Transformacja Lorentza bez Einsteina

Kategoria: Fizyka


Podsumowanie na temat:

Transformacja Lorentza

bez Einstein


Wprowadzenie

Minęło ponad sto lat, ale debata na temat teorii względności zatrzymany dziś. Powodem jest niespójność logiczna konsekwencje ("paradoksy") wynikające z dworca. Niestety, krytyka dotyczy Tylko konsekwencje , wynikające z SRT, a nie założenia tej teorii. W poprzednim artykule" zweryfikować« Eksperymenty Gedanken » Albert Einstein" [1] byliśmy w stanie wykryć błędy w" urojone eksperymenty," Einstein. Jest to ważne, ponieważ są one identyfikowane i ich konsekwencje Niepowodzenie teorii względności (logiczne sprzeczności, paradoksów, itp.).

teoria względności opiera się na dwóch postulatów [2]:

1 Wszystkie prawa natura jest taka sama we wszystkich inercyjnych ramek. W konsekwencji, wszystkie bezwładnościowe układy są równoważne.

2 Nie Doświadczenia niemożliwy do wykrycia absolutnego ramki odniesienia. W konsekwencji prędkość światła w każdym inercjalnym jest stała i jest " Krańcowa stopa propagacji oddziaływań».

różne podręczniki autorzy cytują różne preparaty z tych opcji postuluje, zachowując swoją istotę. Ale nie są one" informacja", że nie trzeci postulat. Dotyczy interpretacji relacje czasoprzestrzenne w szczególnej teorii względności. To była interpretacja Einsteina (Opis), na podstawie" eksperymentów myślowych", tworzy" paradoksy" (Dokładniej, sprzeczności logiczne), że z każdego, kto stara się zrozumieć w istocie rzeczy, powodować frustrację i chęć przemyśleć tę teorię.

Każda teoria fizyczna jest zawsze granice stosowalności . Te Granice stosowalności gdzie teoria jest używane poza granicami i uzyskać absurdalne wnioski. Granice czasu, gdy stara teoria otrzymuje nowy, ma szersze granice stosowalności. Teoria względności wyjątkiem. Z tego powodu, nie powinno to być uważane za co zakłada " Niezachwiane". To jest tylko hipoteza (hipoteza), które mogą być praktykować uzasadniony odrzucił.

Transformacja Lorentza zachowuje

równań Maxwell bez zmian wszelkie inercyjne opisać właściwości z promieni świetlnych. Teoria Względności Einsteina jest jednym z możliwych interpretacji (wyjaśnienie) charakter i konsekwencje tej transformacji. Takie wyjaśnienia, oparte na inny pogląd na świat (filozofia) nie może być wiele.

niniejszej pracy, w odniesieniu do przemiany Lorentza, że ​​da możliwe pełne fizyczne opis właściwości promieni świetlnych (elektromagnetyczne fale), zachowując klasyczną (Newtona) reprezentacji euklidesowej przestrzeń i czas na rzecz jedności wszystkich inercyjnych układów odniesienia. Po Nie będzie opierać się na wcześniej ustalonych" postulatów" A. Einstein błędne stanowisko Einsteina teorii względności.


1. Sposoby wyświetlania

wszelkie uwagi lub parametrów procesowych realne cechy obiekt materialny w układzie odniesienia obserwatora jest mapowanie im W tym ramki odniesienia, to znaczy zjawisko. W fizyce, głównie dwa rodzaje mapowania.

1. klasyczna mapowanie . Z Szkoła, rozwiązywania problemów fizycznych z mechaniki, jesteśmy przyzwyczajeni do tego, pozycja ciała w przestrzeni o danym czasie wyświetlana obiektywnie (Bez żadnych zakłóceń i opóźnień). Mapowanie to opiera się na zasadniczo natychmiastowe przekazanie informacji. Nigdy nie ma i nikt nie wzbudził podejrzenia niewłaściwego zachowania, chociaż nikt nigdy nie zaproponował fizycznej Model realizacji ta metoda.

2. Wyświetlanie pomocą Wiązki światła . Taki sposób wyświetlania obiektów i procesów dla osoby, jest głównym, bo ciągle używać do tego celu swoją wizję. Inaczej Klasyczny sposób promienie świetlne mogą przekazać informacji jest zniekształcony. Na przykład, możemy użyć szkła powiększającego, aby powiększyć obraz obiektu. J...


strona 1 z 17 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Zasada względności Einsteina i teorii względności specjalnej
  • Podsumowanie na temat: Einsteina teoria względności
  • Podsumowanie na temat: Szczególna teoria względności Einsteina
  • Podsumowanie na temat: Ogólna teoria względności Einsteina
  • Podsumowanie na temat: Upadłościowego Einsteina szczególna teoria względności