Biografia i wkład w naukę NI Wawiłow

Kategoria: Botanika i gospodarstw wiejskich w

Nikołaj Iwanowicz Wawiłow

(1887-1943 rr)

Wawiłow Nikołaj Iwanowicz (. 25.11.1887g Moskwa -. 26.01.1943g Saratów), Radziecki genetyk rastenivod, geograf, stworzył podwaliny nowoczesnej naukowej hodowli Doktryna światowych ośrodków pochodzenia roślin uprawnych, ich geograficznego rozmnażanie.

Jednym z pierwszych

Organizatorzy i przywódcy biologa. i nauki rolnicze w ZSRR, osobą publiczną. ZSRR Akademia Nauk (1929g., Odpowiadający korr.1923g Państwa.), Akademik Ukraińska SRR (1929). Prezydent (1929-1935gg.) I prezydent Weeze Nauk Rolniczych (1935-1940ies.). W 1926 1935gg. łyżeczki. CKW ZSRR, w 1927 1929gg. członek Centralnego Komitetu Wykonawczego. W 1931-1940ies. prezydent Unia Towarzystwo Geograficzne.

Urodzony w

rodzinnym sklep. W 1911 roku. absolwent Moskiewskiego Instytutu Rolniczego (obecnie Moskwa Akademia Rolnicza. KA Timirjazeva), gdzie w lewo w departamencie rolnictwa indywidualnego, prowadzonego przez DN Pryanishnikova dla przygotowanie do badań i nauczania.

w 1917 roku. wybrany Profesor Saratów State University. Od 1921 roku. za Stosowanej Wydziału Botanika i hodowli (Piotrogród), które w 1924 roku. została zreorganizowana w All-Unia Instytut Botaniki Stosowanej i nowych kultur, a w 1930 roku.- Z Unia Instytut Przemysłu Roślin (VIR), kierowany przez NI Wawiłow pozostał aż do sierpnia 1940 roku. Od 1930 roku. Wawiłow - dyrektor genetyczne Laboratoria, później przekształcony w Instytut Genetyki ZSRR.

W 1919

-20gg. Wawiłow zbadać południowo-wschodniej europejskiej części ZSRR oraz w książce" pole Kultura Europy Południowo-Wschodniej" (1922g.) otrzymano podsumowanie wszystkich roślin uprawnych Wołga i Zavolzhja. W 1925 roku. wykonane wyprawę do Khiva oazy (średnia Azja).

Z

1920. przez 1940. doprowadził liczne wyprawy botaniczne-agronomicznych. Zorganizował ekspedycję naukową do zbadania zasobów roślinnych Morza Śródziemnego (Grecja, Włochy, Portugalia, Hiszpania, Algieria, Tunezja, Maroko, w Egipcie, Palestynie, Syrii i Transjordanii), Etiopia, Iran, Afganistan, Japonia, zachodnie Chiny, Korea Północna, Środkowa i Ameryka Południowa i był kierownikiem wielu z nich.

Wszechstronny

Wawiłow isledovanija odbyło się w Afganistanie (1924g.), wyprawy odwiedziliśmy niedostępne i niezbadane zachodniej części Kafirstana (nowoczesny Nuristan), szczegółowo zbadane w uprawach i zebrał obszerny Ogólnie materiał geograficzny. Wyniki tej pracy są przedstawione w wyprawie " Rolnictwo Afganistan" (1929g.).

szczególne zainteresowanie reprezentowane wyprawy do Etiopii (1926-1927gg.) Wawiłow stwierdził, że nie jest centrum pochodzenia pszenicy twardej.

Podczas

podróżować Północnej, Środkowej i Ameryki Południowej (1930, 1932-33gg.) NI Wawiłow odwiedził Meksyk, Gwatemala, Honduras, Ekwador, Peru, Chile, Boliwia, Brazylia i Argentyna, gdzie spędził cenne badania historyczne i rolnictwa. Wyprawa pod jego kierownictwem stworzył nowe rodzaje dzikich i uprawnych ziemniaki, podejmowane w oparciu o praktyczne hodowli. W rezultacie badania różnych gatunków i odmian roślin zebranych w Europie, Azji, Afryce, Ameryka Północna i Południowa, założył formację ogniska lub centra pochodzenie roślin uprawnych.

Otwórz je

wzory geograficznego rozmieszczenia gatunków i odmian w składzie pierwotnego ogniska i rozproszenie roślin z tych ośrodków ułatwienia wyszukiwania niezbędne dla doboru materiału roślinnego i Experimental Botany.

W niektórych obszarach zagęszczonych roślin z oznakami przedwczesnym, w innych - odporność na suszę, itp. Materiały i wyprawy kolekcja dozwolone po raz pierwszy w ZSRR (1923) produkują różne obszary geograficzne kraju doświadczyło upraw roślin uprawnych w celu zbadania ich zmienność i dać im ocenę ewolucji i hodowli. Zatem podwaliny dla organizacji w państwie, w dziedzinie badań s...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Tragiczny los NI Wawiłow tle wydarzeń politycznych w ZSRR
  • Podsumowanie na temat: Nikołaj Iwanowicz Wawiłow
  • Podsumowanie na temat: Wybór i pochodzenie roślin uprawnych
  • Podsumowanie na temat: System polityczny w ZSRR w 1920 roku i na początku 1950 roku. Tworzenie to ...
  • Podsumowanie na temat: Loty do stratosfery w ZSRR w 1930 roku.