Syberyjski Okręg Federalny

Kategoria: Geografia

) Cechy EGP. W Syberyjski Okręg Federalny (SFD) zawiera 14 Tematy RF. Terytorium - ponad 5 mln km2. Ludności - około 20 milionów ludzi. Gospodarczej i geograficzny charakteryzuje się znacznym SFO oddalenie (na 2500-3000 km), jak i zachodniej granicy wschodniej granice Rosji. Terytorium powiatu różni słaby rozwój transportu. Główne połączenia komunikacyjne z innymi regionami Rosji zapewniają przechodząc na południe od szerokości geograficznej kolei - i Transsyberyjska Bajkał-Amur, a na dalekiej północy -. Trasa Morze Północne

W

Syberyjski Okręg Federalny rozwijają międzysektorowe przemysłowe kompleksy ukierunkowane na wydobycie i przetwórstwo surowców mineralnych, głównie wszystkie metale kolorowe i nieżelazne, paliwa mineralne, zasoby leśne i jak stosowanie silnego potencjału wodnej. Prowadzący Stanowisko zajęte przez żelaznych i nieżelaznych metalurgii, energii elektrycznej, paliw przemysł, leśnictwo, celulozy i papieru i drewna przemysł.

Na

przeważnie ostro SFO klimat jest zimny i kontynentalne, które jest spowodowane przez cechy jego pozycji w północnych szerokościach geograficznych, elewacji terenu i Wpływ masy powietrza arktycznego.

Więcej

korzystne warunki klimatyczne dla życia i gospodarczej działania, w tym populacji ludności i rolnictwa, regiony znajdują się w stepowych i leśno-stepowych stref południe naturalne Zachodniej Syberii (Omsk, Nowosybirsk regionu, regionu Ałtaju) i południowej część Krasnojarskiego i Republika Chakasja.

W

Wschodniej Syberii jest Bajkał - Unikalną cechą naturalną, że zawiera około 1/5 słodkiej wody na świecie i 9/10 Rosyjskie zapasy wód powierzchniowych. Jest to najgłębsze jezioro na świecie.

Ogromne

Syberia przestrzeni - ponad 250 milionów hektarów - jest objęte leśnych (lasy tajgi przedstawione modrzew, sosna, cedr, świerk, jodła).

B) Duże powiat zasoby naturalne. Paliwa i surowce energetyczne wykonuje znaczące miejsce w podstawowej SFO zasobów mineralnych. Obejmuje to węgiel i węgiel brunatny, ropa naftowa, gaz ziemny. Coalfields: Kuzbass (ogólne geologiczne rezerwy - 725 miliardów ton, sprawdzone - 56 mld ton), Kan-Aczyńsk (Analizy na - 46 mld ton), Irkuck (rezerwy bilansowe ponad 20 mld ton) Minusinsky, Chakasja, Ulughemsky.

Depozyty zasobów ropy i gazu są tworzone w regionie Tomsk. Otworzył ponad 100 Luginetskoye złóż węglowodorów, itp.), łączna zwrotowi zasoby ropy naftowej szacuje się na 1, 5 mld ton, gazu -. ponad 600 mld m3

Syberia posiada znaczne zasoby naturalne dla przemysłu stalowego. Wspólny Saldo rezerw rudy żelaza szacowane są na SFO ponad 12 mld ton

sjenit rudy - a główne rezerwy surowcowe przemysłu aluminium na Syberii. Rudy cynku, ołowiu zbadać i wykorzystać w górach Ałtaj (Korbalihinskoe depozyt), region Czyta (grupa Nerchinskaya depozyty). W Syberii są również skuteczne w zakresie ekstrakcji cyny, antymonu, rudy złota, molibdenu. Zasobów bogatych dolomit, okręgowe glina ogniotrwała i wapień, marmur, soda i inne naturalne sole zawarte w jeziorach Kulunda Step Ałtaj Territory, azbest, grafit i mika.

Las zasobów Syberii - podstawą rozwoju jej przemysłu drzewnego. Najbardziej rezerw drewna w SFO - ponad 25 mln m3-

.

B) Ludności. Liczba - 19.545.000 osób. W tym udział ludności miejskiej całkowita populacja 01.01.2009 - 70, 8%. Udział ludności wiejskiej całkowita populacja 01.01.2009 - 29, 2%. Średnia wieku Populacja:.... mężczyźni i kobiety - 37, 3 l, mężczyźni - 34, 9 litrów, kobiety - 39, 4 przyrostu naturalnego (zmniejszenie) z populacji - 1, 7%

W

W 2005 roku liczba bezrobotnych w SFO zbliża milion ludzi, a poziom Stopa bezrobocia (średniorocznie o 9%) była znacznie wyższa niż średnia wskaźnik.

W

) Sektorów przemysłowych specjalizacja District. Specjalizacji przemysłowej SFO - Produkcja kompleksów mi...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Tworzenie, rozwój i dynamika przemysłu ropy naftowej i gazu na Syberii Zach ...
  • Podsumowanie na temat: Węgiel: potencjał zasobów mineralnych i jego rozwój w Syberii
  • Podsumowanie na temat: Zmiany w populacji kręgowców lądowych w rozwoju złoża ropy i gazu na północ ...
  • Podsumowanie na temat: Definicja specjalizacji branżowej regionu, specjalizacja rynku przemysłu Ce ...
  • Podsumowanie na temat: Wpływ na kształtowanie się ropy i gazu skomplikowanej sytuacji ekologicznej ...