Antybiotyki w rolnictwie

Kategoria: Botanika i gospodarstw wiejskich w

otwarcia sulfonamidy leki oraz ich zastosowanie w medycynie wynosiła pewnym okresie Wiele chemioterapia chorób zakaźnych, w tym posocznica, zapalenie opon mózgowych, zapalenie płuc, róża, rzeżączka i inne.

Jednak największym zainteresowaniem

Zdrowie przedstawione różne biologicznie substancje czynne uzyskane szlaku biosyntezy, czyli związki powstające podczas różne żywotne organizmy.

Pod koniec XIX wieku Rosyjskiej Naukowcy VA i Manassein AG Polotebnov wykazały, że grzyby z rodzaju Penicillium, są w stanie opóźnić warunki vivo rozwój wielu patogenów chorób skóry człowieka.

I. Miecznikow w 1894 roku zwrócił uwagę na możliwość wykorzystania części saprofityczny bakterie w zwalczaniu drobnoustrojów chorobotwórczych.

W 1896

Gozio z Penicillium kultura zidentyfikowano płyn krystaliczny związek - kwas mykofenolowy, zdecydowana wzrost bakterii wąglika.

Emmerich i niska w 1899 roku zgłoszone substancje antybiotyczne produkowane przez Pseudomonas pyocyanea, nazwali go piotsianazoy; Lek stosowany jako leczniczej jak miejscowy czynnik antyseptyczny.

W latach 1910-1913

Czarny O. i Alsberg U. wyizolowanych z grzyba Penicillium rodzaju penitsilovuyu eksponatów kwasu Właściwości przeciwbakteryjne.

Niestety, te i Niektóre inne obserwacje i odkrycia nie otrzymali natomiast dalej rozwój, ale mieli ogromny pozytywny wpływ na później Badania w dziedzinie produktów czynnych biologicznie aktywność organizmów.

W 1929 Alexander Fleming odkrył penicylinę narkotyków nowy, który dopiero w 1940 udało się wyizolować w postaci krystalicznej. Jest to nowy i bardzo wydajny związek chemioterapeutyczny otrzymano w wyniku życia mikroorganizm, który jest szlak biosyntezy.

Stosowanie penicyliny w

zwalczanie różnych chorób zakaźnych i procesów zapalnych silnym bodźcem, by znaleźć nowe, bardziej skuteczne antybiotyki substancje produkowane przez różnych grup mikroorganizmów (bakterie, promieniowców), niższe rośliny (drożdży, glonów, grzybów wyższe grzyby), wyższe rośliny i zwierzęta.

wytrwałego poszukiwania producenci nowych antybiotyków koronowany błyskotliwe sukcesy.

Tak więc, jeśli kierujemy Trendy w liczbie antybiotyków opisanych, widzimy następujące regularność.

W roku 1896 przeznaczono

Gozio kwas mykofenolowy, w 1899 roku, Emmerich i Lowe opisane piotsianazu. W 1937 r. Welsh opisane przez pierwszy antybiotyk aktynomycyna pochodzenia promieniowca, w 1939 roku i Krasil'nikov Korenyako otrzymano lintsetin i Dubos-tyrotrycyna. Tak więc, czas odbioru w postaci oczyszczonej penicyliną (1940) została 5 znane substancje antybiotyczne. Następnie ilość rosła bardzo antybiotyków szybko:

rok liczba antybiotyków rok liczba antybiotyków

1856

1899

1937

1939

1940

1945

1

2

3

5

6

32

1949

1953

1964

1968

obecnie

150

450

> 1600

> 2000

około 3000

Od około 3000 antybiotyki znane do tej pory, tylko około stu są stosować w praktyce medycznej: leczenia procesów zapalnych (zapalenie płuc, zapalenie otrzewnej, otarcia), różne formy gruźlicy, gdy ma do czynienia z wiele chorób zakaźnych, które wcześniej były uważane za nieuleczalne lub trudne uleczalne, itp. Zastosowanie tych związków prowadzi do znacznego zmniejszenia śmiertelności w chorobach, takich jak zapalenie płuc, posocznicę płata, różne postacie zapalenia opon mózgowych i inne

Większość opisanych

bez stosowania antybiotyków w praktyce klinicznej z uwagi na toksyczność inaktywacja przez pacjenta lub z innych powodów.

Prace nad zna...


strona 1 z 20 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Historia choroby - chorób zakaźnych (wirusowe zapalenie wątroby typu C)
  • Podsumowanie na temat: Pozaszpitalne zapalenie płuc powikłane prawostronną płata wysiękowe zapalen ...
  • Podsumowanie na temat: Wpływ antybiotyków na wzrost mikroorganizmów
  • Podsumowanie na temat: Literatura - Neurologia (zapalenie opon mózgowych i zapalenie pajęczynówki)
  • Podsumowanie na temat: Bakteriemia, posocznica i zapalenie opon mózgowych