Ewolucji naszego Wszechświata

Kategoria: nauki przyrodnicze

Treść:

przyrody nieożywionej. 3

struktury, pochodzenia i ewolucji Nasz wszechświat. 3

pochodzenie

i ewolucja. 3

Struktura

. 5

Wildlife. 9

Białka. Skład. Podstawowym, drugo-, trzecio i czwartorzędowej struktury. Rola białka. 9

kompozycja białka. 9

strukturę białka. 10

białka rolę. 10

Literatura. 12


Przyrody nieożywionej. Struktura, Geneza i ewolucja Wszechświata. Pochodzenie i ewolucja.

wszechświat stale się rozwija. Ten moment, w który rozszerza wszech zaczęła, to uważa się początek. Pierwsza era historia wszechświata nazywa się" big bang".

na bardzo wczesnym etapie, pierwsze chwile" wielkiego wybuchu" cała materia była mocno i blask gęsta mieszanina cząstek i antycząstki wysokich fotonów gamma. Cząstki zderzenie z odpowiednimi antycząstki unicestwiona, ale pojawiające fotony gamma natychmiast zmaterializował się na cząstki i antycząstki.

ramach ekspansji Wszechświata rozumie się sposób, w którym taką samą liczbę cząstek elementarnych i fotony zajmują coraz większą objętość. W początkowej fazie rozszerzania Wszechświat fotonów cząstek i antycząstki urodzonych. Proces ten jest stale osłabiona, co prowadzi do zaniku cząstek i antycząstki. Ponieważ zagłada mogą występować w dowolnej temperaturze, proces ciągle y: cząstki + Antycząstka th 2 foton gamma , pod warunkiem, kontakt z antymaterii substancji. Proces materializacja foton gamma th cząstek + Antycząstka może występować tylko w odpowiednio wysokich temperaturach. Według materializacji w wyniku zmniejszania temperaturę Stopiony materiał zatrzymany. Ewolucja wszechświata są zwykle podzielone na cztery epoki:. hadronów, leptonowe, fotonów i gwiazda

) era hadronów. bardzo wysokie temperatury i gęstości w początkach wszechświata materia składa się z cząstek elementarnych. Substancji na bardzo wczesnym etapie składał się z hadronów, a więc na początku ery ewolucji wszechświata nazywa hadronów, pomimo faktu, że w tym czasie tam i leptonów.

Po

milionowej sekund od narodzin wszechświata, temperatura T spadł 10 mld Kelvin ( 10 13 K ). Średnia energia kinetyczna cząstek kT i fotony h n był około miliarda eV ( 10 3 MeV), które odpowiada energii spoczynkowym barionów. W pierwszej milionowej sekundy ewolucji Wszechświat urzeczywistnić wszystkie bariony nieskończoność, a także unicestwienie. Ale po tym czasie materializacji barionami zatrzymany, a przy temperaturach poniżej 10 13 K już fotonów wystarczająca ilość energii do jego realizacji. Unicestwienie barionów i antibaryons trwał aż do ciśnienia promieniowania nie jest wydzielany materii z antymaterią. Niestabilne hiperony (najcięższe bariony) w Proces spontanicznego rozpadu stały się najłatwiejszym z barionów (protonów i neutronów). Tak więc w świecie zniknęła największą grupę barionów - hiperony. Neutrony mogłyby dalszą degradacją do protonów, które nie są dalej zepsute, w przeciwnym razie naruszone prawo zachowania ładunku barionowej. Rozpad hiperony przyszedł na scenie z 10 -6 10 -4 sekund.

czasu życia Wszechświat osiągnął jeden dziesięć sekund ( 10 -4 z.), Jego temperatura obniża się do 10 12 K i energia cząstek i fotonów reprezentowane tylko 100 MeV. Brakowało jej już dla powstania najlżejszych hadronów - piony. Piwonie, wcześniejsza, zepsute i nie może być nowe. Oznacza to, że w momencie gdy Wszechświat osiągnął 10 -4 z., zniknął wszystkie mezony. W erze hadronu i kończy się z powodu Piwonie są nie tylko lekkie, ale również mezony najlżejszą hadronów. Nigdy potem silna ...


strona 1 z 7 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Materiał struktura wszechświata i cząstek elementarnych
  • Podsumowanie na temat: Cząstki elementarne. Antycząstka, wzajemne przekształcenie cząstek
  • Podsumowanie na temat: Elementy ewolucji wszechświata. Model kosmologiczny wszechświata
  • Podsumowanie na temat: Struktura wszechświata, ewolucja Wszechświata
  • Podsumowanie na temat: Pochodzenie i ewolucja Wszechświata