Jeziora tektoniczne

Kategoria: Geodezja

Jezioro - jest staw z powolnej wymiany wody. Jezioro klasyfikować według różnych kryteriów: pochodzenie (tektoniczne, wulkaniczne, spiętrzonych lodowaty, w przypadku jego braku, Kras, itp.); przez zasolenie (wodzie słodkiej, solanka, RPMA, itp.); na troficznych (Oligotroficzne, mezotroficzne, eutroficzne, itp.); pololozheniyu na krajobraz (Nisko położone, powódź, wysoki, itp.); głębokość (płytkie, głębokie, ultradeep); Morfologia (kuliste, wydłużone, wstążki, w kształcie sierpa, koralikami, itp.); przez Flowage (nieodprowadzony, podłużnym kształcie, okresowo płynąć czas, ostatki); od typu użytkowania (rybołówstwo, wodociągi, wydobycie soli, rud sapropelem, borowiny, itp.); jak (czyste, brudne, i tak zarośnięty n).

Jak

roku życia, jezioro?

Większość

tylko stosunkowo krótki czas - kilka tysięcy lub dziesiątki tysięcy lat. To odnosi się przede wszystkim do lodu i starorzecza. Krasowe jeziora, wulkaniczna i tektoniczna szczególnie mogą być miliony i dziesiątki miliony lat. Na przykład, jedna z jezior Australii powstała około 700 milionów lat temu.

Jak

Jeziora na Ziemi?

Dokładna

licząc do momentu zrobienia. Prawdopodobnie około 2 miliony jezior w Kanadzie i Alaska, około 100 tysięcy w Finlandii i Półwyspu Skandynawskiego. Około 100 tysięcy w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz Danii, Belgii, Holandii i Francji. Hydrolodzy uważają, że tylko około 5 mln 3emle jeziora.

tektoniczna Jezioro.

Tworzyli gdzie błędy i zmiany skorupy ziemskiej. Zazwyczaj jest to głębokie, wąskie stawy pryamoleneynymi ze stromych brzegach, znajduje się w dolnej części głębokie wąwozy te przelotowe umieszczone na Kamczatka, jeziora jest poniżej okeana.K są jeziora tektoniczne Daleko i Kurylskie. Kurylskie Jezioro znajduje się w południowej części Kamczatki w głębokim Malownicza dolina otoczona górami. Największą głębokość jeziora 306 m. Plaża jego strome. Z nich spuścić liczne strumienie górskie. Odpływ z jeziora pochodzi rzekę Marsh. Nad brzegiem jeziora na powierzchni nie są gorące źródła i na jej środku wznosi wysepka określany Serce kamen.Nedaleko od jeziora jest unikalny pumeks, że odkrywka nazywa Kuthiny bahtów. Obecnie Jezioro Reserve ogłosił i zoologicznych pomnik przyrody

profilu dno jeziora tektoniczne ostro zdefiniowane, ma postać nachyloną krzywą. Lodowaty procesy akumulacji osadów i opadów zmieniły trochę przejrzystości tektonicznej Linie Dorzecze jeziora. Wpływ na kształtowanie się niecki jest lodowiec zwłaszcza, że ​​pozostawia ślady swojej obecności w postaci blizn, czołach baraniny, które są wyraźnie widoczne na skaliste wybrzeża i wysp. Jeziorami ułożone głównie z hard rocka, słabo podatne na erozję, która jest jeden z powodów, dla słabych procesu sedymentacji. Jeziora te są grupą Jeziora normalny głębokość (= 4,2) i głębokość (= 4,10). Głębokie Strefa (więcej niż 10 m) o łącznej objętości jeziora wynosi 60-70%, płytka woda (0-5m) 15-20%. Woda jeziora niejednorodne termicznie: w okresie maksymalnego ocieplenia wód powierzchniowych zapisane niskie temperatury na dole, wspomagani przez stabilny stratyfikacja termiczna. Aquatic roślinność jest rzadka, jedynie wąska pasek wzdłuż brzegów zamkniętych zatok. Typowe jezior w dorzeczu. Suna są duże i średnie: Blady, Sundozero, Sandał, jak również bardzo małe jezioro Salvilambi Randozero i znajduje się na prywatnym jeziorem zlewni i blady Drzewo sandałowe.

W

wynikiem ruchów skorupy ziemskiej, w niektórych miejscach, ostatecznie uformowane pogłębiania. Występują w tych zagłębieniach i jezioro tektoniczne. Trzy z najbardziej duże jezioro w Kirgistanie: Issyk-Kul , a Son-Kul Kul utworzone Chater przez tektoniczne.

wielu jezior i lasów-step Zauralie. Istnieje duże zbiorniki wo...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Jeziora Issyk-Kul
  • Podsumowanie na temat: Małe jeziora i rzeki Syberii
  • Podsumowanie na temat: Jeziora Seliger
  • Podsumowanie na temat: Jeziora Braslavsky
  • Podsumowanie na temat: Wielkie Jeziora