Typy skanerów przeznaczenia, stosowanie różnych rodzajów skanerów

Kategoria: urządzenia cyfrowe

iesięciu do kilkudziesięciu tysięcy dolarów, w rozdzielczości optycznej - Od 100 do 11,000 punktów na cal (dpi angielski, dot per inch), a prędkość skanowania -.. od 2,1 do 80 s / min

do wykonywania jednego lub konkretnych zadań, nie każdy model nadaje. Zazwyczaj Przydatność skanera zależy od kombinacji parametrów technicznych: konstruktywny typ, format, rozdzielczość, głębia kolorów, zakres Gęstości optyczne itp.

Rodzaje skanerów

Dzisiaj

skanery dostępny w czterech konstruktów - ręczny, listoprotyazhnom, tabletów i bęben, a każdy z nich ma swoje wady i zalety.

skanery ręczne - konwencjonalne lub samodvizhuyuschiesya - traktowane pasków papieru o szerokości około 10 cm i są interesujące, przede wszystkim dla posiadaczy komputerów przenośnych. Są powolne, mają niski Rozdzielczość optyczna (zwykle 100 dpi) i często skanowanych obrazów przekrzywiony. Jednak są one tanie i zwarte.

W listoprotyazhnom Skaner , w Faks, strony dokumentu podczas czytania przeszły przez Specjalne gniazdo z rolkami prowadzącymi (ostatnie często się powodować zniekształcenia obrazu podczas wprowadzania). Tak więc, tego rodzaju skanera nadają się do wprowadzania danych bezpośrednio z magazynów lub książek. Ogólny Możliwość stosowania skanerów listoprotyazhnyh są ograniczone, więc ich udział zmniejszenie masowego rynku.

Skanery bardzo uniwersalny. Przypominają, że górna część kopiarki: oryginał - lub papier dokument lub płaskim przedmiotem - umieścić na specjalnym szkłem, pod którym przemieszczania wózka z optyką i analogowo-cyfrowy (jednak są" zdrowie", który porusza się z oryginalnego szkła i optyki APC i pozostać w bezruchu, niż wyższej jakości skanowanie). Zwykle skaner płaski czyta w oryginale, oświetlając ją, Przetwornik położenia. Aby zeskanować obraz z przezroczystą folią lub slajdów, trzeba zapewnić oświetlenie jak za oryginały. W tym celu, a także służy konsoli suwakowy, który jest lampa, która porusza synchronicznie z przewozu skanowania i określonej temperaturze barwowej.

skanery

Drum , o wrażliwości, znacznie lepsze urządzenia stosowane są tabletki konsumentów wyłącznie w branży poligraficznej, gdzie wysoka jakość reprodukcji profesjonalne fotografie. Rozdzielczość takich skanerów jest zwykle 8000-11000 punktów na cal i więcej.

W

skanery bębnowe oryginałów są wprowadzane do wewnątrz lub na zewnątrz (w zależności od modelu) stronie przejrzyste Cylindrów zwany bęben. Większy bęben większy obszar ich powierzchnia, na której zamontowany jest oryginalny, i w związku z tym większa Maksymalny obszar skanowania. Po zainstalowaniu oryginalnego bęben jest napędzany ruch. Z jednej strony, jego obrót odczytu jednej linii pikseli, tak że proces Skanowanie jest bardzo przypomina pracę Tokarka pociągowa. Przechodzącej ślizgać się (lub odbite od nieprzezroczystych oryginałów) wąski strumień światła, która tworzy silne laser za pomocą układu luster pada na PMT (Fotopowielacz), który jest w formie elektronicznej.

Skanery

Główne cechy

optyczne i interpolowana Rozdzielczość

Rozdzielczość optyczna - mierzona w punktach na cal (dots per inch, dpi). Charakterystyka pokazano wyższa rozdzielczość, więcej informacji na temat oryginału mogą zostać włączone do PC i poddaje dalszej obróbce. Często cytowane, takie Charakterystyka jako" rozdzielczość interpolowana" (Enhanced Definition). Wartość tego wskaźnika jest wątpliwa - to zatwierdzenie warunkowe, do którego Program Skaner" ma liczyć" brakuje punktu. Parametr ten nie ma ma związek z mechanizmem skanera i jeśli interpolacja jest wciąż potrzebne, a następnie zrobić to lepiej po skanowaniu z dobrym pakietem graficznym.

Kolor Głębokość

głębokość - charakterystyka, ...


Poprzednia strona | strona 2 z 5 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: Pojawienie się psychiki. Sytuacje, w których psychika nie jest potrzebne, ...
  • Podsumowanie na temat: Korzyści Wysoka rozdzielczość
  • Podsumowanie na temat: Wysoka rozdzielczość litografii w technologii półprzewodnikowej
  • Podsumowanie na temat: Co to jest tymczasowe rent i gdy jest on przypisany. Jak jest wielkość tym ...