Niebo i ziemia w jednym garnku

Kategoria: Biologia i chemia

Natalia St

Więc

powiedzieć, w Japonii o karłowatych" roślin na tacy" - Bonsai. W Kraju Japonia rośnie małe drzewa - starożytna tradycja. Bonsai uwierzyć, wartość rodziny i przechodzą z pokolenia na pokolenie.

Więcej

tysiące lat temu na wyspie Tamino wybuchł wulkan. Chmura popiołu niebo, a wyspa pogrążyła się w ciemnościach. Zmarł na polach uprawnych na drzewa Termin defoliacji. Chłopi w horror spodziewa głodu. Jeden jedyny syn miejscowego wójta, Ichiro, nie przedstawił okoliczności. Zaczął rosną drzewa owocowe w domu. Wkrótce wszyscy chłopi w okolicy były takie sztuczne ogrody.

W

tym razem kraj był rządzony przez drobnych i złośliwy cesarza Taynank. Dowiedział się o co dzieje się na wyspie i skazany na śmierć Ichiro jako buntownika. Pozornie młodzieży wdarł się na boskiej władzy cesarza, nakłaniając chłopów do porzucenia pracy i żyć w lenistwie, koncentrując się wyłącznie na TCE (tak nazwany następnie ogrodnicze nowości Ichiro).

Ale

wykonanie nie nastąpiło. W dniu, kiedy Ichiro musiał pożegnać się z życiem, zerwała się burza nad wyspą. Ona rozwiał chmurę pyłu, a po raz pierwszy od dawna czas słońce wzeszło nad wyspą. Osób wzięło to jako znak woli Bożej i Ichiro ogłosił ich władcą. W tej historii, poszedł pod nazwą cesarza wiosna, a na-TCE (lepiej znany teraz jako bonsai) stał się symbolem Imperial Court.

Rośnie

karłowate rośliny wymagają szczególnej opieki, ale radość, że przynosi kwiaciarnia nie można porównać z niczym. Wise Japoński powiedzieć:" Cierpliwość i przez Skała minie." Więc uzbroić się w cierpliwość i trudna sztuka uprawy bonsai i upokorzeni.

Dla

Uprawa bonsai zmieścić prawie wszystkie dzikie drzewa i krzewy. Dla początkujących najlepiej jest wybrać się na drzewo z jego stref klimatycznych, łatwiej jest obchodzi. Drzewo przetrwać ciężką stres - przycinanie i skracanie korzenie i gałęzie, więc powinien być wytrzymały. Te cechy mają dąb, jałowiec, sosna, klon, modrzew. Są one idealnym rozwiązaniem dla uprawa bonsai w środku pasa.

Wprowadzenie W

kwiaciarni można teraz kupić już uprawiane bonsai. W tym przypadku wystarczy, aby prawidłowo dbać o sadzonki i posadzić go przycinanie. Ale bardziej interesujące stworzenia" mały cud" się o to z uprawy nasiona lub sadzonki.

Dla

to przede wszystkim wybrane dla pot bonsai. Powinno być szerokości, ale nie jest głębokie (od 3 do 50 cm). Wraz ze wzrostem drzewa przeszczepiane większy garnek. Tworzywo sztuczne - nie najlepszy sąsiad dla swojego zwierzaka, więc Wybierając garnek, dać pierwszeństwo do naturalnych materiałów, takich jak glina.

niezdecydowanych gleby. Shoplifter gleby na nie rośliny doniczkowe pasuje, jest zbyt mała. Przygotowanie gleby mieszać się, mieszając murawy ziemia, żwir (kamienie) i gliny. Przed sadzeniem rośliny potrzebują gleby ogrzewa się do 100 stopni, aby zabić nasion chwastów i patogenów choroby. Argumentował, że drzewo może zostać miniatura tylko w glebie, ubogich w składniki odżywcze. Jest to błędne przekonanie, że może zniszczyć zwierzątko. Bonsai w okresie wzrostu jest to, aby karmić minerału nawozy dla roślin doniczkowych.

Gleba jest przygotowana. Przejdź do lądowania. W garnku z wilgotnej gleby Nasiona lub sadzonki ewakuować roślin. Po dwóch lub trzech tygodni nasiona da pędy i korzeni sadzonki. Teraz muszą się kilka razy dziennie, aby rozpylać bronić wody. Rok później roślin powinny być przeszczepiony, wylano na dnie garnka drenaż (małe kamienie). Raz na trzy do czterech lat, na wiosnę, gdy korzenie wypełnić Cała pula, drzewo przeniesione do nowego. Wszystkie długie korzenie usuwane nożyce.

Formularz subtelności

Drzewko uprawiane - nadszedł czas, aby nadać mu pożądany kształt. Tworzą koronę w dwuletnich roślin wczesną wiosną. Pomyśl z góry, jak będzie wyglądał Twój" arcydzieło" i zrobić zdjęcie, które będzie prowadzone w procesie tworzenia Bonsai.

Dla

drzewko dać pożądany kształt potrzebujesz elastycznego przewodu miedzianego i Teledyski (pasuje regularne clothespin). Dać gałęzie i pnie wymagane stanowisko, zawinął je od dołu do góry w spiralę z drutu miedzianego. Aby nie uszkodzenie kory, pod drutu paski dołączyć tkaniny lub gumy. Że zginać oddział w lewo, w prawo, owinąć drut, prawda - odwrotnie. Z uchwytami naprawić te oddziały, które chcesz zginać silniejszy. Gdy rośliny na pożądany kształt, jest on pozostawiony w co najmniej dwa lata. Jeśli" wolne" drzewo przed, może upłynąć były pozycji. Każdego roku, w zimie, gałązki i gałęzie przycinane zgodnie z poczęte próbki.
Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Bonsai
  • Podsumowanie na temat: "Miłość - jest, kiedy chcesz, co nie jest, i nie będzie się działo&quo ...
  • Podsumowanie na temat: Co jest godne uwagi drzewa?
  • Podsumowanie na temat: Więc co jest sejsmiczne?
  • Podsumowanie na temat: Więc co jest piękno?