Modelowanie dynamiki temperatury jasność ziemi niezmiennego sposobu imbedding i sieci neuronowych

Kategoria: Fizyka

Zajęć

" SYMULACJA DYNAMIKA LAND jasności i temperatury osadzania niezmienna technika Sieci neuronowe"


Wprowadzenie

Potrzebujesz

zwiększyć kontrolę procesów globalnych: zmiany klimatu, wzrost Negatywny wpływ człowieka na biosferę, a także potrzeb szacunkowych Katastrofy naturalne i stworzone przez człowieka w toku działalności przedstawione jako priorytet w teledetekcji naturalne środowisko.

zdalnego wykrywanie (DZ) może być przedstawiony jako proces, w którym zbiera informacje na temat obiektu, obszaru lub zjawiska bez bezpośredniego kontakt. Metody oparte na DZ nagrywania w analogowe lub cyfrowe Formularz odzwierciedlenie lub obszary naturalne promieniowanie elektromagnetyczne powierzchni na szeroki zakres widmowy (z optycznym i podczerwieni do krótkofalówka).

Kosmiczna wykrywanie, intensywnie rozwija się w ostatnich dziesięcioleciach, nauka dostarczyła Ziemia się nowe możliwości studiowania powierzchni Ziemi. W tym okresie znacznie zwiększona głośność, wybór i jakość materiałów DMZ. Dla tego funduszu zgromadzono ogromny (ponad 100 mln) zdjęć lotniczym całkowicie pokryć całą powierzchnię ziemi, a dużą część obszarach wielokrotnego nakładania. [5]

Naukowcy i

eksperci z wielu krajów są aktywnie rozwija metody badania Ziemi za pomocą teledetekcji oraz lepszą kontrolę i zaplecze techniczne, metody i interpretacja danych. Radiometryczne Metody Ziemi powierzchni są obiecujące, ponieważ nie zależy od naturalnych lekki teren i warunki atmosferyczne. Obserwacje fal radiowych Zakres są wrażliwe na wilgotność, geometryczne i dielektryka Charakterystyki obiektów. To sprawia, że ​​możliwe jest prowadzenie nadzoru i identyfikacji cechy obiektów, które są niedostępne dla optycznych systemów nadzoru.

Jednym

ostatnio umieszczone na orbicie - czujniki satelitów oprócz widoczne Alos i podczerwień wyposażony w rozdzielczości PALSAR SAR od 10 do 100 m (pasmo L). W 2007 r. przygotowuje się do uruchomienia smos satelitarne, mając na pokładzie ulepszonego radiometr L-band dla nauki wilgotność gleby i ocean zasolenie. [13]

Jednak

przetwarzanie wyników badań radarowych i radiometrycznych jest bardziej skomplikowane w porównaniu z obserwacją systemów optycznych i wymagają specjalnego Podejście algorytm dostosowany do tworzenia fizycznych i technicznych danych. Ponadto, ważnym zadaniem jest zwiększenie wydajności produkcji Dane fizyczne obserwowanego obiektu. Nowe metody Szybka analiza danych DZ i szybki w czasie rzeczywistym.

celem pracy jest użycie modelowania dynamikę sposobu temperatury jasności niezmienna osadzenie i sieci neuronowe; Odwrotna radiometria - Uzyskanie fizyczne dane obiektu (gleby); przegląd różnych modele sieci neuronowych; oszacowanie błędu i identyfikacja przyczyn jego wygląd.

niezmienne modelowania dynamiki neuronowe


1. Teledetekcji ziemi. Nowoczesny Metody przetwarzania danych

1.1 Zadania Rozwiązane metody RADIOMETRII

Zadania ustawiony przez radiometrycznym wykrywania, mają szeroki zakres Badania różnych parametrów środowiskowych (geosfery hydrosfery i atmosfery).

Badania Powierzchni Ziemi - jeden z najważniejszych zadań obecnego czasu. Dane z tych Badanie jest bardzo ważne dla wielu dziedzin nauki, gospodarki i życia codziennego ludzkość.

Nie

Ogromna liczba różnych metod, modeli, algorytmów do analizy w celu obliczenia zmienne i parametry badanej powierzchni. Każdy z tych wzorów umożliwia jego prostota i nieścisłości.

Zadania Rozwiązany wykrywanie radiometrycznego Ziemi w geosferze.

Radiometryczne

czujnik jest używany do określenia wilgotności gleby (wymaga częstotliwość 1-6 GHz), oceny poziomu wód gruntowych. Woda ma bardzo wysoką stałą dielektryczną. Tak więc, jeśli woda dosta...


strona 1 z 20 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Charakterystyka zmienności rocznej temperatury powietrza powierzchni w różn ...
  • Podsumowanie na temat: Struktura Ziemi: podstawowe elementy powierzchni ziemi i na dnie oceanu
  • Podsumowanie na temat: Proces tworzenia reliefu powierzchni ziemi i na dnie oceanu
  • Podsumowanie na temat: Spektrometrii skanowania atmosfery i powierzchni Ziemi
  • Podsumowanie na temat: Prędkość światła w jednym kierunku w stosunku do powierzchni Ziemi