Sakura w arboretum "Narodowego Ogrodu Botanicznego"

Kategoria: biologia

Sakura Arboretum w SI" republikański Ogród Botaniczny»

(stan i perspektywy)

Większość

Piękne drzewo w Arboretum SI" Ogród Botaniczny republikański" - wiśnia. Kiedy kwitnie - jest ulubionym dla wszystkich odwiedzających Ogród Botaniczny, nazywając jego widoki zachwycają, podziw zwiedzających.

Kultura orientalne wiśnie ozdobne historii starożytnej. Według Rubtsov LI (1977) wszystkie odmiany wiśni ozdobnych (orientalne) najpierw wiśni . importowane z Chin do Anglii w 1822 roku, w 1832 roku pojawiły się w Francji w 1852 roku - w Stanach Zjednoczonych. W Mołdawii, na Sakura po raz pierwszy wymieniony w 1915 roku (Moiseev). (1,2,3)

W

kosztuje obecnie najbardziej palące pytanie, które jest wiśniowe? Można dokładne powiedzieć, że należy do rodziny Rosaceae (Rosacea). Ta rodzina z dużej liczby przedstawicieli gatunków (powyżej 2000), który zawiera Drzewa, krzewy i trawy, Stany ogólny opis kwiat. Dla nas z największym zainteresowaniem Plum podrodziny, które zawiera od 5 do 12 rodzajów, jednocząc ponad 400 gatunków.

Systematyka bardzo różne postawy wobec tych rodzajów i nie może dać dokładną definicję tego co śliwka wiśnia odnosi stary (Prunus), wiśnie i / lub czereśnia (Prunus avium lub Cerasus avium), migdały (Prunus amygdalus lub Amygdalus communis), louizaniya lub Luizjana (Prunus triloba lub Persica triloba lub Louiseania triloba lub Aflatunia), brzoskwini (Prunus persica lub Persica vulgaris), morela (Prunus armeniaca lub Armeniaca vulgaris), a także wiśnie (Prunus Padus lub Padus avium) oraz Laurel (Laurocerasus). Do tej pory, Botanika, w różnych kraje nie dojść do żadnego porozumienia w sprawie tej złożonej kwestii. W nasz kraj każdego z tych rodzajów jest niezależny i różni liście, kwiaty, owoce.

W

Literatura angielska, niemal wszystkie rodzajów przypisane do rodzaju Plum istnieje wszystko cherry - to gatunki z rodzaju Prunus, tj. Liczne gatunki i odmiany śliwek i Formularz.

W

Historia Japonii założenia wiśni Prunus są z gatunków (Cerasus) japonica SSP. kunashiriensis, tj. śliwka i wiśnia japońska podgatunek Kunashir. Od niej i otrzymała wiele form i mieszańce - który stał się bardzo popularny do sadzenia w ogrody i parki, nie tylko w Japonii i okolic, ale już w Unii Europejskiej krajów.

Więc

sposób, Sakura jest zbiorowy obraz z kilku rodzajów kamienia endemicznych wiśnie i śliwki z podwójnymi kwiatami i krótkim okresie kwitnienia.

Sakura Można z powodzeniem hodowane w dziedzinach, w których rosną zadowalająco wiśnie i winogrona. Oriental cherry wolą dobrze odwodnione, Gleby stosunkowo lekkie umiarkowanej wilgotności i otwórz lokalizację. W zacienione obszary, w gęstych nasadzeń słabo rosnąć lub umrzeć. Mnożenie nasion i wegetatywnie (szczepienie, odkłady, sadzonki, korzeń rodzeństwo). Z prostych form lub półpełne kwiaty, które dają owoce propagowane przez nasiona, a wszystkie odmiany z podwójnymi kwiatami pomnożyć pączkowanie i szczepienie. Jak czas jest najlepszy do podejmowania dziki lokalnej wiśnie. (4,5,6).

Przez

Według katalogów w SI Arboretum" republikański Ogród Botaniczny" cherry Zwyczajne f. podwójne kwiaty Cerasus avium f. plena grzebień. nova było przywiezione w 1960 roku, 19 sztuk., Palmetto i wiśni Cerasus serrulata D.Don w 1970.


Cherry Palmetto Cherry Pinus f. podwójne kwiaty

Przez

Rachunkowość 2003 drzew wiśni w tym 12 sztuk. Jednakże, w końcu ubiegłego Pięciolatki (. 2001-2005 gg) rozpoczął kurczy 6 czereśni w sekcji 7.9; na terytorium Nii 5 szt.. W szczególnie gorące lato w 2007 roku odnotować ciągły więdnięcie liści. Obecnie jest intensywne suszenie Sakura, mianowicie cherry zwykłych f. podwójne kwiaty. Wzrostu w tym roku 5-10 cm Liście w okresie letnim wyblakłe, uszkodzone przez mszyce. Głównym p...


strona 1 z 6 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Cakura - Prunus serrulata wiśnia japońska
  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: Ogród botaniczny
  • Podsumowanie na temat: Pytania periodyzacji epoki brązu w zachodniej Syberii w 1960 roku - w połow ...
  • Podsumowanie na temat: Koncepcja rozwoju telemedycyny w 2000 roku, 2005 roku.