Rozwój systemu synchronizacji położenia przesuwu hydraulicznych 75000ts prasowych

Kategoria: urządzenia cyfrowe

1 ANALIZA projektu budowlanego

papieru termin opracowany system Stanowisko synchronizacja przemierzać hydrauliczne 75000ts prasowych. Potrzeba opracowania takiego układu ze względu na fakt, że w procesie z powodu ekscentrycznego załadunku tłoczenie prasy jest przekrzywiony trawers dolna matryca w stosunku do przedmiotu obrabianego. Ponieważ zakłócenia przechodzą pojawia klin pobrane półfabrykaty, tj. pogarsza ich parametry jakościowe, dodatkowe mechaniczna obróbka, co prowadzi do wzrostu kosztów produkcji produkcji. Przyczyny ekscentryczności asymetrii obciążenia: Form tłoczonych produktów, nierówna forma wstępna ogrzewanie nierówne chłodzenia ze względu na specyficzny kształt produktu. Ponieważ te powody są wyjmowany, utrzymanie ramienia krzyża na stole muszą być przeprowadzane za pomocą układu synchronizacji.

Modernizacja synchronizacji pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji opieczętowane półwyrobów, zmniejszyć ilość pracy dalsze szczegóły przetwarzania, upadek przedmiotów czas rośnie wydajności, a tym samym koszt uzyskanych produktów będą poniżej. Tak więc Efekt ekonomiczny zastosowania trawersy system synchronizacji Prasa oczywiste.

istniejącego systemu synchronizacji na podstawie wniosku synchronizacji mediów cylindrów ułożonych w dolna poprzeczka. Praca opiera się na zasadzie hydraulicznej śledzenia. Kiedy prasa skośny krzyż wzrost ciśnienia w synchronizacji ciśnienie w butli, ustaw inną poprzeczkę. Jednak w procesie Działanie takiego układu wykazała swą małą niezawodność i dokładność. W nowoczesne warunki wymagań dokładności wytwarzanych kęsów zwiększone, Dlatego też istnieje potrzeba opracowania nowego układu synchronizacji krzyżykowym pozycji.


Rysunek 1.1 - Schemat systemu ograniczenia pochylać telefon poprzeczki 750 MN naciśnij

rozwijać pozycję synchronizacji systemu trawers podać niezbędne dane hydraulicznego Naciśnij.

Prasa ma dwanaście cylindrów roboczych o średnicy skok 1520 mm.

Siła nominalna - 750 MN, osiągnięte poprzez nacisk wszystkich cylindrów 12 i własnego ciężaru trawersy 5000T (50 MN).

zmianę cieczy roboczej w wysiłek grupy cylindrów można wybrać od 50 do 750 MN.

Prasa jest napędzana przez stacje pomp-magazynowe dwusekcyjne (ciśnienie 20 i 32 MPa).

skok krzyżykowym - 2000 mm

.

Zakres prędkości trawersy Podczas pracy z 0,2 - 30 mm / s

. Rewers krzyż

wykonywane przez specjalnego cylindra powrotnego.

Synchronizacja działa na zasadzie zmiany wysiłki w cylindrze roboczym, gdy przemieszczenie Wodzik przez kontrolowanie ilości płynu przepływającego w niej. To sterowanie może być realizowane na różne sposoby. Rozwój nowych System synchronizacji polega odmówić synchronizacji cylindrów i Jak stosowane w ostatnich czterech ekstremalnych pracy. Funkcja ta Wynika to z faktu, że w tych ekstremalnych cylindrów roboczych w każdej fazie siły naciśnij ciśnienie robocze 32 MPa. W tym przypadku w momencie potrzeby, aby pochylić zmniejszenie podaży płynu do siłownika hydraulicznego i skrajny, kiedy odezwie się ponownie Zniknięcie pochylać.

Za

utrzymać takie przechodzić w besperekosnom poziomo podczas suwu w mimośrodowe obciążenie na prasie, który uwalnia się do przestrzeni roboczej Dno jarzma, tak dokładnie, jak to możliwe, aby utrzymać niezbędne ciśnienie wykrawania.

obsługi koszty w eksploatacji (zegar) można używać butli rozładować zawór, który zawiera cylinder ruch Tłok, który kontroluje przepływ płynu przez zawór do siłownika obrotowego. Tak więc Zadanie zaprojektowania systemów sterowania ruchem tłoka Zawór bezpieczeństwa cylindra w zależności od wartości osnowy krzyża Naciśnij.

Schemat blokowy układu synchronizacji przemierza pokazano na rysunku 1.2.


Rysu...


strona 1 z 8 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Jako mechanizm synchronizacji systemu samoorganizacji sprzężonych oscylator ...
  • Podsumowanie na temat: System synchronizacji częstotliwości
  • Podsumowanie na temat: Informacje o synchronizacji i produkcji przepływy
  • Podsumowanie na temat: Za pomocą semaforów do synchronizacji wątków
  • Podsumowanie na temat: Synchronizacji i efekt Sommerfeld jako typowe wzory rezonansowe