Teoria pieniądza, kredytu, inflacji

Kategoria: Pieniądz i kredyt

Ministerstwo Komunikacji i informacje

Siberian

Państwowy Uniwersytet Telekomunikacji i Informatyki.

Strona główna

napisane pracy.

«teoria pieniądza, kredytu i inflacji».

spełnione: student

Grupa E-91

Budchenko EA

sprawdzone: QEM. n. Profesor nadzwyczajny

Zuev EI

Nowosybirsk, 2002.


Wstęp .. 3

Theory of Money .. 4

metalu teoria pieniądza. 4

nominalistą teoria pieniądza. 5

Ilościowa teoria pieniądza. 7

Limbo Teoria ilościowa. 7

Trzy obszary

ilościowa teorii monetarnej. 9

keynesowskiej teorii pieniądza. 11

Teorie

kredytu. 12

naturalistycznej teorii kredytu. 12

Teoria Kredyt Adam Smith. 13

Teoria Kredyt Marszałek. 14

Kapitalotvorcheskaya kredytowej teoria. 15

Teoria kredyt McLeod i Luo. 15

Theory pożyczki Shumpert i Ghanę. 16

Teorie

inflacji. 17

keynesowskiej teorii inflacyjnej .. 17

monetaryzmu .. 18

Wnioski. 20

Bibliografia. 22


Wejście

Nikt

Nie przeczę, że pieniądze odgrywają w naszym życiu nie jest ostatnim zadaniem. Dlatego tak ważne jest, aby wyobrazić sobie, jakie prawa określone pieniężnej leczenie, ponieważ może on być regulowany, a co może mieć wpływ na sytuacja gospodarcza. Aby poruszać się w obecnej sytuacji trzeba znać historię rozwoju myśli o pieniądze, rozwój teorii monetarnej.

W

Świat jest prawie żaden kraj w dowolnym miejscu w drugiej połowie XX wieku. nieistniejące inflacji. Wydaje się, że zastępuje starą chorobę gospodarki rynkowej, która stała się wyraźnie osłabić - cykliczne kryzysy. Inflacja nie jest produktem nowoczesność, i miała miejsce w przeszłości. Inflacja ma szereg nowoczesnych Charakterystyczne cechy: wcześniej inflacja nosił charakter lokalny, teraz - wszechobecne, wszechogarniający. Jeśli wcześniej miał okresowy charakter, teraz - przewlekłe. Nowoczesne inflacja ma wpływ wiele czynników i jest bardzo aktualny temat dla ekonomistów. I znaleźć najbardziej odpowiednie sposoby na pokonanie tego Problemy trzeba wiedzieć i brać pod uwagę doświadczenia historyczne Ekonomiści z przeszłości.

kredytowej jest znaczne i znaczące odkrycie ludzkość w sferze gospodarczej, jest jednym z najważniejszych kategoriach nauki ekonomiczne. Jego prace poświęcone są nauce klasyki, Liczne dzieła zagranicznych ekonomistów. Aby rozwiązać problemy związane z nowoczesnym Transformacja gospodarki potrzebne w sferze monetarnej, a dla takich Transformacja wymaga wnikliwej analizy teorii kredytu jako klasyki ekonomia i współcześni naukowcy. Niezbędne do korzystania z postulaty wysunięte przez teoretyków, że na ich podstawie, odpowiednio, panujące warunki ich stosowania w regulacji pieniężnej gospodarki. Opracowany kraje stosują teorie kredytu przez długi czas, choć można powiedzieć, że każdy z tych teorii wyjaśnić tylko niektóre ze zjawisk w każdym szczególności czas.


Teorie pieniądze metalu teoria pieniądza Jednym

z najwcześniejszych teorii pieniądza jest metalu teoria pieniądza. Przedstawiciele wcześnie metallizma były angielski merkantyliści: William Stafford (XVI w.), Thomas Maine (VXII cala) i włoski merkantylistyczny Galliani (VXIII cala) i francuski merkantylistyczny Montchretien.

Występowanie . metalu wiąże się z pojawieniem się teorii merkantylizmu Merkantylizm - dla myśli ekonomicznej, że głównym źródłem bogactwa społeczeństwa rozpatrywanego gromadzenie pieniędzy i nalegał na rozwój handlu.

Specjalne

rozwój pomysłów merkantylizmu w XVI i XVII. w., kiedy znaczenie w gospodarkach zachodnich nabywa rozwój produkcji i handlu kapitału. Gromadzenie pieni...


strona 1 z 14 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Teoria wartości niezrealizowane: Teoria użyteczności krańcowej teorii czynn ...
  • Podsumowanie na temat: Ilościowa teoria pieniądza
  • Podsumowanie na temat: Ilościowa teoria pieniądza
  • Podsumowanie na temat: Praca DZh.Keynsa Ogólna teoria zatrudnienia, procentu i pieniądza i jego zn ...
  • Podsumowanie na temat: Keynesowskiej rewolucji (Ogólna teoria zatrudnienia, procentu i pieniądza)