Aksjomatyczna konstrukcja podstawowych równań teorii rzeczywistego pola elektromagnetycznego

Kategoria: Fizyka

VV Sidorenko, Bauman. NE Bauman

W

Dualizm koncepcji pole ciałko cechy elektromagnetyczne względu na to, sformułowane zasady fizyczne i matematyczne aksjomatycznej Konstrukcja równań pola elektromagnetycznego rzeczywistej zawartości, fizyczne co oznacza koncepcyjnie nowy poziom w rozwoju podstaw dziedzinie klasycznej teorii elektromagnetyzmu.

znane [1], że elektromagnetycznymi podstawowych cech fizycznych materiału ciało jest jej ładunek elektryczny, pomysł, że na poziomie mikro ma podstawową dodatek: elementarna cząstka charakteryzuje nie tylko q, wielokrotne ładowanie ładunek elektronu | e-|, ale także kręcić s, interpretowane jako nierozerwalnie pędu cząstki, której wielkość jest kwantyzowane Wartość h / 2, gdzie h - stała Plancka. Tak więc, lokalny (korpuskularnego) Charakterystyka elektromagnetyczna mikrocząstek ładunek elektryczny, określa właściwości elektryczne i własne Moment odpowiedzialny za jej właściwości magnetycznych jak prawdziwy magnetyzm ma wirowania charakter.

Z

Z drugiej strony, należy zwrócić uwagę na podstawową aksjomatu filozofii: " Przestrzeń i czas są formami istnienia," co oznacza, Niemożność zasadniczo obecność materii zewnątrz przestrzeni i czasie, W związku z tym realizacja czasie i przestrzeni bez materii. Innymi słowy cechy materii i czasoprzestrzeni są zjednoczeni i współzależne. Przez Naszym zdaniem, aksjomat koncepcyjnie uzasadnia pole ciałko rzeczywistość dualizm materii pozornie innym tylko z nazwy z" fala-cząstka dualizm" mikrokosmos cząstek w mechanice kwantowej. Formalnie, tu i tam mają nierozerwalnie kwestia powiązania z własnej czasoprzestrzeni Pole. Jednak zasadnicze różnice są fundamentalne: prezentacja ciałko pole dualizm w oparciu o obiektywne cząstek jedności Pole materii i jego rzeczywistej przestrzeni próżniowej fizyczne, a pojęcie fala-cząstka materiału dualizm cząstek pojawi się fala prawdopodobieństwo w zupełnie pustej, abstrakcyjnej przestrzeni.

Na

Na podstawie tej logiki, możemy stwierdzić, że właściwości elektromagnetyczne mikroobiektów musi mieć" pole dualizm ciałko", dzięki wspomniano powyżej, odpowiada lokalnej właściwości cząsteczki Pole w własnym zakresie podstawowym. Taki wniosek nie trywialne, jak to może się wydawać na pierwszy rzut oka, ponieważ nie odnosi się do wiadomo, siła pola elektromagnetycznego interakcji ze sobą opłat w pewnej odległości, a do drugiego, nie jest oczywiste, pierwotne pole mikrocząstek. Dokładniej, a możemy tylko powiedzieć, że jeśli takie pole jest rzeczywiście Właściwie jest to koniecznie musi być połączony funkcjonalnie z konwencjonalnymi wektora pola elektromagnetycznego. Z tego powodu w polu są również podstawowy wektor, w którym wektor elektryczny generowany składnik mikrocząstek ładunku q, składnik magnetyczny - specyficzny (za opłatą jednostkową) litera n (), wielu (n - liczba naturalna) kwantowa pola magnetycznego [1]. A ponieważ Ładunek elektryczny i wirowanie są wykrywane pośrednio przez pomiar właściwości pole elektromagnetyczne, fizycznie przyjąć, że składniki Pole podstawowe pary domniemane ciałko będzie również pole określona przez samego pola elektromagnetycznego.

Jak

zobacz nasze główne zadanie - aby zrozumieć, dalej, co powinno być to pole jest jak analitycznie opisać swoje właściwości fizyczne i aksjomatycznie ostatecznie zbudować związek funkcjonalny składnik równania tego pola i rzeczywisty w Obecnie składowe pola elektromagnetycznego w postaci elektrycznych i natężenia pola magnetycznego.

Może

teraz próbować postawić pytanie, co powinno zostać omówione podstawowy Pole. Na przykład, wiadomo, fizycznie interesujący fakt, że równanie falowe mechanika kwantowa (równanie Schrödingera) obejmuje wektor pola magnetycznego Potencjał, który co do zasady nie może być zastąpiony przez pole...


strona 1 z 7 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Pole. Przykłady pól. Właściwości pola. Pole liczb wymiernych
  • Podsumowanie na temat: W rzeczywistej konstrukcji pola elektromagnetycznego, a jej właściwości pro ...
  • Podsumowanie na temat: Zbieżne pole - nie nowe pole o charakterze fali
  • Podsumowanie na temat: Pole elektrostatyczne jako czynnik w niebezpiecznych i szkodliwych skutków. ...
  • Podsumowanie na temat: Zastosowanie odwiertów poziomych, aby poprawić efektywność rozwoju pola np. ...