Ożywienie działalności walutowych w Rosji

Kategoria: kursy biznesowe

Ministerstwo Generalnego Edukacji Federacji Rosyjskiej

Uniwersytet

Kuban State

Podsumowanie dewizowego ożywienie w Rosji spełnione: Ehkon studentów. Wydział, 4 pola, c 404, ODO Angelica

AV

Krasnodar w 2002 r.

Zawartość

Wstęp ................................................................... 3

1. Struktura i dynamika sieci i wymiany obrotu giełdowego .......................................................................... 5

2. Zmieniający się charakter (rozwój koncepcja) Rosyjski giełdzie ............................................................................. 7

3. Etapy rozwoju rosyjskim Rynek ............................... 11

Lista

Referencje ............................... 20

Wprowadzenie

przejście do rynku, który rozpoczął się w 90 lat, oznacza odrzucenie scentralizowanego zaopatrzenia materiałowego i cen administracyjnych. Pojawiły się nowe produkty: środki produkcji, ziemi, środków finansowych w walucie obcej i rubli. Dystrybucja towarów w całej Gossnab i hurtową sieć Ministerstwa Handlu jest niepotrzebne i niemożliwe. Alokacji zasobów pieniężnych ustawodawcza jest sprzeczne z Państwowego Banku Cała logika stosunków rynkowych.

W efekcie, w ramach reform

gospodarka w obliczu wyzwania - zarówno w zakresie polityki naruszonych Związki organizują sferę obrotu towarów i środków finansowych?

Jedna odpowiedź na to Wyzwaniem było przywrócić giełdy Rosji.

podstawą przyszłej wymiany Określić stan zasilania centrów handlowych, które w 1988/89. prowadzono sprzedaż produktów do aukcji przemysłowych powołanie. Finanse, aukcje walutowe giełdowych przygotowane State Bank i Vnesheconombank.

Edukacja w pierwszym połowa 1990 Moskwa Giełda Towarowa i rosyjski towaru Wymiana w Moskwie doprowadziła do gwałtownego wzrostu tworzenia giełd w całej Rosji. Już do końca tym samym roku zostały oszacowane przy więcej niż 700, a w Moskwa -. Ponad 100

W tym czasie - gdy polityka dystrybucji Ceny produktów i centralnie mianowany - Samo ustanowienie wymiany możliwe było swobodnie sprzedawać produkty po cenach ustalonych przez rynek. " Tymczasowe przepisy o działalności giełd towarowych w RFSRR" (marzec 1991) otworzyło drogę do prawdziwych swobód rynkowych.

Rozdzielczość Rada Ministrów ZSRR" w sprawie środków na rzecz formacji All-Unii rynku walutowym" (sierpień 1990) uprawnia do osób prawnych" kupna i sprzedaży zagranicznej waluty w zamian za ... ruble po kursie rynkowym obowiązującym na podstawie stosunku podaży i popytu" , a zawarte instrukcje dotyczące organizacji" na stałe istniejących w całej Unii kantor znajduje się w Moskwie, a także krajowe i regionalne wymiany walut" . Ten dokument otwiera Możliwość tworzenia rynku finansowego w kraju. Kantor wymiany walut ("Centrum Kursy operacji międzybankowych") została założona w lutym 1991 roku jako oddział państwa Banku.

1. Struktura i dynamika sieci wymiany i wymiany handel

Aby

do końca 1997 r. pozostało około 90 struktur mających status wymiany, o 300 wymiana brokerów i ponad 100 pośredników walut z odpowiednimi licencji.

Przez

Całkowity wolumen obrotów giełd towarowych i ciągle zajęte wymiana Moskwa wiodącą pozycję. Na przykład, na początku 1996 r. w stolicy oficjalnie istnieć 19 wymiana (20% ich liczby w Rosji), w tym 6 uniwersalne wymiany. O samym stosunku (20-25%) utrzymała się na koniec 1997 r.

rosyjskiej praktyce Wymiana Interbank Currency centrów handlowych w walutach, które są głównie zostały stworzone, krok po kroku stają się kluczowe dla leczenia platform wymiany papiery wartościowe. W 1992 r. założył Moscow Interbank Currency Exchange, w późniejszych latach stał się liderem na rosyjskim rynku akcji.


strona 1 z 8 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Wymiany walut, giełda, jako elementów infrastruktury rynku reklamy Rosja sp ...
  • Podsumowanie na temat: Transakcji wymiany walut w Rosji i na całym świecie
  • Podsumowanie na temat: Ustawodawstwo dotyczące kontroli wymiany walut i
  • Podsumowanie na temat: Transakcje zakupu w bankowości międzynarodowej waluty rynek wymiany. Leasi ...
  • Podsumowanie na temat: Wymienialność walut narodowych i kursów wymiany