Nowoczesne tachimetry

Kategoria: Geodezja

Uniwersytetu Rolniczego Omsk

Podsumowanie

TAGI:

«Nowoczesny Tachometry »

Zakończony: Makarov AA Sprawdź Heur co to Omsk w 2001

wiadomo, że wymagania jakościowe dla wyrobów budowlanych wzrasta gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na ciągłe doskonalenie i łącznie Poziom techniczny budowy, niezawodności, trwałości, estetyka, technologia budownictwo.
Inżynieria i pomiary geodezyjne i inżynieria geodezyjna budowy zajmuje specjalne w ogólnej strukturze prac budowlanych. Zaczynają się na długo przed w trakcie budowy, projektów geodezyjnych badań usuwania Struktury w przyrodzie, są częścią technologii wykonania i montażu pracy podczas całego okresu konstrukcji, jak również związane z zapewnieniem jakości wyroby budowlane i kontynuować w okresie eksploatacji Obserwowanie odkształceń budowli i urządzeń, jeżeli wymagają tego warunki projekt. Dlatego kwestie dokładności prac geodezyjnych mają fundamentalne znaczenie, ponieważ ostatecznie określić poziom jakości i niezawodność dostosowane budynki.
W ocenie niezawodność i dokładność pomiarów jest głównym wybór idealny technik geodezyjnych pracy oraz instrumentów i urządzeń, na podstawie Wymagania technologiczne danego projektu i tolerancji, Obrazy Wraz z rozwojem postępu naukowego i technologicznego oraz poziomu technicznego konstrukcji rozwinięte i udoskonalone metody i urządzenia do Prace geodezyjne. Jeżeli przed lat 60. tego wieku rozwój Oprzyrządowanie geodezyjnej następnie ścieżką doskonałości powodzeniem okazały tradycyjne techniki, który był oparty na zasady fizyczne, opracowany głównie pod koniec XIX wieku, w ciągu ostatnie 30 lat rozwój mikroelektroniki stał się symbolem XX wieku, umieścić początek nowej ery środków i metod prac geodezyjnych Nowoczesny Urządzenie geodezyjna dziś - produkt wysokiej technologii, łącząc Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie elektroniki, mechaniki precyzyjnej, optyki, Inżynierii Materiałowej i innych nauk. I korzystanie z systemów nawigacji satelitarnej Cps-Glonass (w tym celu geodezji) - można założyć, że nowe dziedzictwo cywilizacji, której zalety nie zostały jeszcze w pełni ocenione.

Ta opinia analizuje trendy w rozwoju geodezyjnych takich systemów, które mogą być sklasyfikowane jako elektroniczna tachimetry, zwane w stacji łącznej Angielski . Komentarze Legalność użycia pojęcia można znaleźć w poprzednim badaniu.
Należy zauważyć, że czołowe producenci satelity Systemy np. Trimble Magellan / Ashtech, widok elektronicznego tachometry jak geodezyjne wtórne świadomie podając wartości preferencja dla systemów satelitarnych w czasie rzeczywistym (RTK) jako najważniejsze System geodezyjnej. Tak więc, pierwszy elektroniczny przyrząd firmy Trimble, TTS 500, wprowadzony w styczniu 1999 r., ma na celu przede wszystkim użytkownicy satelitarnych Trimble systemów badawczych i twórców koncepcji jest wyłącznie przeznaczony do uzupełnienia RTK systemów satelitarnych.

Wiodących producentów elektronicznych

Systemy tacheometric: Spectra Precision (Szwecja / Niemcy) Leica (Szwajcaria), Sokkia, Topcon, Nikon, Pentax (Japonia), produkcji o 100 modeli i modyfikacji elektronicznych tachimetrów, biorąc pod uwagę ostatnie jako geodezyjnych, których podstawowe funkcje wartości mogą być uzupełnione możliwości odbiorników satelitarnych. Tak, Spectra Precision 1998 pierwsza wprowadziła system, który łączy w połączeniu Urządzenie i możliwość odbiornika satelitarnego. Podstawą systemu - modułowy Całkowita stacji Geodimeter 600, jeden z modułów, z których - zainstalowana w miejsce jednego dodatkowego odbiornika częstotliwości satelitarnej GPS klawiatury. Antena jest zamocowany na górnej części uchwytu transportowego.
Dziś dwie podstawowe koncepcje rozwoju pola geodezyjnych Systemy określić pojawieni...


strona 1 z 6 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Automatyzacja usług firm geodezyjnych z wykorzystaniem systemów informacji ...
  • Podsumowanie na temat: Wykorzystując nowoczesne rozwiązania technologiczne i oprogramowanie komput ...
  • Podsumowanie na temat: Geodezyjnych metod analizy i planowania wieżowiec deformacji konstrukcji in ...
  • Podsumowanie na temat: Opracowanie metod i narzędzi do weryfikacji i kalibracji instrumentów geode ...
  • Podsumowanie na temat: Praca z instrumentów geodezyjnych