Synergetics

Kategoria: nauki przyrodnicze

PRZEWODNICZĄCY FILOZOFIA RAS


plan:


Wprowadzenie 3

1. Synergetics przez Haken 3

2. Początki Synergetics 4

3. Brak standard warunki 5

4. Interdyscyplinarność Synergetics 7

5. Synergetics o dynamiczny Systemy 9

6. Selforganization Synergetics 12

7. Krytyka synergii i synergetyk 13

8. Synergiczne pojęcie ja 14

Wnioski 17 Literatura 20
Wprowadzenie W

Ostatnie lata zauważony porywczy i szybki wzrost odsetki interdyscyplinarny kierunek otrzymał tytuł " Synergy". Opublikowano stałe monografie, podręczniki, przejdź Setki artykułów, trzymany krajowy i międzynarodowej Konferencja. Trudne lub nawet niemożliwy Lokalizacja zadzwoń wiedzy, która dziś nie jest prowadzone by studiować w tytule Synergetics. Do publikacji na Synergetics charakterystycznie że są często prawa autorskie interpretacja Zasady synergiczny i interpretacja zupełnie niepodobny Nie zawsze dość uzasadniona. Powodem tego jest brak wystarczający pewność o Podstawowa zasada Synergetics i pojawiających się stąd konieczność klarować Status wyjasnione materiał.

Cel ta praca - Spróbuj w przystępnej cenie Poziom ujawnić bytu i Pojęcie synergii jako nowy Cele podróży nowoczesny myśl naukowa. Ta praca, istotnie wynik łącząc wiele Źródła wynik wyszukiwanie niektórych złoty środek tutaj Synergetics jako obiecująca Cele podróży nowoczesny myśl naukowa.

1. Synergetics przez Haken

Twórca synergiczny Cele podróży i wynalazca Termin" synergia" jest profesorem Stuttgart Uniwersytet i Dyrektor Instytut Teoretyczny Fizyka i Synergetics Hermann Haken. Określenie " Synergy" występuje z greckiego " Synergy" - Pomoc współpraca " Vmestedeystvie».

Przez

Haken Synergetics zaręczony badanie Systemy składające z wysoka (Bardzo duży, " Wielki") Liczba części, części lub Podsystem jednym słowem, części, na terenie Sposób interakcji między nimi. Słowo" synergia" i środki " Wspólny Akcja" Podkreślając konsystencja funkcjonowanie część jest ujmowana zachowanie Układ cała. Oczywiście że metodologia różne obszary wiedza jak inna, że ich wspólność może wdrażane tylko w koncepcyjnego poziom. Potwierdzenie że plan Haken był zwłaszcza jako niejasne i subiektywne, są dowód kilka naukowców w rozmowach które G. Haken powiedział że nazewnictwo proponowany ich naukowe Cele podróży " Synergy" wypadkom i bezzasadne. Jest to jednak trudne zgodzić się z opinią, że tytuł niegodziwy i Postulat, że synergie może z równym zwany sukces X-nauka. W Ostatecznie Przedsiębiorstwo G. Haken okazały owocny dzięki naturalnie zrozumiany Stowarzyszenie Synergetics z samoorganizacja.


. 2 Początek Synergetics

Ch Sherrington zwane synergiczne lub integracyjną uzgodniony wpływ Układ nerwowy (Rdzenia kręgowego) podczas kontroli mięsień Ruchy (Zharmonizowany działanie zginaczy i prostowników mięśnie - bohater i antigonista).

C. Ulam był bezpośrednim strona jeden z pierwszych liczbowy Eksperymenty najpierw komputer pokolenie (ENIVAKe) i realizowane Znaczenie i użycie słowa" synergia czyli ciągła współpraca pomiędzy urządzeniem i jego podmiot" wdrażane w strumieniu Maszyny z tytułu Informacje o wyprowadzanie wyświetlacz.

I. Zabusky do połowie lat 60. lat, realistycznie Polecając ograniczona możliwości jako analityczne, i numeryczne podejście do rozwiązywania nieliniowa Problemy przyszedł zawartej konieczny pojedyncze syntetyczne podejście. Według niego powiedział," synergiczny podejście do nieliniowych matematyczny i fizyczne zadania mogą być ustalać Jako wspólny użyć rutynowa analiza i numeryczne komputer matematyka dla co uzasadnione zestaw pytania Matematyka i fizyczne zawartość Równania ».

Wszystko powyżej Jumeirah Beach Residence zachować począte...


strona 1 z 7 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Co to jest Synergetics
  • Podsumowanie na temat: Systemy vіdkritih Fizyka. Synergetics
  • Podsumowanie na temat: Synergetics jako paradygmat myślenia społecznego
  • Podsumowanie na temat: Synergetics i samoorganizacja
  • Podsumowanie na temat: Pojęcie samoorganizacji (Synergetics)