Prace sekretarskie

Kategoria: formalności

Wprowadzenie


1. TECHNICZNE NARZĘDZIA sekretarki

zaplecze techniczne, które często wykorzystuje Sekretarz są: komputer osobisty, telefon, faks, drukarka, fax modem, urządzenie Kosiarka i kserokopiarkę. Sekretarz powinien wiedzieć i umieć, a maksymalne wykorzystanie dostępnych zasobów w celu poprawy efektywności i efektywność ich pracy.

1.1. Komputer

Komputer stał się nieodzownym

w praktyce Sekretarz i zasłużenie zajął" numer jeden" jego pracy Tabela. Secretary wystarczy wykonać wiele zadań:

• przygotowanie i edycja dokumentów;

• rejestracja i kontroluje wykonanie dokumentów;

• przechowywania i udostępniania dokumentów, inne ładowność:

• przekazywanie i odbiór Kanały komunikacji dokumentem;

• archiwizacja dokumenty,

• jej organizacja czas i głowę, itp. działa

Nowoczesne komputery różnią się architektura i wydajność.

na bazie architektury PC są: jednostka systemowa, wyświetlacz i klawiatura

.

Głównym elementem urządzenia systemu procesor. Rynek wygrał następujące procesory: Intel Pentium, Pentium Pro, Pentium II, Pentium III, AMD K6-3, AMD Athlon. Określa liczbę marki procesora komputera. Im wyższa liczba, tym większa szansa na komputerze. Złóż swój pulpit komputera Sekretarz jest wskaźnikiem poziomu wyposażenia technicznego firmy.

Wyświetlacz (Monitor) jest przeznaczony do wyświetlania informacja na ekranie niezbędne dla użytkownika do umieszczania w procesie komputerowej.

Klawiatura jest przeznaczony do wprowadzania informacji. Klawisze klawiatury są cztery typy:

• alfanumeryczny,

• Funkcjonalność:

• główna,

• Kierownictwo.

prawej stronie klawiatury są klawisze, które może wykonywać ma dwie funkcje:. klawiaturowych kalkulator i kursora na ekranie

Klucz

Alfabet list można odtworzyć lub Rosyjski alfabet, lub łacina. Służy do przełączania programu

sterowniki klawiatury

. Przełączanie odbywa się za pomocą jakiejś kombinacji przycisków odpowiadających maszynista. Oprócz komputer , można podłączyć mysz, drukarkę, modem, faks, skaner, modem, napęd taśmowy, Urządzenie kopia zapasowa, innych urządzeń i urządzenia, które pozwalają rozszerzyć możliwości komputera (w celu zwiększenia prędkości lub rozbudowy pamięci Dane wejścia / wyjścia itp.).

myszy , to dla wejścia manipulatora informacji w komputerze. Głównie stosowane myszy z dwoma lub trzema przyciskami. Jednym z najlepiej modele myszy ofert firmy Microsoft. Do pracy z myszką wymaga specjalnej maty By zapobiec ślizganiu przez pewny uchwyt powierzchni podkładki pod mysz piłka.

drukarki jest używany do wyświetlania informacji z pamięci komputera na papierze. W coraz większym stopniu wykorzystywane do drukarek atramentowych i laserowych. Najlepszy drukarek laserowych jakość wydruku. Są one stosowane do drukowania Zasada kserograficzny: obraz jest przenoszony na papier ze specjalnym bęben, do którego cząstki są przyciągane elektrycznie do farby. Druk Bęben jest zelektryfikowana laserem na polecenia otrzymywane z komputera. Drukarki może przeprowadzić drukowanie czarno-białe lub kolorowe. Są one zdolne do drukowania zarówno zwykły papier i folie, koperty, pocztówki .. niezawodność, drukarek laserowych o wysokiej prędkości i dobrej jakości są drukowanie Firma Hewlett-Packard.

fax modem jest używana do przekazywanie dokumentów elektronicznych przechowywanych w pamięci komputera (wprowadzony z na klawiaturze lub zeskanowane z papieru lub otrzymane przez e-mail). Strukturalnie, fax-modem można skonfigurować

jak karta jest zainstalowana wewnątrz komputera lub urządzenia zewnętrznego, podłączone do ko...


strona 1 z 11 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Schemat działania komputera. Jednostka główna z komputera i ich funkcji
  • Podsumowanie na temat: Powielanie dokumentów za pomocą komputera
  • Podsumowanie na temat: Klawiatury komputera jako podstawowego elementu
  • Podsumowanie na temat: Struktura i środki techniczne systemów pomiarowych. Wybór komputera. Urzą ...
  • Podsumowanie na temat: Symulacja procesu drukowania za pomocą drukarki atramentowej Hewlett Packar ...