Analiza finansowa organizacji

Kategoria: Finanse

Zawartość

Wprowadzenie 2

1 Płatność finansowy Kursy 4

1.1 Kursy Płynność 4

1.2 Kursy Rentowność 5

1.3 Dane działalność 7

1.4 Kursy stabilność finansowa 9

1.5 Właściwość stanowisko 11

2 Ocena Dynamika finansowe Kurs 13

3 Analiza możliwe źródła finansowanie 22

3.1 Koszt źródło 23

3.2 Ocena złożoność 27

3.3 Daty Finansowanie 28

3.4 Oceny poziomu ryzyko 29

3.5 Ocena Czas trwania okresu otrzymania funduszy 30

Wnioski 39

Literatura 40

Dodatek

41

Wprowadzenie

W nowoczesnej

Przedsiębiorstwa prowadzące działalność na własny finansowany znacznie wzrosła rola zarządzania finanse. Przychody firmy, koszty, zysk i ogólnie finansowy i gospodarczy pozycja zależy od tego jak skutecznie firma zarządza finanse. Analiza finansowa jest pierwszym krokiem w zarządzaniu finansami. Poprzedza proces podejmowania decyzji zarządczych.

głównym źródłem informacje finansowe o rachunkowości partnera biznesowego jest oświadczenia. Sprawozdawczość przedsiębiorstw w gospodarce rynkowej opiera się na uogólnienia danych finansowych i informacji jest związek między venture z gminy i partnerów biznesowych - informacje o użytkownikach Działalność przedsiębiorstwa.

analiza tematy akt, zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio zainteresowany użytkowników informacji przedsiębiorstwa. Pierwsza grupa użytkowników są właścicielami przedsiębiorstwa, kredytodawców (banki, itp.), podatek Władze, pracownicy i zarządzanie przedsiębiorstwem. Każda analiza przedmiotem badania informacje na podstawie ich zainteresowań. Tak więc właściciele muszą określić zwiększenia lub zmniejszenia udziału kapitału własnego i oceny skuteczności Zarządzanie wykorzystanie przedsiębiorstwa; wierzycieli i dostawców - celowości udzielający kredytu, warunki kredytowania powrócić gwarancji kredytowej; potencjalnych właścicieli i wierzycieli - zarezerwuj nocleg zaryzykować swój kapitał, itp.

druga grupa użytkownicy rachunkowości i sprawozdawczości finansowej - są przedmiotem analizy, które choć nie są bezpośrednio zainteresowane przedsiębiorstwa, ale Umowa musi chronić interesy pierwszej grupy użytkowników sprawozdań finansowych. To firmy księgowe, doradztwo, giełdy, prawnicy, prasa, stowarzyszenia, związki.

głównym źródłem Dane do analizy kondycji finansowej bilansu jest Przedsiębiorstw (liczba formularz 1). Jego wartości tak duża, że ​​analiza sytuacji finansowej jest często nazywana analiza równowagi.

źródłem danych dla Analiza wyników finansowych jest raport na temat wyników finansowych i ich stosując (liczba formularz 2). Źródłem dodatkowych informacji dla każdego z bloki analizy finansowej jest zrównoważenie wniosek (formularz numer 5).

celem Analiza finansowa w toku tej pracy jest analiza kondycji finansowej Przedsiębiorstwa, interpretując wskaźniki finansowe i wskaźniki ocenione powody ich zarządzania i rozwoju zaleceń dotyczących poprawy zmian, analiza możliwych źródeł finansowania, oceny zmian w finansowej przedsiębiorstw państwowych przy podejmowaniu decyzji zarządczych zalecane.


1 Obliczanie wskaźników finansowych

W pierwszym

Sekcja obliczenia remis kluczowych wskaźników finansowych i interpretacja zmienić dynamikę ich miejsce w drugiej części.

1.1 Kursy Płynności

Tabela 1.1 - Obliczanie wskaźników płynności

płynności wartości wskaźników w tys. obliczenia, zalecana wartość
początku 2001 r. koniec 2001 koniec 2002 r.
Współczynnik prądu (łącznie) Płynności 2.30 1.48 1.43


strona 1 z 18 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Analiza i ocena sytuacji finansowej przedsiębiorstwa na podstawie czytania ...
  • Podsumowanie na temat: Sprawozdawczość finansowa i analiza sytuacji finansowej przedsiębiorstwa
  • Podsumowanie na temat: Analiza płynności finansowej i zdolności kredytowej przedsiębiorstwa
  • Podsumowanie na temat: Struktura organizacyjna przedsiębiorstwa z punktu widzenia controllingu fin ...
  • Podsumowanie na temat: Analiza i ocena sytuacji finansowej przedsiębiorstwa