Zalety i wady metody średnich ruchomych

Kategoria: kursy biznesowe

State University wyższych School of Economics

ESSAY

przedmiotu" Analiza techniczna rynku Papiery wartościowe »
na temat:

Zalety i wady metody średnie ruchome

spełnione Velichko Oksana
Grupa 612

Moskwa 2002


Wprowadzenie

analizy technicznej, rynek papierów wartościowych, istnieje wiele sposobów na określenie trendów i prognozowania. Chociaż specjaliści i wolą co lub typy nich, ale żadna z metod nie absolutnie wiarygodne odpowiedzi, jak sytuacja będzie rozwijać się na rynku w przyszłości. Każda metoda ma swoje własne zalety i wady, które są w różnych sytuacjach są krytyczne.

Prawie

prawie wszystkie wskaźniki, odzwierciedlające graficznie informacje ilościowe na temat warunki rynkowe, podstawą jest średnia ruchoma.

W tym papieru

analizie mocnych i słabych stron tego konkretnego narzędzia do analizy ponieważ średnia ruchoma (MA) jest najczęściej używanym i uniwersalny wskaźnik techniczny, który może być łatwo zaprogramowane w komputerze, co pozwala na stworzenie skutecznego następujące tendencje systemu analizy technicznej.


Przeprowadzka

Średnia wartość (MA) - jeden z najstarszych i najczęściej narzędzia analizy technicznej. MA pokazuje średnią cenę jakiś okres czasu.

Przy obliczaniu

średnia ruchoma, matematyczne uśrednianie ceny akcji w okresie ten okres.

Nie

kilka typów średnich ruchomych. Jedyną różnicą średnich kroczących typy różnią się od siebie, które są różne ciężary przypisane do najnowszych danych. W przypadku prostego średniej kroczącej (SMA) z cenami mają jednakową wagę.

MA

małe zamówienie jest bardzo wrażliwy i może tworzyć wiele fałszywych sygnały, a średnia z bardzo dużego zamówienia będzie zachowywać się bardzo flegmatyczny. To jest na porządku średniej, jak również wszelkie przedział czasu podczas stosowania Metody graficzne jest ważne dla określenia dojrzałości projekcji.

MA zachowuje kolejność stale biorąc pod uwagę dane o sama pilność. Jednak ta sama nieruchomość, a może przynieść negatywne efekt. MA w poślizgu w czasie stale zastępuje najstarsze jego wartość na nowo pobrane. W tym punkcie, w ten sposób wartość jest uwzględniana Po raz pierwszy. Drugi raz wartość ta będzie brana pod uwagę w momencie użycia i związku z tym," emerytury" Wyliczone wartości liczby. A jeśli jakiś czas jest najstarszą wartość, a nawet więcej rozwijane w skali od ogółu, średnio w następnym kroku obliczony bez uwzględnienia już przestarzałych wartości może być dość zmienić. I nawet jeśli cena bieżąca na tym etapie nie zmienia się, to zmiana Samo podłoże może spowodować nieoczekiwane sygnału wygląd.

Dlatego w analizie technicznej jest nie tylko proste, średniej (MA), ale średnie ważone (WMA). Cena, która była większa objętość przy obliczaniu średniej ceny za okres podany jest odpowiednio większą wagę. Ale Niektórzy analitycy uważają, że niedawno cena liczyło więcej.

Potem pojawił gwałtowny światło Średnich kroczących (EMA). Ich różnica polega właśnie na tym, że bardziej Masa obliczając średnią wskazanym okresie ostatnich danych i wagi stare dane są redukowane. krótszy okres obserwacji, a tym bardziej wykładnik, czułość EMA wzrasta, a gdy staje się ujemny współczynnik tylko prawdziwe Roztwór jest przedłużenie okresu obserwacji, innymi słowy, stosowanie otrzymania krzywej EMA wygładzanie przejścia do innych wystawców. Można to zrobić i po raz drugi i trzeci, pamiętając tylko, że nie spełnia gniazdo rozszerzeń analizie cyklu rynku EMA prowadzi do utraty jej czułość.

Cenne W przeciwieństwie do innych rodzajów EMA średniej kroczącej, która jest mniejsza ni...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Genesis jest średnia Suchasni olіmpіzma że olіmpіyskogo Ruhu
  • Podsumowanie na temat: Nic nie jest bardziej skomplikowane i dlatego droższe, niż jest w stanie po ...
  • Podsumowanie na temat: Jeżeli pracownik nie jest uprawniony do tego urlopu może
  • Podsumowanie na temat: Co to jest tymczasowe rent i gdy jest on przypisany. Jak jest wielkość tym ...
  • Podsumowanie na temat: "Miłość - jest, kiedy chcesz, co nie jest, i nie będzie się działo&quo ...