Backup portfolio i jego odchylenie

Kategoria: kursy biznesowe

państwo University Wyższa Szkoła Ekonomiczna

Eseje

" Zarządzanie przedmiotów Portfel inwestycyjny »

na:

backup portfolio i jego odchylenie.

spełnione Velichko Oksana
Grupa 612

Moskwa 2003


Aktywa

YTM, między innymi, uwzględnienia zmian informacje na temat sytuacji gospodarczej w przyszłości. Badanie wpływu różnych wstrząsów ekonomicznych na ceny aktywów jest również ważne, ponieważ pomaga ujawnić charakter wahań gospodarczych, szacunkowej premii za ryzyko i przewidywania wahania gospodarcze w przyszłości. Związek między cenami aktywów wiadomości o stanie gospodarki jest" portfel następujące trendy» (śledzenie portfela). Są portfolio reprezentuje portfel aktywów, które wydajność skorelowane ze zmiennych ekonomicznych, takich jak oczekiwanego wolumenu produkcji, inflacji lub rentowności.

Portfele powielacze trendu stosuje w rozwiązywaniu niektórych problemy. Jednym z problemów jest wycena premii za ryzyko. Jeśli kopia zapasowa portfolio tendencja daje premię za ryzyko, a następnie podpisać tę nagrodę i Składki tożsamości generowane parametr ekonomiczny może wskazać to co ekonomiczne parametry znacząco wpływać na oczekiwany zwrot i może pomóc w ocenie modelu wyceny aktywów kapitałowych.

Duplikaty

portfele mają co najmniej trzy więcej możliwości, które nie opiera się na portfelach, generowanie premii za ryzyko niezerową. Pierwszy Dalsze następujące tendencje mogą służyć jako środek zabezpieczenia dla poszczególnych Inwestorzy, którzy chcą ubezpieczyć się od dowolnego pewne ryzyko gospodarcze (np. zmniejszenie zużycia). Po drugie, oparte portfolio kopii zapasowej może zbudować przewidywanie zachowania zmienne ekonomiczne. Ponieważ Zwrot z aktywów może być obliczony codziennie, powielanie portfeli może dostarczyć informacji o Oczekiwania rynku co do przyszłości gospodarki. Po trzecie, przez oczekiwania pomiaru Proszę śledzić ujawniają strukturę gospodarki i wyjaśnić odpowiedź cen do wiadomości dotyczących sfery gospodarczej.

Te trzy nakładające się na siebie sfery portfelach można sprawdzić na ćwiczyć i nie zależą od konkretnego modelu wyceny aktywów. Na przykład, jeżeli sugerują, że model CAPM jest poprawna, a następnie powielenie portfolio by się spodziewał rentowność kowariancji z silnym rynku. Ale potem niespodziewana część plonów wciąż odzwierciedlają wiadomości o przyszły stan gospodarki. Przeciwnie, jeśli przyjmiemy, że bank nieefektywne, irracjonalne nastrój wpływa na cenę i wydajność częściowo przewidywalne w tym przypadku aż ceny odzwierciedlają informacje o przyszły stan uwarunkowań ekonomicznych portfela wydajność tworzenia kopii zapasowych będzie mieć również zastosowanie do zabezpieczania, prognozowania i zrozumienia ekonomii.

portfela składnik

ryzyka może być mierzona na dwa sposoby:

·                 Bezwzględne ryzyko - zmienność powrót

·                 ryzyko względne - zmienność w stosunku do poziomu odniesienia (Termin używany do ustawiania nazwy wszelkich aktywów, które jest Podstawą dla porównania. Jako taki jest zazwyczaj wybrany jest zestaw Indeks).

miarą względnego ryzyka jest" odchylenie od indeksu (Benchmark) »(Tracking Error). Reprezentuje odchylenie standardowe różnicy między portfela i indeksu zwrotów. I się także, że w obliczeniach stosować dokładnie duplikatów portfolio.

Dochód aktywów = Wydajność portfolio - wskaźnik wydajności (benchmark)

śledzenia błędu ( TE)=odchyle...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Teoria portfolio i model oceny G.Markovitsa zwrot z aktywów finansowych
  • Podsumowanie na temat: Zarządzanie dwóch kryteriów modelu portfolio ryzyka
  • Podsumowanie na temat: Jeżeli pracownik nie jest uprawniony do tego urlopu może
  • Podsumowanie na temat: Ryzyko sekurytyzacji aktywów bankowych i ich redukcji poprzez mechanizmy zw ...
  • Podsumowanie na temat: Co może zastąpić słodkie i co alkohol jest najbardziej szkodliwe?