Historia Wymiana

Kategoria: kursy biznesowe

powiedzieć dokładnie, kiedy Urodził wymiany, trudno. Kiedykolwiek od czasów starożytnych, kupcy zebrali się w pewien miejsce, aby znaleźć kupca, uzyskać informacje o firmie, a przede wszystkim Informacje na temat najnowszych cen niektórych rodzajów towarów. Spotkania te odbywały się Starożytny Rzym z końcem II. BC.

W 1653 Marsylia kupcy domagali się" miejsce, które serwowane pokój dla nich, aby spełnić, aby pozbyć się tej uciążliwości, co doświadczenie, podczas gdy na ulicy, koyu oni tak długo używane jako miejsce do prowadzenia swoich spraw biznesowych" .

stopniowo wziął procedur kształt obrotu giełdowego. Ich członkowie doszedł do wniosku, że nie musi to doprowadzić towary. Wystarczy uzgodnić cenę. Wszystko inne musi być zatwierdzony zawartej umowy. Na Zdjęcie wymiany spełnia, oprócz sprzedaży, zostały rozwiązane kwestie ubezpieczenia, rachunki odsprzedaży i tak dalej. Ostatecznie Średniowieczny Wymiana nabyła nowoczesne funkcje.

pochodzenie słowa" wymiany" były największe Handel Klauzula Flandria - Brugia. Tutaj zakupy zbiegowisko rozliczane w pobliżu Hotel" Bursa". Van der Bursa - tzw karczmarza. On wybudowany pensjonat, który zdobi fronton jego godło - wizerunek trzy torebki.

obcy kupcy przyjeżdżający w Brugia, najczęściej przebywał w powiedział hotelu zapoznał się tam z innych przedsiębiorców do zawierania transakcji, dowiedziałem się najnowsze informacje na temat sukcesów i bankructw. " Bursa" pasować odwiedzających z branży, bo obok niej także przedstawicieli osiadłych Największe centra handlowe - Florencja i Genua. Wielu kupców do stwierdzenia, Transakcje zostały zmuszone przyjść do tego hotelu jest. Historycznie Wyrażenie" , aby przejść do Bursa", czyli do udziału w handlu spotkania. W imieniu Bursa może się nowoczesne słowo " Wymiana".

Termin" wymiana" jako spotkanie ludzi biznesu rozłożone dość szybko na całym świecie, ale w wielu miastach zachował starą nazwę. Tak więc, w Lyonie Exchange nazwano wymiany Piazza w miastach hanzeatyckich - handlowcy planszowe, w Barcelonie - Lohiey. Oto jak to zrobić Naoczny świadek opisuje działalność giełdy w Barcelonie w 1393:" cały zespół Brokerzy warp tam między kolumnami i małych grup (inwestorów) są mediatorami ucho, której misją - słuchać, raport, mix między zainteresowanymi stronami osób" .

pierwszy specjalny budynek został zbudowany w Exchange 1531 Antwerpia, Brugia zawodnik. Szczupła seria kolumn w budynku przez wieki był symbolem walut. Zostało wyryte na jego fronton napis:." Do ludzi wszystkich krajów handlu i przysłówki"

Na początku XVII wieku centrum i działalność finansowa przeniósł się do Amsterdamu. To właśnie tutaj w 1608 roku został stworzył jedną z najbardziej znanych giełd. Jakiś czas później świętował Parapetówka w dużym budynku na placu Dam (DAM) przed bankiem i pobytu East India Company.

Dzięki sukcesu tej firmy Holandia stała finansowy na świecie Moc. W Amsterdamie wątki zbiegają wszystkie znaczące transakcje biznesowe. O 4500 osób zebrało się na lokalnej giełdzie codziennie od południa do drugiej. Zamówienie na spotkanie wspierane modelu wymiany. Każdy handlowy przemysł otrzymał pewne miejsce. Dobre tys brokerów i jury Odwiedzający walut podawane. A jednak, w ścisku kupującego i sprzedającego Nie było łatwo odnaleźć.

Prawie cała Europa była w dłużników Amsterdamie. Bez pieniędzy, lokalne bogaty prawie nie rozpocznie żadnej wojny. Tak więc król szwedzki Gustaw Adolf do interwencji w wojnie 30-letniej podjęła niezbędne środki pieniężne Środki z bankierów Amsterdam.

Amsterdam jest również uważany za przodka z rynku papierów wartościowych. Tutaj sam XVII. przyszedł pierwszy giełdę. Chociaż więcej wcześniej obligacje skarbowe notowane w Wenecji i Florencji. W Genua ...


strona 1 z 12 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Transakcji wymiany walut w Rosji i na całym świecie
  • Podsumowanie na temat: Płatności międzynarodowych oraz transakcje wymiany walut
  • Podsumowanie na temat: Płatności międzynarodowych oraz transakcje wymiany walut
  • Podsumowanie na temat: Wymiany walut, giełda, jako elementów infrastruktury rynku reklamy Rosja sp ...
  • Podsumowanie na temat: Rynku papierów wartościowych i transakcji wymiany