Płazińce

Kategoria: biologia

płazińce typ (PLATHELMINTHES)

Ogólne Har-Ra:

· Trójwarstwowa, Obecność zarodków ekto-i ENTO-mezodermy

· Obecność skóry i mięśni Torba

· Brak jamy ciała (przestrzeń pomiędzy wypełniającym miąższu)

· Dvuhbokaya symetria

· Kształt ciała spłaszczone w grzbietowej-brzuszne (dorsovetralnom) kierunku

· Dostępność opracowany układy narządów: mięśni, trawienny, wydalniczy i seksualną

turbellarians KLASY (TURBELLARIA)

Planariya: długość 10-15 mm, hermafrodytami z układu płciowego zorganizowany. Mają dobrze rozwinięte i Rozmnażanie bezpłciowe dobrze zdefiniowane somatycznej embriogenezy. Jest parę zwojów mózgowych i pochodzących z pni nerwowych, komórek czuciowych, które są bogate w skóry, jeden lub więcej par oczu pigmentowych niektóre organy równowagi - statocysts, organy wydalniczy - protonephridia, system trawienny jest przedniej strony - ektodermy gardła i środek, który ma postać silnie rozgałęzione pędy kończąc na oślep, ciało pokryte rzęsek, ma-mięśniowe skóry worka, w którym znajduje się pomiędzy miąższu, bez jamy ciała.

flatworm Powielanie

przywry KLASY (Przywry)

Puberal androgyniczne etap - Marit Marita spłaszczone ciało, usta liści Przedni koniec korpusu z silnym przyssawki + innym przyczepną stronie brzusznej organy do przyłączenia do hosta.

mięśni skóry worka, pokryta warstwą komórek poddanych fuzji ze sobą tak, że masa utworzona protoplazma. Usta prowadzi do mięśni gardła (silny ssania jednostkę), a przełyk i zazwyczaj rozgałęzione ślepo zamknięty cienkim. Peripharyngeal pierścień nerwów z trzech par wychodzących pni nerwowych. Potężny protonephridia.

Flukes - hermafrodytami. Mężczyźni ps Składa się z pary jąder, nasieniowodów dwóch, wtopienie wytrysku kanale i organy kopulacyjnej (cirrus) Kobiety ps składa się z jajników, vitellaria, nasienia do otworu pojemnika, gdzie ootype Nawożenie odbywa i końcową powstawanie zapłodnionych jaj. Z jaja ootype przeniesione do macicy i przyniósł przez narządów otwarcia. Zapłodnienie zazwyczaj krzyż.

Fuks

lub wątroby Fasciola (Fasciola hepatica) - czynnik sprawczy motylice. Zamieszkuje żółć kanaliki wątroby, pęcherzyka żółciowego i trzustki czasem i inne ciała. Marita osiąga długość 3-5 cm wielkości jajko około 135 * 80 mm, żółto-brązowe, owalne. Ostateczne gospodarza - roślinożerne ssaków (bydło i małe, bydło, konie, świnie, króliki). Sporadycznie występuje u ludzi. Żywiciela pośredniego - małe skorupiaki truncatula (Galba truncatula).

jaj zaczyna się rozwijać uderzenie wody z niego larwa - mirotsidy, który jest realizowany w pośredniego gospodarza, gdzie resetuje pokrywę rzęsek i wchodzi na wątrobę gospodarza i przekształca się w następnym stadium larwalnym - sporocyst (zdolny reprodukcja). W sporocyst rozwija bez nawożenia nowych larw Generacji - cerkariami (frajerem, jelita, układ nerwowy i wydalniczy, i długo muskularny ogon), które opuszczają małża i aktywnie poruszać się w wodzie. Cerkariami przymocowane do podłoża i pokryta powłoki, przechodząc w stadium larwalnym nazywa - adolescariae (piłka forma) w przypadku spożycia adolescariae głównego gospodarza, jelita gospodarzem rozpuszcza powłoki i pasożyt atakuje wątrobę, gdzie osiąga stan dojrzałe płciowo.

Jajko> Miracidia (zakaźny etap dla gospodarza pośredniego)> Sporocyst> Redia> Cerkariami> Adolescariae (zakaźny etap dla głównego hosta) > Marita

lancet fuks (Dicrocoelium lanceatum) - dicroceliasis patogen. Atakuje wątrobę bydło, owce i bydło, jest bardzo rzadki u ludzi. Długość - 10 mm, kształt ciała lancet. Jaja są w kolorze od żółtawego do ciemnego brązu i owalne Formularz. Rozwój następuje ze zmianą dwoma komputerami pośrednich. Ko...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Mądrość ciała lub co jest kinezjologii stosowanej?
  • Podsumowanie na temat: Moc gospodarza
  • Podsumowanie na temat: Pojawienie się psychiki. Sytuacje, w których psychika nie jest potrzebne, ...
  • Podsumowanie na temat: Elektryfikacji bydło hodowlane bydło na 2700 bramek JSC "Agri Lugovska ...
  • Podsumowanie na temat: Statusu immunologicznego gospodarza. Metody oceny