Gazu - rywal benzyna

Kategoria: Biologia i chemia

Victor Lavrus

Gaz (ks. gaz, z greckiego chaosu -. chaos), łączna stan materii, w którym jest mowa równomiernie wypełnia go objętość.

W latach trzydziestych ubiegłego wieku Anglik Barnett otrzymał patent na silnik gazowy, aw 1860 Francuz Etienne Lenoir zbudował Silnik pracuje się do mieszaniny powietrza i gazu. Taki wybór nikt paliwa zaskoczony - nie było benzyny

.

benzyny jako paliwa użyto po dwa dziesięć lat, gdy Gottlieb Daimler stworzył benzynowym silniku spalinowym. Silnik benzynowy zastąpił konia w pierwszych" samobieżnych wózków inwalidzkich" - pojazdów.

wszechobecne wzrost liczby pojazdów potrzebnych Znaczący wzrost produkcji benzyny. Na gaz, jak to możliwe paliwa silnikowego dawno zapomniane. Zaledwie 100 lat po Barnett, na koniec trzydziestych naszego wieku, ożywił pomysł wykorzystania go. Następnie pojawiły się pierwsze samochody generujące gaz. Gaz wytwarzany w piecu i następnie dostarczane do silnika.

Benzyna jest droga, a dziś stara się zastąpić. I gazy gazowe, ciekłe i syntezy i - na przykład alkohol która jest napędzana z większości różnych materiałów: z trzciny do skórki pomarańczy

.

Wszystkie te paliwa są mniej niebezpieczne dla środowiska średnie niż benzyny.

Octane 105

Badania zaprzeczył utrwalone przekonanie, że Wykorzystanie gazu zamiast benzyny - środek konieczny. Gaz jest spalany Fuller, tak stężenie tlenku węgla w gazach spalinowych z silnika w kilka razy mniejsze.

wydzielające benzyna samochód Dwutlenek siarki, który powstaje podczas spalania paliw zawierających siarkę składniki i tetraetyloołowiu. W siarki gazu ziemnego zazwyczaj, a więc w spalinach Silnik gazowy nie dwutlenek siarki lub związki ołowiu.

w spalinach z silnika benzynowego niepełnego spalania paliwa i zawiera tlenek węgla (CO) - Działa toksycznie na Substancja ludzka.

i gazu, a benzyna samochody emitują Atmosfera ta sama ilość węglowodorów. Niebezpieczne dla zdrowia człowieka nie jest Węglowodory siebie i swoich produktów utleniania. Silnik pracuje na benzynie, Stosunkowo łatwe rzuty substancji utleniających, - ester etylowy i etylen i gaz Silnik - metan, który wszystkich węglowodorów nasyconych najbardziej odpornych na utleniania. Dlatego pojazd emisji gazów węglowodorów mniej niebezpieczne (patrz Rys.. 1.5 książki" Źródła energii").

gaz jako paliwo silnikowe nie jest gorsza benzyna, ale przewyższa go i jego właściwości.

silnik spalinowy pojazdu pracuje Klasyczny czterosuwowy. Gazowa mieszanina powietrza i paliwa jest zasysany do cylindra silnika, sprężone przez tłok, iskra zapaleniu popycha mechanizm tłoczyska i ruchy, a następnie wyrzucana z cylindra.

więcej paliwa może być skompresowany, nie powodując * Detonacji, więcej mocy silnika. Zdolność przeciwstukowe oktanowa paliwa jest określona. Wyższa, tym lepiej paliwo. Średnia oktano gaz - 105 -. nieosiągalne dla wszystkich rodzajów benzyny

* detonacji [łac. detonare grzmot] - propagacji płomienia w materiale z prędkością przekraczającą prędkość dźwięku w Ta substancja.

silnik spalinowy pracuje w mieszaninie powietrze i paliwo pyłowe. Do zapłonu mieszaniny musi pewne Stężenie paliwa. Gazu w porównaniu z oparzeniami benzyny na niższe stężeniach, tj. na" biednych" mieszaniny. W przypadku zwiększania stężenia i wzbogacanie mieszanki gazu można osiągnąć zwiększenie mocy silnika. Biuro Mszy Mieszaninę odwrotnie, to można zmniejszyć siłę. Możliwe staje się zmianę Skład mieszaniny dostosować moc silnika: Gaz jako paliwo jest znacznie " Posłuszna" paliwa.

Operacja wykazała, że ​​więcej samochodów na gaz hardy - pół do dwóch razy dłużej bez naprawy. Podczas gazu spalinowego wytwarza mniej substancji stałych i popiół, powodując zwiększone zużycie cylindra i tł...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Wpływ jakości paliwa na silnik spalinowy
  • Podsumowanie na temat: Opracowanie czujnika termicznego katalitycznego określania gazu i benzyny w ...
  • Podsumowanie na temat: Obliczanie zużycia paliwa, wyceny pojazdów emisji paliwa, LAZ-A141
  • Podsumowanie na temat: System zasilania silnika gazem płynnym. Gaźnik K-126 G. Po czterosuwowy si ...
  • Podsumowanie na temat: Podziemne zbiorniki paliwa: w jaki sposób są one niebezpieczne?