Chwast

Kategoria: Biologia i chemia

Prawdopodobnie zauważyłeś, że woda w stawie w lecie czasami zmienia kolor na zielony. " Woda kwiat" - mówią w takim przypadku. Czy wiesz, co się stało? W ciepłe staw stał się bardzo szybko pomnożyć szczególne rośliny - glony. Oni woda kolorem zielonym.

Jeśli

rozważyć" zielonej" wody pod mikroskopem, widać wiele małych zielone kulki - to kolonia alg. Inaczej glony na świecie bardzo. Wśród nich są olbrzymy do 40 m, żyją w oceanach. Tak małe glony, składający się z pojedynczej komórki. Zazwyczaj mają zamiar bale, kolonie i wiele z tych kolonii, unosi się na powierzchni wody, przekształcając go w różnych kolorach.

Przez

sinice kwitną tam, zielony, brązowy i czerwony. Niebiesko-zielony glony nie mogą żyć tylko w wodzie. W pustynie Kazachstanu i Azji Środkowej, są żyją na powierzchni gleby. Wiosną i jesienią, kiedy te miejsca deszcze sinice pomnożyć znacznie, w porze suchej i suche skręcić w czarnej skorupy pokrywającej glebę. Wiatr wieje w tych skorup od siebie. Deszcze - i sinice znowu żyć. Zielony Glony mogą żyć na powierzchni gleby, ale znajdują się one jeszcze w wodzie. Wśród nich są małe jednokomórkowe glony - swobodnie unoszą się na powierzchni wody, istnieje duże - są przymocowane do dna.

Wszystko

brązowe glony - bardzo duże zakłady. Morza i oceany, tworzą podwodne zarośla - prawdziwa dżungla. Morza Sargassowego glony rosną - Sargassum. W ich imieniu i nazwie morza. U wybrzeży Sargassum na spodzie, i na otwartym morzu pływać - dryf. Ich jest tak dużo, że nawet zapobiec przepływających statków. Czerwone algi mieszkają w morzach i oceanach, ale nie może dryfować, i są przymocowane do kamieni, muszli lub innych glonów. Mały glony unoszące się na powierzchni wody - widłonogi żywności i innych małe zwierzęta morskie. Wszystkie te zwierząt morskich, co z kolei chętnie jedzą dużo ryb. Dlatego w dużej mierze zależy od rybołówstwa czy jest w tych miejscach glony.

Ale

glonów służyć nie tylko jako pokarm dla zwierząt morskich. Wzbogacają one wodę tlenu i oczyszcza ją z bakterii gnilnych. Niektóre glony, głównie morskich, człowiek wykorzystuje żywności (wodorosty, porfir, Ulva). Wśród nich - Kelp rośnie w naszych morzach północnych. Glony - dobra pasza dla zwierzątko. Umiera, formularz glonów na dnie stawów grubych warstw błoto - sapropelem. Ilo to dobre do jedzenia domowych, uważa się także, bardzo dobry nawóz.

Glony - głównymi producentami materii organicznej w środowisku wodnym. Około 80 procent wszystkich substancji organicznych są tworzone w każdym roku na świecie, to jest konieczne Udział glonów i innych roślin wodnych. Znane skały (łatwopalny łupek, ziemia okrzemkowa, wapień części) w wyniku działania glony w minionych epokach geologicznych. Glony są zaangażowane w edukację błot leczniczych.

Flora nasz kraj ma ponad 260 gatunków kwitnących roślin wodnych. Nasiona i owoców przez ptaki lub prądami wodnymi. Roślin wodnych są użyteczne: kotewka jadalne nasiona, kłącza wołek Sziszak Manica zbóż. Zazwyczaj żyją w małych stawach słodkowodnych w stagnacji lub wolno płynącej wody. Rośliny wodne baseny samooczyszczające chociaż czasami (np. Waterweed, niektóre rodzaje pondweed) same mogą być szkodliwe w silnym sprawl w swoich zbiornikach, zwłaszcza w zbiornikach. Trzeba kosić swoje specjalne kosiarki wodne. Fazowane rośliny czasami używane jako pasza dla bydła. Wiele roślin wodnych hodowanych w akwariach. Dla roślin wodnych, które służą jako pokarm dla ryb, specjalne maszyny rolnicze. Mogą stać się szkodliwe glony. Przykładowo, przy silnym zielonego i pompowanie sinice zabija ryby, a kanały są przekształcane w stojącej wodzie. Glony i wykorzystywane do celów leczniczych. Poza tym, ich zastosowanie do wytwarzanie wielu produktów chemicznych.

Referencje

Dla

przygotowanie tej pracy zostały wykorzystane materiały z witryny 5.km.ru/
Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Rodzaje dziedziczenia niższe (glony - okrzemki) zasoby i retsentnyh (okrzem ...
  • Podsumowanie na temat: Niższe i wyższe rośliny: glony, mszaków i paportnikoobraznye
  • Podsumowanie na temat: Wszystko o glony
  • Podsumowanie na temat: Podział żółto-zielone glony lub raznozhgutikovye
  • Podsumowanie na temat: Glony - przyjaciele czy wrogowie?