksander Griboyedov został zapisany w Kolegium Spraw Zagranicznych, gdzie wkrótce został zapisany w dobrej kondycji. W Petersburgu, zostały wydrukowane i dostarczone jego Pierwsza gra, spotkał się z Aleksandra Puszkina V.K.Kyuhelbekerom, P.Ya.Chaadaevym. Oficjalne stanowisko Griboyedov prawie zrujnował jego udział jako Drugi w pojedynku z Sheremeteva Zavadovsky rozgniewany wszystkie goryczy przeciwnicy na niektórych założeń, po tym miał duyuli miejsce i pojedynek pomiędzy sekund. Za namową swojej matki, aby dać się położyć plotek i złagodzić gniew władz, Aleksander Griboyedov miał tymczasowo Petersburg i zostawić go, wbrew jego woli, były dostarczone przez Sekretarza miejscu Ambasada RP w Persji. 04 marca 1819 weszła w Teheranie Griboyedov, ale istotne część usług odbyła się w Tabriz. Obowiązki były proste, dając możliwość pracy pilnie perskim i arabskim. Cyklicznie Griboyedov musiał podróżować na posyłki biznesowych w Tbilisi; Pewnego dnia przyniósł z Persji i wrócił do domu grupę rosyjskich więźniów niesprawiedliwie Zatrzymani władze perskie. Spółka ta zwróciła na Gribojedowa Uwaga dowódca wojsk rosyjskich na Kaukazie Aleksiej Pietrowicz Yermolov (1777-1861), aby rozwikłać to rzadki talent...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Aleksander Griboyedov
  • Podsumowanie na temat: Aleksander Griboyedov "Biada z Wit". Tragedia Chatsky
  • Podsumowanie na temat: Teraz jest jego bohaterem i antybohaterem. (AS Griboyedov "Biada z Wi ...
  • Podsumowanie na temat: Griboyedov komedia "Biada z Wit" i jego wpływ na rosyjskiej rzec ...
  • Podsumowanie na temat: Heroes of szlachty w twórczości A. Griboyedov, AS Puszkina i M. Lermonto ...