Planetarny teoria pochodzenia życia. Podstawowe pojęcia poziomów strukturalnych organizmów żywych. Kosmiczne promieniowanie tła

Kategoria: biologia

treść

1. Wyjaśnij planetarny przyczynowości pochodzenie życia

2 Jakie są główne odmiany materii. Jaki jest związek między nimi

3 Co to jest CMB i jaka jest jego natura

4 Materialistyczny charakter darwinowskiej ewolucji i współczesnej genetyki

5 Podstawowy koncepcji poziomów strukturalnych organizmów żywych

Literatura


1. Wyjaśniać przyczynowość planetarne pochodzenie życia

panspermii - Hipoteza o pojawieniu się życia na Ziemi w wyniku migracji z innych planet niektóre zarodki życia. Jeśli próbujesz opisać krótko panspermii, jej istotę można streścić w następujący sposób: są zalążki życia, rozproszone po całym Wszechświat, w zasadzie mogą zadowolić wszystkie planety, jeśli warunki na to będzie odpowiednią dla życia. W 1908 roku, słynny szwedzki fizycznej chemik S. Arrheniusa opracowała koncepcję jednej z odmian panspermii zwane promieniowanie panspermii. Zdaniem naukowca, w wyniku migracji w świecie spowodowane przez ciśnienie światła słonecznego (lub ciśnienie światło z innej gwiazdy), zarodniki bakteryjne, i ostatecznie dotarł do Ziemi. Arrheniusa zasugerował, odporne na ciepło przetrwalniki bakterii, na przykład, może spaść na Ziemię z Wenus najbliższe podejście z tych planet. Krótko przed tym słynnego rosyjskiego Fizyk Lebiediew eksperymentalnie udowodnił istnienie ciśnienia światła i wykazano jej wpływ na spory widłak (Lycopodium).

Różnorodność litopanspermii - hipoteza komety pochodzenia życia na Ziemi - jest prezentowany, na przykład w książkach F. Hoyle i C. Vikremasinga" chmura Życia" i " Choroby z kosmosu", opublikowane w 1978/79. Autorzy twierdzą, że wiele globalnych epidemii wirusowej naziemnej -Pochodzenie pandemii (np. pandemia grypy w 1918 r.) najbardziej przekonująco wytłumaczyć zakładając ich kosmiczne (kometę) pochodzenie. Bakterie i wirusy są tworzone wewnątrz komety wchodzą (i Autorzy sugerują, że nadal spadać) do Ziemi w ciągu komet mikrometeorytami pochodzenie.

Inne

gatunki pokrewne z panspermii hipotezę, zgodnie z którą tworzy Ziemia gromadzeniem się kurzu na zimno kosmicznej, w której powierzchnia nie jest planety przeszedł znaczące ogrzewanie.


2. Wezwanie Główne rodzaje materii. Jaki jest związek między nimi

Na

obecny etap rozwoju nauk przyrodniczych naukowców są następujące formy materii: substancja pola fizyczne i próżni fizycznej

.

Substancja jest główną formą materii, która ma masę odpoczynku. Do prawdziwe obiekty to: cząstki elementarne, atomy, cząsteczki i wiele z nich tworzy materiał obiektów. Właściwości materii zależy od warunków zewnętrznych, a intensywność interakcji atomów i cząsteczek i powoduje różne stany agregujących materii.

Fizyczne Pole to jest szczególną formą materii, który zapewnia fizyczne Oddziaływanie obiektów materialnych i ich systemów. Pola fizyczne Naukowcy są: elektromagnetyczne i grawitacyjne pola, pole jądrowej sił pola fal odpowiadające różnym cząstek. Źródło fizycznej Pola są cząstki.

Fizyczne próżnia - jest to najniższy stan energia pola kwantowego. Termin ten był wprowadzony w kwantowej teorii pola, aby wyjaśnić niektóre z procesów. Średnia Cząstki według - pola w próżni promieniowania - zero, ale może urodzonych cząstek w stanach pośrednich występują w krótkim czasie.

Opisując

systemy materiałowe stosowane korpuskularnego (od łac corpuskulum -. cząstek) i kontinuum (od Lat Continium -. ciągła) teoria. Teoria kontinuum uważa, powtarzalnych procesów ciągłych, wahania, które występują w sąsiedztwie położenia środkowego. Propagację oscylacji średnie fale występują. Teoria drgań - obszar fizyki wykorzystywania Badanie tych przepisów. Tak więc teoria kontinuum opisuje procesy falowe. Wraz z falą (kontinuum)...


strona 1 z 5 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Vremyaonika. Teoria, która przeznaczona jest do zmiany warunków życia ludz ...
  • Podsumowanie na temat: Badanie pola magnetycznego w materii.
  • Podsumowanie na temat: Badanie pola magnetycznego w materii (№ 26)
  • Podsumowanie na temat: Formularz pola materii
  • Podsumowanie na temat: Początek życia: abiogenezy i panspermii. Hypercycle. Geochemiczne podejśc ...