Historia Giełdy Papierów Wartościowych w Petersburgu

Kategoria: kursy biznesowe

Petersburg State Uniwersytet Ekonomia i Finanse

Katedra Ogólnej teorii ekonomicznej.

Podsumowanie na temat:

«Historia Petersburgu Giełdy".

Przygotowany

OEF studentów

grupa 118

Syumachenko YN

sprawdzone:

szef Krzesło

Orlova TP

Petersburg, 1999.
Zawartość.

treści. 2

WSTĘP 3

1. HISTORIA ST Peterburskogo giełdach XVIII-XX Wieku. 4

2. SYSTEM i wymiany KONTROLA 6

4. Dywersyfikację 9

4. Systemu aukcyjnego 10

5. Rodzaje papierów wartościowych na giełdzie w długim i nasz CZAS 11

6. ASPEKTY PRAWNE 13

WNIOSEK

15

LITERATURA: 16


WSTĘP

pierwszy pojawiły się w Marketplace nasze miasto w XVIII wieku, a nawet wtedy nie miał znaczenia. Jeśli była maklerem giełdowym, a może nie było tylko" wyścig do stolicy" (5, str. 36), ekonomista może zobaczyć te krajowe cele gospodarcze, które stanowi Exchange. To ułatwia Handel na twarz i żądać dużych obszarów o " Minimalny koszt maksymalny efekt osiąga się" (5, strona 37).

nieco później (w XIX wieku) niż towar, ukazał się w Petersburgu Giełdzie Papierów Wartościowych. I w krótkim czasie nabrała większego znaczenia, przynosząc wspaniałe bogactwo i ruinę. Odrodził się w naszych czasach, to generuje dochodów dla wielu ludzi. Kto wie, może stają się one tak bogate, gdyby nie było na Giełdę?

interesujące rozważyć Giełda naszego miasta w szczegółach, ale ponieważ nie jest odzyskiwane ponad 8 lat, należałoby przyjrzeć się historii - być może bardziej w lewo od tego czasu ...


1. HISTORIA ST Peterburskogo Zbiory WYMIANY Od wieków XVIII-XX.

Petersburg Wymiana powstała w 1703 roku, początkowo jako zbiór kupców handlujących w rzędach na Trinity Square, od 1713 w pasażu na tym samym obszarze. W 1724 r. na Kolejność Piotra I zbudował specjalny budynek do wymiany (architekt Tresini nie zachowały się) przed podcieniem. W 1730 roku. Wymiana w języku Wasilewski Wyspa w nowym budynku pasażu. Od 1783 na Mierzei Wasilewski Wyspa zbudowany specjalny budynek dla Exchange (architekta Quarengi), niedokończone budynki rozebrano w 1804 roku w 1805/10 roku. Strelka Wasiljewski Island (Exchange Square 4) Nowy budynek Giełdy (Architekt J. Thomas de Thomon) wyposażone nasypu. W 1816 roku, była wymiana otwarte. Ciekawe rzeźby symbolizm zdobiące przednią fasadę Exchange. To Neptun - bóg mórz i oceanów, rzeźby aktywny, Nadzieja i Sprawiedliwość (2, strona 29). Nieco inne posągi zwane w dalszych źródeł: Neptune; brodaty mężczyzna i kobieta symbolizująca Wołgi - symbol Newą. Z drugiej strony budynku kobieta z koroną na głowie, którego boki są dwa więcej kobiet Liczby - rzeki. Ta rzeźba nawigacji. Jest również posąg Merkurego - bóg handlu zaszczycił tę stronę Exchange (3, s. 114). W jeszcze później książki nazywa dwie grupy rzeźbiarskie:" Neptuna z dwóch rzek" i " Nawigacja z Merkurym, a dwie rzeki" (4, str. 251).

Wymiana została pierwotnie

towarem. Wraz z pojawieniem się oprocentowanych papierów wartościowych w Rosji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Petersburgu transakcji giełdowych przeprowadzanych jednak dokumenty były pierwotnie tylko jeden z produkty. Od 1830 roku. rozpoczęła działalność z papierów wartościowych posiadanych firm prywatnych. Szczególności zakres nabyli, od 1860/70 roku. W 1900 roku, zdjęcia i Mercantile Exchange były podzielone, choć w dalszym ciągu działać w taki sam budynek.

Od 1803 opublikowane " Petersburg Wiedomosti", 1861 -" Wymiana oświadczenia" .

Po rewolucji październikowej działalności wszystkich giełdach przestał być reaktywowana dopiero w 1990 roku (1)

Ożywienie zaczęło

Exchange 24 sierpnia 1990, kiedy to podjęto decyzję o jej ustanowienie....


strona 1 z 6 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Budynek wymiany w Petersburgu (architekt JF Thomas de Thomon)
  • Podsumowanie na temat: Rynek Papierów Wartościowych i Giełdy Papierów
  • Podsumowanie na temat: Rynek Papierów Wartościowych i Giełdy Papierów
  • Podsumowanie na temat: Giełda Papierów Wartościowych, a jej wartość na giełdzie
  • Podsumowanie na temat: Klasyfikacja papierów wartościowych wyemitowanych i będących przedmiotem ob ...