Nowoczesne koncepcje powstania wszechświata (Big Bang Theory)

Kategoria: nauki przyrodnicze

Instytut Prawa Międzynarodowego i ekonomii

AS Griboyedov


Wydział Prawa

Distance Learning

II ceny


Oczywiście" pojęcie współczesnej nauki»


Podsumowanie

Nowoczesne pomysły pochodzenia

Wszechświat (teoria Wielkiego Wybuchu)


Podsumowanie studentów

grupa SE-23

Doroshina

Andrey E.


miasta Pietrozawodsk (oddział)

2000

Nowoczesny POCHODZENIA

UNIVERSE (Big Bang Theory)


PLAN STRESZCZENIE:


Wstęp 3

1. Był Wielki Wybuch? 3-4

2. Standardowy scenariusz Big Bang 4-7

3. Współczesne teorie dalsza ewolucja wszechświata 7-8

4. Problemy teorii Big Bang 8-10

Wnioski 11

Słowniczek 12

Referencje 13


Wprowadzenie

Problemy

pochodzenia i istnienia wszechświata zajęte najstarszą osobę. Niebo, które było dostępne dla jego przeglądu, za to było bardzo ciekawe. Nic dziwnego, że astronomia jest jedną z najbardziej starożytna nauka o przyrodzie. Nie stracił zainteresowanie studiowaniem problemów przestrzeni i współczesny człowiek, ale on wygląda głębiej, to nie jest tylko zainteresowany wyjaśnienie kwestii, która jest Wszechświat? Współcześni naukowcy szukają odpowiedzi na na następujące pytania:

) To było wtedy, gdy wszechświat narodził?

b) Jak długo to trwa i jak?

) Czy wszechświat narodził się w ogóle lub jest globalnie stacjonarne?

Dla

szukać odpowiedzi na te trudne pytania w astronomii, w nowej branży - kosmologia. Według definicji AL Zel'manov (1913-1987) kosmologia - to Zbiór zgromadzonych teoretycznych twierdzeń o strukturze materii i struktura wszechświata, jako całego obiektu, oddzielna wiedzy naukowej objęte obserwacji astronomicznych na świecie jako część wszechświata. Kosmologia zaczął szukać różnych odpowiedzi na te pytania, przedstawienia różne teorie i hipotezy. Więc nie było Big Bang Theory i hipotezy opisując pierwszych chwil narodzin wszechświata, jego struktury i rozwoju.

Kosmologia jak każdy współczesnej nauki dziś jest żywy i szybko rośnie, więcej najmniej ze względu na" alternatywnych teorii." Wszystko to pozwala na bardziej dokładne ludzki zrozumieć naturę procesów fizycznych, które umożliwia naukowcom przewidzieć dalsza ewolucja wszechświata.

W

przynosi uwagę eseju postaram się rzucić światło na problemy pochodzenie wszechświata, w szczególności teoria Wielkiego Wybuchu, pierwsze etapy życia Wszechświat, jego perspektywy rozwoju.

1. Był Wielki Wybuch?

akademik Ya Zeldovich pisał o tym w 1983 roku:" teoria" Wielkiego Wybuchu" Aktualnie nie ma żadnych widocznych wad. Chciałbym jeszcze powiedział, że jest tak, jak prawidłowo zainstalowana i poprawne, jednak prawdą jest, że Ziemia obraca się wokół Słońca. Obie teorie były centralnym obrazu wszechświata jego czas, i oba miały wielu przeciwników, którzy twierdzili, że nowe pomysły zawarte w nich są absurdalne i sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem. Ale takie teorie w stanie zapobiec sukcesu nowej teorii" .

Na

Jakie zaufanie opiera akademik Ya Zel'dovich teoria sprawiedliwości " Gorąca ziemia"? Istnieją pewne dane, które wspierają teorię Big wybuch.

Po pierwsze, dane na temat wieku ciał niebieskich. My wiem, że układ słoneczny jest blisko do 4,6 miliardów lat. Mniej dokładne Wiadomo wiek najstarszych gwiazd, najbardziej prawdopodobne jest to w pobliżu naszego życia i inne galaktyki (10-15 mld lat). W związku z ty...


strona 1 z 10 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Pochodzenie wszechświata. Big bang
  • Podsumowanie na temat: Wielki Wybuch i ewolucja Wszechświata
  • Podsumowanie na temat: Wielkie tajemnice współczesnego естествознания.Происхождение i ewolucji wsz ...
  • Podsumowanie na temat: Struktura wszechświata, ewolucja Wszechświata
  • Podsumowanie na temat: Elementy ewolucji wszechświata. Model kosmologiczny wszechświata