Weksel własny i rachunek cyrkulacja

Kategoria: kursy biznesowe

MOSKWA Akademia Ekonomiczna I PRAWO

Riazań oddział


KONTROLA Pracy

Na rynku stopy

" Papierów Wartościowych i Giełd biznes »


Temat: Bill i obieg papieru.


Riazań w 2004 r.

plan

Wprowadzenie

3. ..

1. Bill: charakter, szczegóły i 4 gatunki ...

1.1 Pojęcie rachunku. 4

1.2 Rodzaje Rachunki .. 7

1.3 Szczegóły rachunek .. 8

2. Obieg papieru: akceptacja, domicylowanie, protest, zatwierdzenie .. 11

2.1 Akceptacja .. 11

2.3 Zatwierdzenie 15 ..

2.3 Rachunki Domicilation .. 18

2.4 Protest weksla .. 18

3. Specyfika reklamie i banknoty .. 21

Wnioski

​​25. ..

Referencje .. 26

Załącznik 28. ..


Wprowadzenie

Historycznie

ustawy - pierwsza forma zabezpieczenia życia gospodarczego społeczeństwa. Rachunek od dawna stosowane jako odpowiednie środki do rozpatrywania i rozstrzygania stosunków w jako środka płatniczego, a także jako środek uzyskania kredytu, dostarczone przez sprzedającego na kupującego w formie towarów w formie odroczonej płatności Pieniądze dla sprzedawanych towarów. Dlatego rachunek jest skuteczna rynku narzędzie do zapewnienia wykonania zobowiązań i terminowego zwrotu Dług.

Pierwotnie

relacje między uczestnikami operacji rachunek były wiarygodne, ale z ostatecznie uzyskała charakter zobowiązań prawnych. Wraz z rozwojem i złożoności stosunków towarowo-pieniężnych rachunek stopniowo przekształcone uniwersalny Narzędzie sprawdzania zdolności kredytowej, z którymi wykonywane różne Stosunki kredytowe: Działa jako pieniądza kredytowego, środki płatnicze, Obiekt o popełnienie różnych transakcji (sprzedaż, księgowość, zabezpieczeń itp.).

Rachunku w Rosji pojawił się ze względu na relacje z niemieckich sklepów handlu pod koniec XVII wieku. w kształcie przekazanie lub list pożyczki. W okresie panowania Piotra I, po raz pierwszy stosuje się jako środek przesyłania pieniędzy z jednego miejsca do drugiego w dniu utrzymanie armii.

osobliwość Rosyjski obieg krajowy rachunek jest przewaga proste Rachunki z małej ilości wpisów, które można wytłumaczyć Fakt, że rachunek stosowany przede wszystkim jako środek pożyczek, a nie narzędzia obliczeniowego.

Podczas

Obieg" komunizm wojny" ustawa została zniesiona, a reaktywowana ponownie tylko w okresie NEP-u. Na podstawie Karty 1902 został zaprojektowany" rozporządzenie te weksle" z 20.03.1922 roku. W latach 1922-1930 (zbywalne i notatki proste) były używane jako środek na uzyskanie kredytów komercyjnych Formularz towarem pomiędzy państwowym, spółdzielni i przedsiębiorstw prywatnych. Jednak wraz z wprowadzeniem ulgi podczas bankowości bezpośredniej w 1930-1932 reformy w Cyrkulacja kredytowej ustawy został ponownie usunięty.

Potem wiele

dekady rachunki zostały wykorzystane wyłącznie w międzynarodowych transakcjach handlowych, a jedynie Początek lat 90. to skuteczny instrument finansowy wrócił do Rosji obrót gospodarczy.


1. Bill: charakter, szczegóły i widoki

1.1 Koncepcja notatki

pierwszy wzmianka o rachunki w Rosji występuje w CEC przepisami i CEMI ZSRR" Na Realizacja postanowień rachunki i notatki" na 7 sierpnia 1937 lat. [1] Pierwszy próba próba definicji notatek powstał w" Regulaminie Papiery wartościowe" , zatwierdzone przez Radę Ministrów № 590 z dnia 19 Czerwiec 1990. W pkt 40 Regulaminu, stwierdzono, że" projekt ustawy - zabezpieczenie to proste wiązanie poświadczające szuflada do zapłaty w terminie płatności określonej kwoty pieniędzy do właściciela Weksel (posiadacz uwaga)" . [2]

W

zauważa ponadto definicja została sformułowana w art. 35 Podstawy Budownictwa Ustawodawstw...


strona 1 z 16 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Rachunek jako narzędzia rynku finansowego. Cechy i rachunki w obieg współc ...
  • Podsumowanie na temat: Bill jako jeden z najnowszych form bankowości Białoruś. Perspektywy rozwoj ...
  • Podsumowanie na temat: Weksel własny i rachunek cyrkulacja
  • Podsumowanie na temat: Rachunek jako narzędzia rynku finansowego
  • Podsumowanie na temat: Weksel własny rachunek i krążenie w Rosji