Katalizatory i enzymy

Kategoria: Biologia i chemia

katalizator, lub enzymu (w przypadku reakcji biochemicznych) jest wspomniany środek pomaga Reakcje chemiczne, ale nie zmienia się w jego trakcie.

Prędkość Reakcja chemiczna może być znacznie zwiększona przez dodanie Substancja, która bierze udział w reakcji, lecz nie jest sama zużyty. Aby to lepiej zrozumieć, wyobrazić sobie działalność pośrednika pracy Nieruchomości. Broker wyszukuje i zrzesza ludzi, którzy chcą sprzedać wszelkich nieruchomości, a ludzie, którzy chcą go kupić, przyczyniając się tym samym do sprzedaży i przeniesienia go do innego właściciela. W ten sposób pośrednik w transakcji naprawdę nic nie kupić lub sprzedać. Podobnie, katalizator lub enzym, ułatwia reakcję między dwoma substancjami, ale pod koniec reakcji pozostaje w swojej pierwotnej formie.

Podaluy, Najbardziej znany jest katalizator mamy w samochodzie, w katalitycznie wydechowy Walutowy. To jest w porządku metalu Siatka z palladu i platyny, które są przekazywane przez spalin silników samochodowych. Metale te katalizują szereg chemicznych interakcje. Po pierwsze, ponieważ pochłaniają tlenek węgla (CO), tlenku azotu (NO) i tlenu, przy czym każda cząsteczka NO ulega rozkładowi w jego składnik węgla. CO łączy się z atomem tlenu, tworząc dwutlenek węgla i atomu związane cząsteczki azotu i azotu otrzymuje. W tym samym czasie nadmiar tlenu nie w pełni pozwala spalonych węglowodorów w samochodzie Cylindry całkowitemu utlenieniu do dwutlenku węgla i wody. To wydechowy gazy, które zawierają tlenek węgla (śmiertelne trucizny) i substancje, które prowadzą do kwaśne deszcze, a niespalone fragmenty oryginalnych cząsteczek paliwa, kolei Mieszaninę we względnie nieszkodliwy dwutlenek węgla, azot i wodę.

Aby

zrozumieć działanie enzymów, należy znać co przekazują kompleks cząsteczki organiczne nie wystarczy po prostu skontaktować się z nimi. Do mieszaniny przebiegały pewne atomy w cząsteczkach zbliżających musi być prawidłowo zorientowane w stosunku do siebie (jak również kluczowe w pewien sposób być wprowadzane do blokady), a dopiero potem może stanowić chemiczny zasilania. Oznacza to, że w procesach chemicznych w układach biologicznych (Zobacz cząsteczek biologicznych), kluczową rolę odgrywa przestrzennej geometria.

W

Biochemia bardzo małe prawdopodobieństwo, że dwie złożone cząsteczki pozostawione same będą losowo w stosunku do siebie w Prawidłowe położenie wymagane do interakcji. Do tej mieszaniny reakcyjnej przystąpił zauważalnego prędkości potrzebuje pomocy cząsteczek określonego typu - enzymy. Enzym przyciągają dwa inne cząsteczki i utrzymuje je w Prawidłowa pozycja do interakcji odbyła. Gdy reakcja Wystąpił, enzym uwalnia się i powtarza się taką samą procedurę z innym zestawem cząsteczki. Wszystkie enzymy w układach biologicznych są białkami które mogą mieć różne skomplikowanych kształtach. Podobnie jak w przypadku wszystkich białek, są DNA i enzymy kodowane jako kontrolę szybkości przepływu reakcje chemiczne.

Referencje

Dla

przygotowanie tej pracy zostały wykorzystane materiały z witryny elementy.ru/