Avvakum

Kategoria: Biografie

Habakuk Petrov

Nowoczesne

Ikony staroobrzędowców.

ikonograf Irina Mikołaj

Urodzony

1621, zmarł w dniu 14 (24) Kwiecień 1682 (24.04.1682). Czczony w Starym Believer kościoły w obliczu świętego męczennika. Dzień Pamięci 14 kwietnia do grudnia 2 (przez kalendarza juliańskiego).

Protopope Habakuk (Habakuk Pietrowicz Kondratyev, 1620 lub 1621 Grigorovo, Knyaginitsky Powiatu - 14 (24) w kwietniu 1682 r. Pustozersk) - kapłan-miasto Yurievets Povolskogo wrogiem Reformy liturgiczne patriarchy Nikona XVII wieku; duchowy pisarz.

On

przypisuje się 43 utworów, w tym słynnego" Życia"," edukacja"," rozmów Książka interpretacje" ," polemikę rezerwacja" , itp. Jest uznawany za twórcę nowego Literatura rosyjska, arbitralne kształcie słowa, konfesjonał proza.

staroobrzędowców Habakuk czczony męczennika i spowiednika.

W

Pustozersk, na rzekomym miejscu płonącego Awwakuma zainstalowanej Wierzący Krzyż

występuje z biednej rodziny, dość dobrze czytać, silny charakter, zyskał rozgłos dość wcześnie jak ascetycznej ortodoksji, również zaangażowany w egzorcyzmy.

Ścisłe

do siebie, on nieustannie dążyć każde odstępstwo od przepisów kościelnych, Powstały około 1651 został zmuszony do ucieczki z zaburzoną stada Miasto-Yurievets Povolskogo w Moskwie. Tutaj Habakuk Pietrowicz, twierdzą naukowcy i osobiście znane do króla, wziął udział w toku" na podstawie książki patriarchy Józefa W prawo." Gdy patriarcha Józef zmarł w 1652 roku, nowy patriarcha Nikon zastępuje dawne ukraińskie skrybów Moskwy spravschikov czele Arsenij grecki. Powodem była różnica w podejściu do reformy: jeśli Habakuk, Ivan Nero i innych opowiadał korekty wokół starożytnych ksiąg religijnych Ortodoksyjni rękopisy, Nikon zamierza zrobić to, w oparciu o grecki księgi liturgiczne. Początkowo chciałem wziąć starożytną patriarcha" harateynye" książki, ale realizowane przez włoskich przedruków. Habakuk również inne przeciwnicy reformy zostały zapewnione, że te publikacje nie są wiarygodne i zniekształceń. Arcykapłan poddane widzenia Nikon ostro skrytykował w petycji do króla, napisał Daniel arcykapłana Kostroma.

Habakuk stał się jednym z pierwszych miejsc wśród zwolenników starych i był jednym z pierwszych, ofiarami prześladowań poniósł przez przeciwników Nikon. We wrześniu 1653 roku został wtrącony do więzienia i namawiał do przyjęcia" nowej książki", ale bezskutecznie. Habakuk Pietrowicz został zesłany do Tobolska, potem 6 lat był w Athanasia pashkov gubernator wysłał podbić ziemię" " Dauria osiągnięte Nerchinsk Shilka i Amur, cierpi nie tylko wszystkie trudy ciężkiej kampanii, ale okrutne prześladowania przez Pashkov, który wyrzekł się w różnych " Falsities».

Między

Nikon tak stracił wpływy na dworze, a w 1663 roku został zwrócony Habakuk Moskwa. Pierwsze miesiące po powrocie do Moskwy, był to czas wielkiego osobistego Habakuk uroczystości - sam król pokazał uczucia do niego. Jednak wkrótce wszyscy byli przekonani, że Habakuk nie jest osobistym wrogiem i zasadniczy przeciwnik Nikon Reforma kościoła. Przez Boyar Rodion Streshneva król poradził mu, jeśli nie przyłączyć się do Kościoła reformowanego, to przynajmniej nie krytykuj to. Habakuk po radę, ale to nie trwało długo. Wkrótce więcej niż kiedykolwiek biskupi krytykują zamiast przyjąć wprowadziła w Rosji 8-4 finału anisosyllabic ostateczna korekta krzyż Creed, Trehperstnoe Ponadto, śpiew polifoniczny, odrzuca możliwość zbawienia przez novoispravlennym księgi liturgiczne, a nawet wysłał petycję do króla, w którym prosił, aby obalić Nikon i przywrócenia obrzędów iosifovskie.

W

1664 Habakuk został zesłany do Mezen, gdzie przebywał przez półtora roku, kontynuując Jego przepowiadanie i zachęcając swoich wyznawców rozsianyc...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Habakuk Pietrowicz
  • Podsumowanie na temat: Archimandryta Habakuk (Fair) i pisarz IA Goncharov
  • Podsumowanie na temat: Dlaczego pozycja Habakuk można nazwać izolacjonizmu i narodowo-konserwatywn ...
  • Podsumowanie na temat: Patriarcha Nikon
  • Podsumowanie na temat: Nikon, patriarcha